Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

za duzo jem?

09 gru 2013 - 20:17:35

Ja jem to na co mam ochote, jak mam ochote na czekolade to zjem z pół od razu, na obiad też zjem dużo, Potrafie nawet ok 22 zjeść kanapkę z wędliną czy czyms podobnym...

za duzo jem?

09 gru 2013 - 20:18:33

Cytat
xmysza001x
to ja jem czekolady, chipsy, na obiad np ziemniaki + smażone mięso, na kolację ze 3 słodkie jogurty i jeszcze kanapki z nutellą + szklanka 1,5% mleka i bardzo często tak mam ale waga stoi w miejscu.
Nie mam nadwagi ani nie tyje, więc może masz jakąś wolniejszą przemiane materii
Niestety ale twoja szybka przemiana materii nie będzie trwała wiecznie. Do tego pomyśl o swoim zdrowiu, chipsy, czekolada, smażone rzeczy- to na pewno nie zapewni Ci zdrowia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-09 20:18 przez julsao.

za duzo jem?

09 gru 2013 - 20:18:38

to nie chodzi ilesz ale co jesz. a jesz wszystko bezwartościowe niestety. przyjmujesz węglowodany. ja jem dużo więcej od Ciebie i nie tyję bo staram sie jeść urozmaicone rzeczy.

za duzo jem?

09 gru 2013 - 20:19:26

jak dla mnie to ciut za duzo, ja np bym zjadla z tego :
1.sniadanie:
nic, bo nie lubie jesc jak wstane, musze odczekac troche.
2. śniadanie 2: bułka
3.obiad: 1 nalesnik z serem(nie wiem o jakiej wielkosci mowimy ale nalesniki sa mega sycące)
4.podwieczorek: 1 jabłko
5.kolacja:2 kromki chceba z wedlina,pomidorem
i jedna gora dwie kostki czekolady bo szybko sie zasladzam ;)

jezeli tyjesz to widocznie za duzo jesz, albo chodzi o to ze tu jakies ciasteczka, tu czekoaldki, tam smazone ziemniaki, bulka pewnie z bialego pieczywka? ser tez jets tuczacy.
Zamien slodycze na owoce, smazone na gotowane,na parze, albo przynajmniej pieczone. pieczywo na ciemne i od razu waga pojdzie w dol a do tego bedzie zdrowiej :)

za duzo jem?

09 gru 2013 - 20:22:06

Cytat
julsao
Cytat
xmysza001x
to ja jem czekolady, chipsy, na obiad np ziemniaki + smażone mięso, na kolację ze 3 słodkie jogurty i jeszcze kanapki z nutellą + szklanka 1,5% mleka i bardzo często tak mam ale waga stoi w miejscu.
Nie mam nadwagi ani nie tyje, więc może masz jakąś wolniejszą przemiane materii
Niestety ale twoja szybka przemiana materii nie będzie trwała wiecznie. Do tego pomyśl o swoim zdrowiu, chipsy, czekolada, smażone rzeczy- to na pewno nie zapewni Ci zdrowia
Dokładnie. Pomijając kwestię tycia to jak można sobie tak szkodzić zdrowiu takim syfem;/

za duzo jem?

09 gru 2013 - 20:24:39

Cytat
siouxsie_
no trochę za dużo :)
po pierwsze o wiele za dużo węglowodanów, a za mało owoców. mnóstwo słodkiego i białego pieczywa ;/ cienko

Coś Ci sie pokręciło :P owoce to węglowodany, tylko nieco inne niz te zawarte w czekoladzie.
A wracajac do pytania autorki posta. Ilościowo jesz ok, a poza tym to nie jest najwazniejsze. Jesli chodzi o dobra dietę to najważniejsze są proporcje białko-tłuszcze-węglowodany. Białko+tłuszcze powinny stanowic 50% weglowodanów. z tego co widze, jest za mało białak i za dużo węgli.
Dodatkowo polecam zdjec sniadanie, które zawiera dużo weglowadanów-da Ci to energie na cały dzien, kolacje najlepeij zjesc typowo białkowa. Może kawałek kurczaka nie brzmi jak najlepsza kolacja, ale na pewno pomoże nam to w utrzymaniu wagi. :)

za duzo jem?

09 gru 2013 - 20:24:46

Cytat
julsao
Cytat
xmysza001x
to ja jem czekolady, chipsy, na obiad np ziemniaki + smażone mięso, na kolację ze 3 słodkie jogurty i jeszcze kanapki z nutellą + szklanka 1,5% mleka i bardzo często tak mam ale waga stoi w miejscu.
Nie mam nadwagi ani nie tyje, więc może masz jakąś wolniejszą przemiane materii
Niestety ale twoja szybka przemiana materii nie będzie trwała wiecznie. Do tego pomyśl o swoim zdrowiu, chipsy, czekolada, smażone rzeczy- to na pewno nie zapewni Ci zdrowia

tak zdaję sobie z tego sprawe dlatego postanawiam to zmienić ;)
ale wiesz czasem chęci są mniejsze od silnej woli hehe
i zauważyłam że taki sposób odżywiania bierze mnie tylko na jesień :(
dlatego w ostatnich dniach mam tak częściej :(
ale dużo ćwiczę przynajmniej :)

za duzo jem?

09 gru 2013 - 20:29:43

nie jest istotne to ile się je, najważniejsze jest to co się je. nie będę tu rozpisywać kolejnego posta o zdrowym żywieniu.
i co do niektóych najmądrzejszych: nie tyje się od chleba! tyje się od zbyt dużej ilości kalorii - niezależnie z czego pochodzą. chleb o ile jest razowy ma dużo błonnika i reguluje pracę jelit i w rozsądnych ilościach jest jak najbardziej pożądany w diecie!

za duzo jem?

09 gru 2013 - 20:34:38

Cytat
TwojStarySoliBudyn
niewiarygodne.-.-

z mojego jednodniowego jadłospisu co poniektóre z Was zrobiłyby menu na 3-4 dni...
śniadanko, 3 bułki full wypas: salata,ser żółty, pomidor, ogórek,chuda szynka, ewentualnie z pasta serowa zrobiona z 36%śmietany.:P
mocno słodzona kawa, batonik, czy cukierezki

później troche owoców, jabłko, banan czy cos
międzyczasie jeszcze jakaś bułka

później obiad, ale zawsze jedno danie, najcześciej zupa, ew. jak są to naleśniki, albo pierś z kurczaka.:P
kawa i znow coś słodkiego
pod wieczór, chipski, cola/piwo, i ze 2-3 razy na tydzien pizza,

w sobote obowiazkowo mcDonald w przerwie na uczelni, w niedziele nie zawsze mam czas zjeść, bo jestem w pracy.:P

166 cm wzr, 49-52kg wagi.
no szczupla jestes, ale ja nie wiem jak ty tyle tego miescisz w brzuchu, bo ja sobie nie odmawiam jedzenia, jem mniej tylko dlatego ze w zyciu bym tyle nie wladowala do swojego zoladka, bo chyba bym zwymiotowala... Poza tym nie ma co sie chwalic ze sie wcina 2-3 razy w tygodniu pizze(i to na kolacje a do tego zwykly obiad...) i jeszcze mcdonald do tego, czyli jakies 4 dni w tygodniu jesz fast foody, które są niezdrowe i dla mnie to jest szok, bo uważam że takie świnstwa to sie powinno jesc raz na góra dwa tygodnie...a najlepiej jeszcze rzadziej. nie chce wiedziec co sie dzieje w Twoim organizmie, w Twoich jelitach po takiej bombie, bleh...
I nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, że z wiekiem metabolizm zwalnia. Za jakis czas zaczniesz tyc od takiego swinskiego zarcia, a bedziesz do niego tak przyzwyczajona ze moze byc cięzko nagle Ci zrezygnować z takich przyjemnosci i skonczysz jako foka. Przystopuj, jezeli nie dla wagi to dla zdrowia bo siejesz spustoszenie w swoim organiźmie.

za duzo jem?

09 gru 2013 - 20:34:41

Niestety mało osób ma pojęcie o racjonalnym odżywianiu - albo obżerają się niezdrowym jedzeniem albo jadą na samych warzywach wykluczając chleb czy kasze. Ilościowo każdy je tyle ile potrzebuje ale tu chodzi o jakość. Można jeść 1000kcal dziennie zjadając 2 tabliczki czekolady i tyć a można zjadać 2000kcal ale zdrowych rzeczy i nie tyć.

Cytat
BlueOrchid
Cytat
TwojStarySoliBudyn
niewiarygodne.-.-

z mojego jednodniowego jadłospisu co poniektóre z Was zrobiłyby menu na 3-4 dni...
śniadanko, 3 bułki full wypas: salata,ser żółty, pomidor, ogórek,chuda szynka, ewentualnie z pasta serowa zrobiona z 36%śmietany.:P
mocno słodzona kawa, batonik, czy cukierezki

później troche owoców, jabłko, banan czy cos
międzyczasie jeszcze jakaś bułka

później obiad, ale zawsze jedno danie, najcześciej zupa, ew. jak są to naleśniki, albo pierś z kurczaka.:P
kawa i znow coś słodkiego
pod wieczór, chipski, cola/piwo, i ze 2-3 razy na tydzien pizza,

w sobote obowiazkowo mcDonald w przerwie na uczelni, w niedziele nie zawsze mam czas zjeść, bo jestem w pracy.:P

166 cm wzr, 49-52kg wagi.
no szczupla jestes, ale ja nie wiem jak ty tyle tego miescisz w brzuchu, bo ja sobie nie odmawiam jedzenia, jem mniej tylko dlatego ze w zyciu bym tyle nie wladowala do swojego zoladka, bo chyba bym zwymiotowala... Poza tym nie ma co sie chwalic ze sie wcina 2-3 razy w tygodniu pizze(i to na kolacje a do tego zwykly obiad...) i jeszcze mcdonald do tego, czyli jakies 4 dni w tygodniu jesz fast foody, które są niezdrowe i dla mnie to jest szok, bo uważam że takie świnstwa to sie powinno jesc raz na góra dwa tygodnie...a najlepiej jeszcze rzadziej. nie chce wiedziec co sie dzieje w Twoim organizmie, w Twoich jelitach po takiej bombie, bleh...
I nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, że z wiekiem metabolizm zwalnia. Za jakis czas zaczniesz tyc od takiego swinskiego zarcia, a bedziesz do niego tak przyzwyczajona ze moze byc cięzko nagle Ci zrezygnować z takich przyjemnosci i skonczysz jako foka. Przystopuj, jezeli nie dla wagi to dla zdrowia bo siejesz spustoszenie w swoim organiźmie.
Z reguły takie myślenie mają osoby które są szczupłe i nie tyją. Wydaje się im że mogą jeść co popadnie i nic im nie będzie. Miałam taką koleżankę nawet,zawsze mnie wyśmiewała jak jadłam zdrowo. W wieku 25 lat zaczęła tyć - metabolzm zaczął zwalniać. Teraz ma 28 lat i waży 90kg, pomijam fakt jej problemów zdrowotnych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-09 20:37 przez skarbek2012.

za duzo jem?

09 gru 2013 - 20:38:55

uważam, że mało jesz. Na Twoim miejscu bym się przebadała, może przyczyna tego że przytyłaś tkwi w jakieś chorobie.

za duzo jem?

09 gru 2013 - 20:40:35

dla mnie dużo różnych rzeczy, ale co ty jesz dziewczyno? To nie jest dieta. Zero smażeniny, słodkiego i pieczywo białe, tak?
Nie-dieta, naprawdę :)

za duzo jem?

09 gru 2013 - 20:41:00

to jest dla was za dużo ?? :O ja jem 3 razy więcej niż ty :D praktycznie same slodkosci , węglowodany podobnie jak ty czasem jakis owoc ^^ ale i tak nie moge przytyc :p skoro chcesz schudnac to moze zacznij jesc wiecej warzyw i owocow? ;)

za duzo jem?

09 gru 2013 - 20:41:28

Cytat
Miyuki_
to nie chodzi ile jesz ale co jesz. a jesz wszystko bezwartościowe niestety. przyjmujesz węglowodany.

Dokładnie. Ciastko na śniadanie? Lepiej by było, jakbyś zamieniła je na to, co jesz na drugie.

EDIT. Eh, mea culpa. Znowu nie spojrzałam na datę utworzenia wątku =.="



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-09 20:42 przez Kathyu.

za duzo jem?

09 gru 2013 - 20:45:30

Cytat
iimpulsivee
to jest dla was za dużo ?? :O ja jem 3 razy więcej niż ty :D praktycznie same slodkosci , węglowodany podobnie jak ty czasem jakis owoc ^^ ale i tak nie moge przytyc :p skoro chcesz schudnac to moze zacznij jesc wiecej warzyw i owocow? ;)
Następna mądra;/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zielona kawa