Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ja nie jadłam ziemniaków, pieczywa i słodyczy przez 3 miesiące i schudłam 10 kg. A że po 3 miesiącach znudziły mnie wafle ryżowe, mace itp. itd. wróciłam do pieczywa. A że zaczęło mi brakować słodyczy, zaczęłam je jeść. A że przestałam ćwiczyć, bo przyszła zima i się rozleniwiłam, to od zimy do lata przytyłam 5 kg. (Ziemniaki jak odstawiłam tak nie jem).
Więc jak wiesz, że nigdy przenigdy nie wrócisz do pieczywa i słodyczy to je odstaw, ale jak masz zamiar po schudnięciu do nich wrócić to nie ma sensu się męczyć, bo kilogramy wrócą.
Ja np. teraz jem coś słodkiego raz na tydzień, żeby nie odzwyczaić całkiem organizmu, poza tym cukry też są ważne w naszym organizmie, i pieczywo też jem, ale raczej razowe, pełnoziarniste, nie codziennie, ale z 3 -4 razy na tydzień i też jest ok.
Co do skakanki, daje bardzo dobre efekty, ale mi np. zaczęły w pewnym momencie wysiadać kolana, więc uważajcie na skakankę.
Codziennie coś tam ćwiczę - przeważnie z Ewą Ch., czasami biegam i w ciągu miesiąca spadłam 2 kg.
Pewnie powiecie, że to niewiele - 2kg, ale ja tam wolę wolno, ale zdrowo i na stałe, a nie schudnąć 10kg w ciągu 3 miesięcy, a potem żeby połowa się zwróciła.
Pamiętajcie dieta MŻ jest najlepsza ze wszystkich diet cud.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-09 13:42 przez maretka.

ja po ciąży chciałam zgubić 8 kg. bezskutecznie przez kilka miesięcy. wreszcie zaczęłam jeść wszystko, tylko w mniejszych ilościach i wzięłam się za bieganie 3 razy w tygodniu. po 5 miesiącach upragniona waga została osiągnięta:)bieganie jest rewelacyjne!darmowe, dla każdego i o każdej porze:) polecam!

zacznij krótkie ale intensywne treningi. one zawsze dobrze wpływają na spalanie tkanki tłuszczowej i bez żartów...zacznij się odżywiać dziewczyno!!! ćwicząc musisz dostarczać organizmowi witamin. To,że dieta jest uboga w tłuszcze nie oznacza,że jest zdrowa.Musi być różnorodnie. Jedz owoce, warzywa, ryby!!!, chude mięso, a wafle ewentualnie podgryzaj do sałatek z warzyw. Pij dużo, wody i tyle. nie podjadaj, nie jedz słodkiego,zero śmieciowego jedzenia i schudniesz.


sałatki przygotowuj sama i uważaj na kalorie, bo przy banalnych błędach np. podsmażeniu kurczka, dorzuceniu np sera podnosimy kaloryczność posiłku.

wydrukuj sobie tabele gdzie masz całą masę produktów i ich kalorii, wybierz te co lubisz i z tego twórz różnorodne posiłki.

zweryfikowana
Posty: 2.820
Ostrzeżenia: 1/5

nie wyobrażam sobie diety bez ziemniaków, czy bez chleba ! to chyba nie jest mądre rozwiązanie? nie wyobrażam sobie zagryzania barszczu ryżowymi waflami :P hehe, tak jak dziewczyny mówią, słodycze ok, możesz ograniczyć,i to bardzooo nie jedz pizzy, kebabów, fast foodów, ale ziemniaki i chleb zostaw w spokoju ! długo tak nie pociągniesz, trzeba mądrze ustalić sobie dietę, a nie wyrzucać tego, co jest jej podstawą, idź do dietetyka, może coś doradzi, nie chcesz schudnąc za wiele, więc radzę zacząć coś ćwiczyć, żeby spalić, ale jedz normalnie, w kilka miesięcy na pewno zgubisz to, czego nie chcesz i ujędrnisz ciało, ale później niestety też trzeba ćwiczyć :) ale to dla zdrowia na duży plusik wychodzi :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Robisz niestety dużo błędów.
Dlaczego odstawiłaś chleb i pieczywo? Dałaś się nabrać na te żywieniowe mity, że niby tuczą? No oczywiście, wszystko tuczy jak się to je w nadmiarze. Białe pieczywo to faktycznie nie jest dobry wybór ale pieczywo razowe jest zdrowe. No ale to musi być naprawdę razowe, a nie pszenne barwione karmelem, które sprawia wrażenie razowego.
Ziemniaki nie tuczą o ile nie zjadasz ich w towarzystwie tłustych dodatków - sosy, itp.
Słodycze dobrze, że odrzucasz. Jak Cię ciągnie do słodkiego to zastąp je słodkościami własnej roboty niskokalorycznymi i bez dodatków innych syfów.
W 90% sklepowych słodyczach jest syrop glukozowo-fruktozowy i tłuszcze trans - to składniki odpowiedzialne m.in. za zaburzenia związane z gospodarką insulinową, a to prowadzi do magazynowania tłuszczu.
Zielona herbata - dobry wybór.
Niejedzenie po 18.00 - ok pod warunkiem, że chodzisz spać o 21.00. Jeden z najgłupszych mitów, których nie da się wykorzenić :D
Mleko 0% - przecież to pozbawione wszystkich wartości woda. Mleko powinno zawierać tłuszcz. Z resztą w diecie jak spożywasz za mało tłuszczu to nie licz na zrzucenie wagi. To nie tłuszcz tuczy - to już zostało dawno obalone. Większość witamin rozpuszcza się w tłuszczu więc dbaj o to, żeby w diecie nie zabrakło zdrowych tłuszczy - oliwa z oliwek, ryby, orzechy, siemię lniane, itp.
Do tego piszesz, że jesz musli - zapewne te sklepowe. Czytałaś skład? W większości jest tam kupa cukru i niepotrzebnych dodatkow. Masz ochotę na musli to zrób je sama. To nic trudnego - płatki owsiane, rodzynki, żurawina, orzechy, co tylko chcesz. I nawet taniej to wychodzi.
Kolacja wcale nie musi być mała - możesz zjeść pożywną kolację byleby nie było za dużo węgli.


Na tej Twojej diecie to może i schudniesz jak wcześniej jadłaś dużo i się nie ruszałaś. Ale szybko Cię dopadnie stagnacja, organizm zacznie się buntować, a i w końcu może zacząć na zapas magazynować tłuszcz.
Na zdrowej diecie wcale nie musisz się głodzić. Tu nie chodzi o ilość jedzenia, a o jego jakość i proporcje składników.

No i ćwicz - nie codziennie, bo organizm musi się regenerować. No i ja osobiście zamiast monotonnych aerobów dokładam też ćwiczenia siłowe :)

A i jeszcze jedno - nie traktuj diety jako nudnego obowiązku, przymusu. Nie traktuj diety jako czegoć co odbębnisz i za miesiąc skończysz. Układaj swoją dietę z myślą o tym, żebyś wytrzymała na niej całe życie :) Dieta to całkowita zmiana nawyków zywieniowych NA ZAWSZE :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-09 14:06 przez martischa.

wywal te wszystkie wafle ryżowe, jedz pełnowartościowe ciemne pieczywo

szczerze mówiąc to masakra, nie dałabym tak rady. A poza tym takie wafle są podobno bardzo kaloryczne, chociaz je w sumie lubie ale jako tak o do jedzenia a nie jako substytut kanapki

niezweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 9/5

Sama mam wielki problem aby odstawić cukier :(

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

Ze slodyczami mialam to samo w ciazy duzo a po ciazy jeszcze wiecej. Dzien bez slodkiego dzien stracony.. Zaczelam diete od miesiaca nie jadlam nic slodkiego tzn z doatepnym gotowcow. Nic z bialym cukrem. Poszlo z dnia na dzien. Dopadla mnie w zeszlym tygodniu chec na slodkie...dwa dni za mna chodzilo.. Jest pelno przepisow na tzw zdrowe slodkosci..tydzien temu zajadalam sie jaglanym bounty z gorzka czekolada. Co prawda z umiarem ale nawet na diecie mozna sobie pozwolic. Unikam cukru bialego..sa zamienniki m.in. ksylitol, stewia itp.. Jak zaczniesz nie jesc slodyczy pozniej juz poleci. Grunt to tez dobra dieta tzn. Zeby nie chodzic glodnym bo wtedy na poczatku chce sie czegos slodkiego.. https://suvibox.pl/blog/7-nawykow-zywieniowych-ktore-pomoga-utrzymac-szczupla-sylwetke/ Powodzenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-03-10 10:27 przez nataliii23.

ja nie umiem w diety... nie cierpie ograniczen dlatego szukalam innego sposobu. w sumie z wszystkich przetestowanych pomogly mi tylko ruch i odchudzajace koktajle

ja ruch mam ale z odchudzaniem trudniej, co to za koktajle?

ja stosuje https://chiashake.pl/ i bardzo sobie chwale bo i smak fajny i latwe w przygotowaniu i nie drogie :)

Tabletki na odchudzanie - acаiberry900.pl Polecam serdecznie produkt , po stosowaniu widoczne efekty. Połączenie zdrowej diety , sportu i tabletek przynosi szybkie rezultaty. Polecam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-02-06 10:07 przez jebveeetee.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Stewia - kto używa ?