Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

za duzo jem?

09 gru 2013 - 22:53:01

Cytat
barbara2101
mało. ja np dzis jadlam:
1.sniadanie-barszcz bialy z jajkiem i 2 kromki chleba
2.2sniadanie bulka, kupuś
3.obiad zupa pomidorowa, 2 galki ziemniakow kotlet schabowy surowka
4.podwieczorek gofry
5.kolacja 2 tosty
i teraz czekolada
mam 164 cm i 49 kg
wszystko chyba zalezy od przemiany materii
Ilość warzyw i owoców powala... na serio wy się tym chwalicie? I co z tego że masz szybszy metabolizm? Organizmu nie oszukasz, jak nie będziesz mu dostarczać witamin;/
Cytat
Hrywna
Boże... to jest dużo?
Przecież to porcje głodowe, złożone z samych gówien.
Cytat
barbara2101
mało. ja np dzis jadlam:
1.sniadanie-barszcz bialy z jajkiem i 2 kromki chleba
2.2sniadanie bulka, kupuś
3.obiad zupa pomidorowa, 2 galki ziemniakow kotlet schabowy surowka
4.podwieczorek gofry
5.kolacja 2 tosty
i teraz czekolada
mam 164 cm i 49 kg
wszystko chyba zalezy od przemiany materii

pomijając schaboszczaka to dziewczyna powyzej je 100razy lepiej
Faktycznie, czekolada i gofry oraz brak owoców i warzyw to super zdrowe odzywianie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-09 22:54 przez skarbek2012.

za duzo jem?

09 gru 2013 - 22:55:15

Cytat
skarbek2012
Cytat
barbara2101
mało. ja np dzis jadlam:
1.sniadanie-barszcz bialy z jajkiem i 2 kromki chleba
2.2sniadanie bulka, kupuś
3.obiad zupa pomidorowa, 2 galki ziemniakow kotlet schabowy surowka
4.podwieczorek gofry
5.kolacja 2 tosty
i teraz czekolada
mam 164 cm i 49 kg
wszystko chyba zalezy od przemiany materii
Ilość warzyw i owoców powala... na serio wy się tym chwalicie? I co z tego że masz szybszy metabolizm? Organizmu nie oszukasz, jak nie będziesz mu dostarczać witamin;/
Cytat
Hrywna
Boże... to jest dużo?
Przecież to porcje głodowe, złożone z samych gówien.
Cytat
barbara2101
mało. ja np dzis jadlam:
1.sniadanie-barszcz bialy z jajkiem i 2 kromki chleba
2.2sniadanie bulka, kupuś
3.obiad zupa pomidorowa, 2 galki ziemniakow kotlet schabowy surowka
4.podwieczorek gofry
5.kolacja 2 tosty
i teraz czekolada
mam 164 cm i 49 kg
wszystko chyba zalezy od przemiany materii

pomijając schaboszczaka to dziewczyna powyzej je 100razy lepiej
Faktycznie, czekolada i gofry oraz brak owoców i warzyw to super zdrowe odzywianie

dziewczyna jest pewnie młoda to moze jeść a jeść, mi wraz z 19 rokiem życia zwolnił metabolizm i juz nie jadam tyle co wcześniej...

za duzo jem?

09 gru 2013 - 22:58:42

Cytat
truskawka_ang
Cytat
skarbek2012
Cytat
barbara2101
mało. ja np dzis jadlam:
1.sniadanie-barszcz bialy z jajkiem i 2 kromki chleba
2.2sniadanie bulka, kupuś
3.obiad zupa pomidorowa, 2 galki ziemniakow kotlet schabowy surowka
4.podwieczorek gofry
5.kolacja 2 tosty
i teraz czekolada
mam 164 cm i 49 kg
wszystko chyba zalezy od przemiany materii
Ilość warzyw i owoców powala... na serio wy się tym chwalicie? I co z tego że masz szybszy metabolizm? Organizmu nie oszukasz, jak nie będziesz mu dostarczać witamin;/
Cytat
Hrywna
Boże... to jest dużo?
Przecież to porcje głodowe, złożone z samych gówien.
Cytat
barbara2101
mało. ja np dzis jadlam:
1.sniadanie-barszcz bialy z jajkiem i 2 kromki chleba
2.2sniadanie bulka, kupuś
3.obiad zupa pomidorowa, 2 galki ziemniakow kotlet schabowy surowka
4.podwieczorek gofry
5.kolacja 2 tosty
i teraz czekolada
mam 164 cm i 49 kg
wszystko chyba zalezy od przemiany materii

pomijając schaboszczaka to dziewczyna powyzej je 100razy lepiej
Faktycznie, czekolada i gofry oraz brak owoców i warzyw to super zdrowe odzywianie

dziewczyna jest pewnie młoda to moze jeść a jeść, mi wraz z 19 rokiem życia zwolnił metabolizm i juz nie jadam tyle co wcześniej...

Wy tak serio? Myślicie, że skoro nie tyjecie to możecie jeść same węgle itd? Oj zdziwicie się kochane ;)

za duzo jem?

09 gru 2013 - 23:42:01

Widze że tylko Evans18 rozumie o co w tym wszystkim chodzi;) Odrzućcie na bok swoje metabolizmy - czy szybki czy wolny jedzenie na organizm ma taki sam wpływ, to że nie tyjecie nie oznacza że przez was wszystko przelatuje i nie ma żadnego wpływu na organizm. Na prawdę nie wiem już jak to tłumaczyć:D
Już wczesniej napisałam - można jeść i 1000 kcal ale same slodycze a można 2000 czy nawet 3000 kcal ale zdrowe rzeczy. Kwestia zapotrzebowania na kalorie i ilość jedzenia jest indywidualna ale spożywanie odpowiedniej ilości poszczególnych składników odżywczych tyczy się każdego:)

za duzo jem?

09 gru 2013 - 23:46:43

skarbek2012 ludzie sobie sprawy nie zdają z tego. Opowiadała mi koleżanka (mega szczupła), jak to nabawiła się zapalenia żołądka od fast-foodów i słodyczy.

za duzo jem?

09 gru 2013 - 23:51:40

Tak - jesz za dużo

niezweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 1/5

za duzo jem?

09 gru 2013 - 23:52:39

Powiem Ci,ze przez ostatnie 6 miesiecy jadlam 5 razy wiecej od Ciebie i nie przytylam nic,dziwne dla mnie.

za duzo jem?

10 gru 2013 - 00:33:31

Cytat
skarbek2012
Cytat
barbara2101
mało. ja np dzis jadlam:
1.sniadanie-barszcz bialy z jajkiem i 2 kromki chleba
2.2sniadanie bulka, kupuś
3.obiad zupa pomidorowa, 2 galki ziemniakow kotlet schabowy surowka
4.podwieczorek gofry
5.kolacja 2 tosty
i teraz czekolada
mam 164 cm i 49 kg
wszystko chyba zalezy od przemiany materii
Ilość warzyw i owoców powala... na serio wy się tym chwalicie? I co z tego że masz szybszy metabolizm? Organizmu nie oszukasz, jak nie będziesz mu dostarczać witamin;/
Cytat
Hrywna
Boże... to jest dużo?
Przecież to porcje głodowe, złożone z samych gówien.
Cytat
barbara2101
mało. ja np dzis jadlam:
1.sniadanie-barszcz bialy z jajkiem i 2 kromki chleba
2.2sniadanie bulka, kupuś
3.obiad zupa pomidorowa, 2 galki ziemniakow kotlet schabowy surowka
4.podwieczorek gofry
5.kolacja 2 tosty
i teraz czekolada
mam 164 cm i 49 kg
wszystko chyba zalezy od przemiany materii

pomijając schaboszczaka to dziewczyna powyzej je 100razy lepiej
Faktycznie, czekolada i gofry oraz brak owoców i warzyw to super zdrowe odzywianie


Skarbek w większości masz racje ale akurat tutaj zdecydowanie ze bardzo się wymądrzasz, bo dziewczyna wyżej jadła 2 zupy dziennie, a zupy akurat zawierają najwiecej makro i mikroelementów...

a myślicie o czymś takim jak sezonowość takich produktów? jak czytam że niektóre z was jedzą super zdrowo bo o tej porze roku objadają się truskawkami czy innymi owocami bądź warzywami, które o tej porze roku to w więkoszości chemia...

za duzo jem?

10 gru 2013 - 00:37:59

stanowczo za dużo chlebka .. :)

za duzo jem?

10 gru 2013 - 00:38:26

Cytat
olakrl
Skarbek w większości masz racje ale akurat tutaj zdecydowanie ze bardzo się wymądrzasz, bo dziewczyna wyżej jadła 2 zupy dziennie, a zupy akurat zawierają najwiecej makro i mikroelementów...

a myślicie o czymś takim jak sezonowość takich produktów? jak czytam że niektóre z was jedzą super zdrowo bo o tej porze roku objadają się truskawkami czy innymi owocami bądź warzywami, które o tej porze roku to w więkoszości chemia...

Od kiedy zupy? Warzywa na parze, mięso bez tłuszczu. Zupy zabielane przeważnie są śmietaną i zagęszczane mąką.

Nie wpadłaś na to, że owoce i warzywa można zamrozić?

za duzo jem?

10 gru 2013 - 00:42:36

Cytat
Evans18
Cytat
olakrl
Skarbek w większości masz racje ale akurat tutaj zdecydowanie ze bardzo się wymądrzasz, bo dziewczyna wyżej jadła 2 zupy dziennie, a zupy akurat zawierają najwiecej makro i mikroelementów...

a myślicie o czymś takim jak sezonowość takich produktów? jak czytam że niektóre z was jedzą super zdrowo bo o tej porze roku objadają się truskawkami czy innymi owocami bądź warzywami, które o tej porze roku to w więkoszości chemia...

Od kiedy zupy? Warzywa na parze, mięso bez tłuszczu. Zupy zabielane przeważnie są śmietaną i zagęszczane mąką.

Nie wpadłaś na to, że owoce i warzywa można zamrozić?


od zawsze zupy...
wiadomo, że też zależy od tego jak się robi, ale generalnie zupy są najbardziej wartościowym posiłkiem np. jarzynowa

Nie, na to nie wpadłam, tylko Ty jesteś taka mądra...
Tylko, że mrożenie niektórych owoców np truskawek właśnie pozbawia ich wszelkich witamin, a pomidory też mrozisz?

za duzo jem?

10 gru 2013 - 00:47:13

Cytat
olakrl
od zawsze zupy...
wiadomo, że też zależy od tego jak się robi, ale generalnie zupy są najbardziej wartościowym posiłkiem np. jarzynowa

Nie, na to nie wpadłam, tylko Ty jesteś taka mądra...
Tylko, że mrożenie niektórych owoców np truskawek właśnie pozbawia ich wszelkich witamin, a pomidory też mrozisz?

Nie, bo z wszystkiego co gotowane witaminy uciekają. Od kiedy mrożenie pozbawia witamin? Jak się mrozi świeże owoce i warzywa? Te które leżą parę dni w sklepie również tracą witaminy. Nie jem pomidorów o tej porze roku, zastępuje je sokami warzywnymi, dużą ilością zieleniny itd.

A co z mięsem napakowanym hormonami?

za duzo jem?

10 gru 2013 - 00:57:56

Cytat
Evans18
Cytat
olakrl
od zawsze zupy...
wiadomo, że też zależy od tego jak się robi, ale generalnie zupy są najbardziej wartościowym posiłkiem np. jarzynowa

Nie, na to nie wpadłam, tylko Ty jesteś taka mądra...
Tylko, że mrożenie niektórych owoców np truskawek właśnie pozbawia ich wszelkich witamin, a pomidory też mrozisz?

Nie, bo z wszystkiego co gotowane witaminy uciekają. Od kiedy mrożenie pozbawia witamin? Jak się mrozi świeże owoce i warzywa? Te które leżą parę dni w sklepie również tracą witaminy. Nie jem pomidorów o tej porze roku, zastępuje je sokami warzywnymi, dużą ilością zieleniny itd.

A co z mięsem napakowanym hormonami?


Radzę się jednak zagłębić w temacie zup polecam np. diete paleo, nie będę jak wy swojego zdania tutaj na siłę przeforsowywała i uczyła innych jak mają się odżywiac :)

a jeśli chodzi o hormony to dokładnie kurczak najbardziej przez was polecany jest jedną wielką masą hormonów, one są tak napakowane hormonamii że tak tabliczka czekolady przez was tak krytykowana może dużo mniejsze szkody wyrządzić w organiźmie.
Generalnie wszystko zależy od jakości przyjmowanych produktów

za duzo jem?

10 gru 2013 - 01:05:42

Cytat
olakrl

Radzę się jednak zagłębić w temacie zup polecam np. diete paleo, nie będę jak wy swojego zdania tutaj na siłę przeforsowywała i uczyła innych jak mają się odżywiac :)

Nikogo nie uczę, stwierdzam tylko fakty. Mam już swoja dietę, bo nie mogę jeść wszystkiego ze względu na chorą tarczyce, ale dzięki w sumie poczytam może coś mi się nasunie ;)

No właśnie z tymi kurczakami i ogólnie mięsem to naprawdę teraz problem jest, żeby kupić coś zdrowego. Uważam, że na wszystko można sobie pozwolić od czasu do czasu i z umiarem, ale na co dzień jakbym tak jadła to chyba bym się czuła zbyt ciężko.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-10 01:08 przez Evans18.

za duzo jem?

10 gru 2013 - 01:11:58

Cytat
Evans18
Cytat
olakrl

Radzę się jednak zagłębić w temacie zup polecam np. diete paleo, nie będę jak wy swojego zdania tutaj na siłę przeforsowywała i uczyła innych jak mają się odżywiac :)

Nikogo nie uczę, stwierdzam tylko fakty. Mam już swoja dietę, bo nie mogę jeść wszystkiego ze względu na chorą tarczyce, także dzięki ;)

No właśnie z tymi kurczakami i ogólnie mięsem to naprawdę teraz problem jest, żeby kupić coś zdrowego. Uważam, że na wszystko można sobie pozwolić od czasu do czasu i z umiarem, ale na co dzień jakbym tak jadła to chyba bym się czuła zbyt ciężko.

No więc właśnie, najważniejsze jest żeby produkty które zjadamy były jak najbardziej ekologicznie, kurczak też jest zdrowy, jasne ale taki który widział ziemie.
Mało nagłaśniany a istotny problem to też są warzywa zielone, o tym się nie mówi a to one są w stanie pochłonąć najwięcej nawozów które my poźniej zjadamy

a co do autorki, to najlepiej jest znaleźć "swoją" dietę, urozmaiconą i składającą się z sezonowych i dobrych jakościowo produktów :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dieta oxy