Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 348
Ostrzeżenia: 2/5

Odchudzanie z dietetykiem

02 cze 2013 - 10:37:25

Witajcie, generalnie nie odżywiam się niezdrowo, moimi błędami jest ciągły głód na słodycze i pozwalanie sobie czasami na niezdrową przekąskę. Jednak zdecydowałam się pójśc do dietetyczki, wszystko fajnie, ale....mam taki tryb pracy, że nie mam czasu na przygotowywanie wielu rzeczy w domu, czasochłonnych,nie lubię mięsa itd. i niby to wszystko uwzględniła w moim jadłospisie, pierwszy tydzień minął idealnie, zresztą uważam, że porcje, które mam jeść są za duże na mnie, czasami wplatałam sobie coś innego zamiast czegoś(pewnie to błąd)albo czegoś nie jadłam bo nie miałam ochoty, albo nieprzepadam za czymś, jednak to głównie dotyczyło owoców suszonych, np. fig i daktyli, których nie lubię. Ale posiłki w drugim tygodniu, kompletnie mi nie pasują i niektórych nie chc emi się nawet przygotowywać. Nie wiem, czym jest to podyktowane, uważam,że zupełnie źle do tego podeszłam, ale nie mam czasu ściśle się tego trzymać, nie potrafie sobie tak tego wszystkiego zorganizować. No i znowu mam anpady na słodycze, powstrzymuje się, ale korc i mnie, to, chociaż w jadłospisie dała mi zapas słodyczowy, np. ciastko owsiane, czy pasek gorzkiej czekolady, ale mam tego nie jeść, jeśli nie odczuwam ochoty, ale co z tego, skoro amm w diecie to jadłam....Jestem zła na to wszystko i chciałam poszukać dziewczyn, które też odhcudzały się z dietetykiem, dodam tylko, że nic nie schudłam przez ten tydzień, a w sumie jadłam mniej niż to zalecane, w sumie to już 1,5 tygodnia zdałams obie sprawe,a ja od 3 dni omijam ciągle albo jakiś posiłek, albo mi coś nie pasuje....Nie wiem, drażni mnie to:/

Odchudzanie z dietetykiem

02 cze 2013 - 10:40:57

Powiem Ci szczerze, że jakiś rok temu byłam w stanie wchłonąć całą czekoladę... Ale odkąd zaczęłam hektolitrami pić herbaty skutecznie mi się odechciewa. Fakt - słodzę, ale to jest 1 łyżeczka na 0,5 litra herbaty i niemal cały dzień sączę. Rzadko kiedy mam ochotę na słodycze, ostatnio zjadłam kostkę pysznej czekolady i było mi niedobrze.

niezweryfikowana
Posty: 348
Ostrzeżenia: 2/5

Odchudzanie z dietetykiem

02 cze 2013 - 10:46:17

Wiesz to u mnie jest problem złożony, ja nic nie słodzę i nigdy nie słodziłam, pijam kawę( z nadmairem niestety) , wodę niegazowaną, zieloną lub czerwoną herbatę, ewentualnie herbatlki ziołowe, czasem sok grapefruitiwy staram sieama wyciskać i to nie ze względu na dietę, ale taki styl jedzenia, a problemem i tak są słodycze, jednak akurat nie o to tu chodzi, chodiz mi bardziej o rozterki w takiej przypisanej diecie, czy ktoś miał.

Odchudzanie z dietetykiem

02 cze 2013 - 10:51:28

claudyn - nie da się tej herbaty zamienić na coś innego ? Herbata zawiera kofeinę i nie jest zdrowo pić ją w ogromnych ilościach :)

Odchudzanie z dietetykiem

02 cze 2013 - 10:52:03

ja się kiedyś z dietetykiem odchudzałam. w 3 miesiące schudłam 5 kg. ciągle chodziłam głodna i zła. porcje były mikroskopijne mimo tego, że kilka razy zaznaczałam, że pracuję fizycznie (potrzebuję sporo energii) i muszę być cały dzień na pełnych obrotach.
olałam tą dietę od dietetyka i zaczełam się sama odchudzać. kupiłam dwie fajne książki kucharskie ze zdrowymi potrawami i jakoś się udało trochę zrzucić.

zweryfikowana
Posty: 2.113
Ostrzeżenia: 1/5

Odchudzanie z dietetykiem

02 cze 2013 - 10:54:11

W aptece możesz kupić tabletki z chromem bodajże, które powodują mniejszą chęć łaknienia na słodycze. A tak to spróbuj może mieć zawsze pod ręką te suszone owoce które lubisz, orzechy - najlepiej włoskie lub laskowe. Był też taki fajny program "kasia bosacka cudnie chudnie", ona też chciała się odchudzać z głową, przez dietetyka, ale też miała problem z tymi dietami przez nią ułożonymi, może tam znajdziesz jakąś inspirację co dalej robić. Pamiętaj też, że żeby się odchudzać odpowiednie żywienie jest bardzo ważne, ale równie istotne są ćwiczenia.

Odchudzanie z dietetykiem

02 cze 2013 - 11:02:43

e tam - ja sobie sama ułożyłam dietę - jak kiedyś zobaczyłam dietę ułożoną przez dietetyka dla mojej koleżanki to się za głowę złapałam - za skomplikowane dla mnie było

teraz obiadowo lecę kasza/ciemny ryż/makaron pełnoziarnisty i do tego brokuły plus kurczak lub sos trzaskam z kukurydzy/fasoli/pomidorów albo kalafior plus kurczak - a jak mam wenę to tworze coś w stylu makaron z liśćmi szpinaku (przemielone przez blender) i szparagi

możliwości tysiące - byle by się trzymać kasza/ryz/makaron + warzywo + kurczak ;)

ziemniaki też można - byle bez sosu

na podwieczorek daję sobie serek twarożek z daktylami i rodzynkami

no i jem normalne śniadania i kolacje :)

nie chce mi się słodkiego :) a lubię ;) - duża tabliczka milki to był dla mnie kiedyś pikuś ;)

niezweryfikowana
Posty: 348
Ostrzeżenia: 2/5

Odchudzanie z dietetykiem

02 cze 2013 - 11:10:27

kinia2111 dzięki za info z tym programe, poszukam.
A co do odżywiania to jak już mówiłam, sama zdrowo się odchudzałam, poszłam do dietetyczki, ponieważ nie potrafiłam sobie ułożyć tego tak, żeby mi niczego nie brakowało, no i mam problem ze słodyczami, myślałam, ze troszke mi to pomoże. Ja wręcz chodzę obżarta i trochę to mnie niepokoi:/ Pierwszy tydzień był fajny, a teraz kryzys kompletny, chęć podjadania i zła jestem an to co mi sugeruje, bo dla mnie to jakieś "głupie posiłki" jak sobie myślę patrząc na tą dietę...Moja dieta m aok. 1500 kcal i myślałąm, ze przy mojej dużej nadwadze zasugeruje mi coś mniejszego....
estusia codziennie jesz tego kurczaka? generlanie pierś drobiowa-kurczak/indyk to jest jedyne mieso, które jem, ale codziennie bym nie dała rady jeść, zwykle jadałam obiady, czy śniadania tka jak piszesz, ale ja mam zbyt dużą nadwagę chyba, żeby to wszystko ogranąć, jednym słowem zapuściłam się, basen, ćwiczenia też niewiele mi pomagają:/ bez kitu, kiedyś miałam problemy z bulimią, czy zbytnim wychudzeniem, ale zrzucenie 5 kg było dla mnie pestką, a teraz nawet 1 kg nie mogę schudnąć!
Hej może jeszcze się ktoś wypowie? nie lubię tsak męczyć buły:/ale szukam informacji, pomocy, czegokolwiek!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-03 19:06 przez dyydyy2.

niezweryfikowana
Posty: 183
Ostrzeżenia: 1/5

Odchudzanie z dietetykiem

20 cze 2013 - 14:33:34

dobrym pomysłem na zastąpienie cukru jest stewia - duuuuużo słodsza, a właściwie wcale nie ma kalorii. pierwszy raz się z nią spotkałam w figurze no-appetite i powiem wam, że działa - i stewia i figura, możesz zresztą wypróbować, bo on hamuje uczucie głodu pęczniejąc w żołądku - idealny pomocnik w niepodjadaniu ;) figurę dostaniesz w każdej aptece, a stewię w sklepach ze zdrową żywnością albo Auchanie ;)

Odchudzanie z dietetykiem

20 cze 2013 - 14:38:56

Szczerze mówiąc nie rozumiem po co chcesz dietę skoro jej się nie trzymasz. Jak Ci coś nie odpowiada to dlaczego nie porozmawiasz z dietetyczką,że czegoś nie lubisz??

Takie wybrzydzanie. Szukanie dziury w całym.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

za duzo jem?