Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Choroba Lesniowskiego Crohna

22 mar 2013 - 08:35:23

Hej dziewczyny,
wykryto u mnie chorobe lesniowskiego crohna, jak z tym zyc? Chodzi mi glownie o diete.. Czy ktoras z was ja ma?

Choroba Lesniowskiego Crohna

22 mar 2013 - 09:41:48

Jeśli chodzi o dietę to pewnie znajdziesz coś na forum ludzi z tą chorobą. Nie jest łatwo z tym żyć, ale da się. Powodzenia :)

Choroba Lesniowskiego Crohna

22 mar 2013 - 09:45:15

nigdy nie słyszałam o takiej chorobie, ale współczuję.

Choroba Lesniowskiego Crohna

22 mar 2013 - 09:46:03

Tak jak napisała Evans najlepiej porozmawiać i poczytać o diecie na stronach poświęconych chorobie.
Wątpię żeby ktoś tu coś mądrego doradził.
A lekarze nie uzgadniali z Tobą żadnej diety?

Choroba Lesniowskiego Crohna

22 mar 2013 - 09:54:09

jak pisze kiciek1985 lekarz powinien podpowiedzieć Ci co i jak.

Choroba Lesniowskiego Crohna

22 mar 2013 - 10:02:55

powinnaś się przede wszystkim cieszyć, że zostałaś zdiagnozowana, bo to choroba trudna do wykrycia i jest często mylona z zespołem jelita drażliwego. także prawidłowa diagnoza to połowa sukcesu. dostosowanie diety zależy czy choroba jest w remisji czy progresji, ale o tym radziłabym poczytać na specjalistycznych forach, jeśli nie znajdziesz forum o tej chorobie wejdź na forum stomijne, tam na pewno są sprawdzone i rzetelne informacje jak się odżywiać i dbać o zdrowie, żeby poprawić komfort życia i uniknąć powikłań

Choroba Lesniowskiego Crohna

22 mar 2013 - 11:01:50

Nic,nie mowil o diecie,ale dzieki za rady. Zaraz wejde i poczytam :)

niezweryfikowana
Posty: 205
Ostrzeżenia: 2/5

Choroba Lesniowskiego Crohna

09 maj 2013 - 11:40:35

Miałem podejrzenie tej choroby, na szczęście skończyło się jedynie na ZJD. Ale sporo przeczytałem o tym czekając na wyniki badań i jeśli chodzi o dietę, to trzeba spożywać kilka mniejszych posiłków dziennie (tak 5-6),wówczas żywność jest lepiej tolerowana przez jelita i nie dochodzi do biegunek. Oczywiście trzeba spożywać potrawy lekkostrawne, czyli raczej słabiej przyprawiane, oprócz tego trzeba także unikać napojów typu kawa, mocna herbata i słodzonych napojów gazowanych. W chorobie towarzyszą niedobory białka, więc trzeba się skupić na tym. Trzeba także zadbać o dostarczanie porządnych i wartościowych węglowodanów. Przy tym trzeba zmniejszyć liczbę spożywanych tłuszczy - zwłaszcza tych kiepskiej jakości. Dobrze na dolegliwości związane z tą chorobą wpływa owoc papai, czytałem sporo artykułów na ten temat i w każdym wspominają o papainie, enzymie, który pomaga regulować pracę jelit oraz łagodzić stany zapalne. W Polsce nie dostanie się świeżego owocu, ale można kupić mus z papai, np. Novipaye http://drlucas.com.pl/pl/p/Novipaye/74 , więc może warto spróbować.
Choroba wymaga sporo uwagi i troski o jadłospis, ale korzyści z tego, to nie tylko brak dolegliwości. Żywiąc się w ten sposób czujemy się dobrze i możemy zachować szczupłą sylwetkę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dieta Margarita stosował ktoś??