Obecnie rozmawiamy o:

nowoczesne przedszkole

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 9 10 11 -->

weganizm

03 lis 2013 - 14:28:46

Witam, jest tu jakaś wegetarianka/ weganka?
Od 14 roku życia starałam się nie jeść mięsa, z różnym skutkiem, raczej kiepskim, brakowało mi informacji, zdjęcia klapek z oczu.
Od jakiegoś czasu jestem weganką, czyli osobą, która nie spożywa mięsa oraz produktów pochodzenia zwierzęcego (jaja, mleko, ser).
Człowiek nie jest mięsożercą, ludzie jedzą mięso tylko z 4 przyczyn - przyzwyczajenia, tradycji, wygody i dla smaku. Większość z Was jest zapewne wierząca (jestem ateistką), żadna religia nie popiera jedzenia mięsa, nawet rzekłabym, że łamie to jedno z najważniejszych przykazań "nie zabijaj", bo przecież każdy wie, że schabowe nie rosną na drzewach.
Nie mówiąc o zdrowotnych aspektach jedzenia białka zwierzęcego, nasz organizm aby je strawić czerpie fosforany, które znajdują się w naszych kościach, co zwiesza ryzyko osteoporozy.
Według naukowców z Cornell i Hardvard optymalna ilość mięsa w zdrowej diecie powinna wynosić dokładnie ZERO.Badania naukowe wykazały,że w nagrodę za nierozumny egoizm,osoby mięsożerne podlegają dużo wyższemu ryzyku zapadalności na choroby serca,miażdżycę,nowotwory, choroby nerek.
Każdy człowiek spożywający mięso musi się zmierzyć z oczywistą i smutną prawdą – jeśli jesz mięso,to zwierzęta będą mordowane dla Ciebie.

P.S. Jeśli ktoś pyta dlaczego weganizm, a nie wegetarianizm odpowiedź jest krótka, krowy dają mleko, które przeznaczone jest dla ich młodych, nie dla Nas, ponadto średnia życia krowy to 25 lat, a po 10 te dające mleko idą do rzeźni.

Jakie jest Wasze stanowisko? Proszę, również o nie obrzucanie się błotem oraz zachowanie kultury w swoich wpisach, a do każdego postu załączać argument, w końcu to forum dyskusyjne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-03 14:29 przez peligroso.

weganizm

03 lis 2013 - 14:32:21

jem kurczaki i wątróbkę z cebulką

zweryfikowana
Posty: 4.117
Ostrzeżenia: 1/5

weganizm

03 lis 2013 - 14:36:05

Ja uważam , że nie jedząc nawet produktów pochodzenia zwierzęcego pozbawiasz się wielu cennych składników do funkcjonowania zdrowego organizmu , których nie da się zastąpić ani roślinami ani suplementami diety. Dużo czytałam na ten temat , rozmawiałam z lekarzami , których mam wśród znajomych. Szanuję to , czyli wyjść wybór i poglądy , ale co zdrowia zdania nie zmienię za nic. Pozdrawiam

weganizm

03 lis 2013 - 14:37:33

nie stać mnie na nie jedzenie mięsa.

weganizm

03 lis 2013 - 14:38:28

Uważam, że nie do końca masz rację to że jemy mięso wynika z natury- łańcuch pokarmowy. Tygrysy też jedzą mięso i inne zwierzęta także czy to oznacza, że są źle? Nie. Taka ich natura kocham zwierzęta jednak nie mogę być wegetarianka- nie potrafię! jadam w zasadzie tylko drób a jeśli krowa nie została by wydojona to potwornie cierpiała by z bólu!

weganizm

03 lis 2013 - 14:38:38

Ja sama mięsa jem bardzo niewiele, ale wychodzę z założenia, że wolność Tomku w swoim domku, tj. niech każdy robi to, co uważa za słuszne.

weganizm

03 lis 2013 - 14:41:19

Nie jem np warzyw,bo w mojej chorobie jest zakaz spożywania wielu warzyw. Jem mięso,bo lubię,bo byłam już na różnych dietach i wolę spożywać mięso.
Niech każdy patrzy na własny talerz. Mam dosyć wege,którzy zachowują się jak jehowi i tylko wszędzie,na każdych portalach głoszą swoje przekonania,że mięso jest złeee.

A najbardziej chce mi się śmiać z tych naiwnych co wierzą w te wszystkie hodowle bio,a nigdy nie były na farmach i nie wiedzą jak karmione są np kurki,które dają jajka,bo wydaje im się,że jak kurka jest chora to hodowca je pewnie karmi ziółkami,żeby wyzdrowiała. Byłam już w wielu hodowlach,które twierdzą,że są bio. Pochodzę również ze wsi, i wiem jak wygląda leczenie zwierząt,a naiwni i tak stwierdzą,że jak zobaczą napis bio: to na pewno jest zdrowe,bez chemii itp.Dlatego radzę mieć własną hodowle,żeby na własne oczy zobaczyć jak to wygląda w praktyce.Ale to tak odnośnie bio

Zajmijcie się własnymi talerzami,bo zauważyłam,że tylko wege nachalnie próbują zmienić system żywieniowy innych osób,bo nawet osoby jedzące mięso nie próbują na siłę zmienić jadłospisu innych osób.I nikt mi nie wmówi,szczególnie na szafie,że nie jedzenie mięsa jest zdrowe. Radzę porozmawiać z fachowcami a nie czytać tylko internetowe czasopisma i przeglądać fejsa z grupami dla wege. Amen



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-03 14:43 przez Osek.

weganizm

03 lis 2013 - 14:42:45

Cytat
kinia009
nie stać mnie na nie jedzenie mięsa.

Najgłupszy argument jaki słyszałam szczerze mówiąc.
Wykreślając ze swojej diety produkty mięsne i odzwierzęce i zamieniając to na warzywa/owoce, kasze, nasiona, wyjdzie taniej, no chyba, że kupujemy produkty już przetworzone, ale takie zawsze są droższe, nawet te mięsne.

weganizm

03 lis 2013 - 14:42:56

Od około 2 miesięcy jem mięso raz lub dwa razy w tygodniu (jeśli zostanie z poprzedniego dnia) i staram się tego pilnować. Powodem była kwestia finansów, ale przy okazji poczułam, że czuję się inaczej po tej zmianie - lżej. To fajne. Nie zrezygnuję całkiem z mięsa, bo po prostu je lubię.
Rozważałam ostatnio zastąpienie mleka krowiego sojowym, ale przebicie cenowe jest zabójcze, więc odpada.
Niech każdy je co i jak chce i niech mu na zdrowie idzie.

weganizm

03 lis 2013 - 14:44:06

Ja jem tylko drób, innego mięsa nie tknę. A krowy trzeba doić, nie dają mleka tylko po ocieleniu, lecz cały czas. Wystarczy raz nie wydoić, od razu będzie zapalenie i być może jeszcze inne przykre skutki.

weganizm

03 lis 2013 - 14:45:30

Mleko można szczerze mówiąc zrobić samo, a sojowe z biedronki różni się tylko 50gr od zwykłego.

Polecam mleko z orzechów, można zrobić je samemu, będzie zdrowsze, a przefiltrowane składniki można użyć np w cieście. Wege kuchnia jest niezwykle ciekawa i kreatywna :)

weganizm

03 lis 2013 - 14:46:24

Cytat
peligroso
Cytat
kinia009
nie stać mnie na nie jedzenie mięsa.

Najgłupszy argument jaki słyszałam szczerze mówiąc.
Wykreślając ze swojej diety produkty mięsne i odzwierzęce i zamieniając to na warzywa/owoce, kasze, nasiona, wyjdzie taniej, no chyba, że kupujemy produkty już przetworzone, ale takie zawsze są droższe, nawet te mięsne.

Niektórzy nie mogą jeść warzyw/owoców,kaszy itp ,pomyślałaś o tym? Ja nie mogę,i tak jak pisałam,również nie lubię. Nie najadam się,nie smakują mi,poza tym od takiej diety miałabym znowu figurę anorektyczki.
I droga autorko,tak jak napisałam,wiele z wege zachowuje się jak jehowi. Namawiają,wiedzą lepiej,chcą zmienić świat na lepsze. I Ty robisz podobnie pisząc pod komentarzami swoje złote myśli,nie piszę tego złośliwie ale tak to wygląda. Może warto zająć się własnym talerzem?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-03 14:48 przez Osek.

weganizm

03 lis 2013 - 14:46:45

Cytat
Osek
Nie jem np warzyw,bo w mojej chorobie jest zakaz spożywania wielu warzyw. Jem mięso,bo lubię,bo byłam już na różnych dietach i wolę spożywać mięso.
Niech każdy patrzy na własny talerz. Mam dosyć wege,którzy zachowują się jak jehowi i tylko wszędzie,na każdych portalach głoszą swoje przekonania,że mięso jest złeee.

A najbardziej chce mi się śmiać z tych naiwnych co wierzą w te wszystkie hodowle bio,a nigdy nie były na farmach i nie wiedzą jak karmione są np kurki,które dają jajka,bo wydaje im się,że jak kurka jest chora to hodowca je pewnie karmi ziółkami,żeby wyzdrowiała. Byłam już w wielu hodowlach,które twierdzą,że są bio. Pochodzę również ze wsi, i wiem jak wygląda leczenie zwierząt,a naiwni i tak stwierdzą,że jak zobaczą napis bio: to na pewno jest zdrowe,bez chemii itp.Dlatego radzę mieć własną hodowle,żeby na własne oczy zobaczyć jak to wygląda w praktyce.Ale to tak odnośnie bio

Zajmijcie się własnymi talerzami,bo zauważyłam,że tylko wege nachalnie próbują zmienić system żywieniowy innych osób,bo nawet osoby jedzące mięso nie próbują na siłę zmienić jadłospisu innych osób.I nikt mi nie wmówi,szczególnie na szafie,że nie jedzenie mięsa jest zdrowe. Radzę porozmawiać z fachowcami a nie czytać tylko internetowe czasopisma i przeglądać fejsa z grupami dla wege. Amen

popieram!!!

weganizm

03 lis 2013 - 14:46:47

A kura znosząca jajka?
Krowa młode,które ja ssie ma tylko przez chwilę,a co potem?Ma jej wymiona roznieść,bo to grzech spijać jej mleko,bo wszak nie dla człowieka zostało stworzone?
O ile jeszcze wegetarianizm jestem w stanie zrozumieć,to weganizmu nie,bo żeby pić mleko,czy jeść jajka to zwierzęcia się nie zabija.
Ale ale-roślinka to też żywy organizm...

weganizm

03 lis 2013 - 14:48:28

Cytat
peligroso
Cytat
kinia009
nie stać mnie na nie jedzenie mięsa.

Najgłupszy argument jaki słyszałam szczerze mówiąc.
Wykreślając ze swojej diety produkty mięsne i odzwierzęce i zamieniając to na warzywa/owoce, kasze, nasiona, wyjdzie taniej, no chyba, że kupujemy produkty już przetworzone, ale takie zawsze są droższe, nawet te mięsne.

oczywiście mogę zamienić i co ? nie dostarczę swojemu organizmowi wystarczającej ilości potrzebnych składników odżywczych. Dla tego będę musiała wydać kupę kasy na suplementy diety czy produkty sojowe,tofu tempeh, specjalne oleje roślinne,błonniki, kiełki itp itd,które nie są tanie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przepisy dietetyczne