Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niedobór żelaza

12 lis 2013 - 13:55:13

Hej,
Czy któraś z Was boryka się z niedoborem żelaza?
Właśnie dostałam swoje wyniki krwii i mój poziom żelaza jest poniżej minimum :/ Dopiero w poniedziałek mam wizyte u lekarza a diete chciałabym zacząć już teraz.
Czy możecie mi polecić coś z dużą zawartością żelaza?
Z góry dziękuje :)

niedobór żelaza

12 lis 2013 - 13:58:06

gooooogluj ;)
czerwone mięso, na przykład chuda wołowina czy wątróbka. Znajdziemy je także w mięsie indyka i kurczaka, jajkach oraz tłustych rybach.

Niedobór żelaza często występuje u wegetarian, na szczęście nie tylko mięso może go nam dostarczyć. Wielbicielki bezmięsnej diety (choć nie tylko) powinny zadbać, aby na ich talerzach znalazły się: gotowana fasola czy zielone warzywa, na przykład natka pietruszki, brokuły, brukselka, sałata, fasolka szparagowa. Żelazo chowa się także w pełnoziarnistych produktach zbożowych (płatki, musli, kasze, pełnoziarniste pieczywo), owocach (suszone figi, morele, daktyle), a także orzechach, nasionach sezamu, słonecznika i pestkach dyni.

Pamiętaj, że produkty bogate w żelazo warto łączyć z pokarmami dostarczającymi witaminę C, która to ułatwia jego wchłanianie. Zobacz NAJLEPSZE ŹRÓDŁA WITAMINY C >>

Niektóre produkty mogą także obniżyć przyswajalność pierwiastka. Picie kawy czy herbaty powoduje wypłukiwanie żelaza z organizmu. Podobnie dieta wysokobłonnikowa może przyczynić się do jego niedoborów. Tajemnica tkwi więc w odpowiednim komponowaniu menu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-12 13:59 przez kissmehoney.

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

niedobór żelaza

12 lis 2013 - 13:59:20

ja mam ciągle z tym problem. polecam brokuły, szczaw, wątróbkę

niedobór żelaza

12 lis 2013 - 13:59:47

http://bogate-w-zelazo.blogspot.com
lub suplementy z żelazem :)

niedobór żelaza

12 lis 2013 - 14:01:12

dzięki dziewczyny !! :*

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Acai Power odchudzanie