Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

polecany dentysta

47 minut temu

elektryka sklep

53 minut temu

wakacje last minute

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Choroba Lesniowskiego Crohna

22 mar 2013 - 08:35:23

Hej dziewczyny,
wykryto u mnie chorobe lesniowskiego crohna, jak z tym zyc? Chodzi mi glownie o diete.. Czy ktoras z was ja ma?

Choroba Lesniowskiego Crohna

22 mar 2013 - 09:41:48

Jeśli chodzi o dietę to pewnie znajdziesz coś na forum ludzi z tą chorobą. Nie jest łatwo z tym żyć, ale da się. Powodzenia :)

Choroba Lesniowskiego Crohna

22 mar 2013 - 09:45:15

nigdy nie słyszałam o takiej chorobie, ale współczuję.

Choroba Lesniowskiego Crohna

22 mar 2013 - 09:46:03

Tak jak napisała Evans najlepiej porozmawiać i poczytać o diecie na stronach poświęconych chorobie.
Wątpię żeby ktoś tu coś mądrego doradził.
A lekarze nie uzgadniali z Tobą żadnej diety?

Choroba Lesniowskiego Crohna

22 mar 2013 - 09:54:09

jak pisze kiciek1985 lekarz powinien podpowiedzieć Ci co i jak.

Choroba Lesniowskiego Crohna

22 mar 2013 - 10:02:55

powinnaś się przede wszystkim cieszyć, że zostałaś zdiagnozowana, bo to choroba trudna do wykrycia i jest często mylona z zespołem jelita drażliwego. także prawidłowa diagnoza to połowa sukcesu. dostosowanie diety zależy czy choroba jest w remisji czy progresji, ale o tym radziłabym poczytać na specjalistycznych forach, jeśli nie znajdziesz forum o tej chorobie wejdź na forum stomijne, tam na pewno są sprawdzone i rzetelne informacje jak się odżywiać i dbać o zdrowie, żeby poprawić komfort życia i uniknąć powikłań

Choroba Lesniowskiego Crohna

22 mar 2013 - 11:01:50

Nic,nie mowil o diecie,ale dzieki za rady. Zaraz wejde i poczytam :)

niezweryfikowana
Posty: 205
Ostrzeżenia: 2/5

Choroba Lesniowskiego Crohna

09 maj 2013 - 11:40:35

Miałem podejrzenie tej choroby, na szczęście skończyło się jedynie na ZJD. Ale sporo przeczytałem o tym czekając na wyniki badań i jeśli chodzi o dietę, to trzeba spożywać kilka mniejszych posiłków dziennie (tak 5-6),wówczas żywność jest lepiej tolerowana przez jelita i nie dochodzi do biegunek. Oczywiście trzeba spożywać potrawy lekkostrawne, czyli raczej słabiej przyprawiane, oprócz tego trzeba także unikać napojów typu kawa, mocna herbata i słodzonych napojów gazowanych. W chorobie towarzyszą niedobory białka, więc trzeba się skupić na tym. Trzeba także zadbać o dostarczanie porządnych i wartościowych węglowodanów. Przy tym trzeba zmniejszyć liczbę spożywanych tłuszczy - zwłaszcza tych kiepskiej jakości. Dobrze na dolegliwości związane z tą chorobą wpływa owoc papai, czytałem sporo artykułów na ten temat i w każdym wspominają o papainie, enzymie, który pomaga regulować pracę jelit oraz łagodzić stany zapalne. W Polsce nie dostanie się świeżego owocu, ale można kupić mus z papai, np. Novipaye http://drlucas.com.pl/pl/p/Novipaye/74 , więc może warto spróbować.
Choroba wymaga sporo uwagi i troski o jadłospis, ale korzyści z tego, to nie tylko brak dolegliwości. Żywiąc się w ten sposób czujemy się dobrze i możemy zachować szczupłą sylwetkę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dieta Margarita stosował ktoś??