Obecnie rozmawiamy o:

złota łazienka

gorący temat

Zapalenie pęcherza

32 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 328
Ostrzeżenia: 2/5

tortilla vs bułka od kebaba?

24 lut 2013 - 17:47:14

Witam. Chciałam sie dowiedzieć jak odchudzic dania takie co preferują puby/bary jakies butki.
Amianowicie co lepiej wybrac zeby danie było jak najmniej kaloryczne? Jak pojde z przyjaciółmi do takiego miejsca badz bedziemy cos zamawiac do domu.
tortilla czy bułka kebab?
mieso kurczak czy baranina?
sosy czy bez sosów?
warzywka czy frytki? (tutaj wiadomo)
pizza?


Jestem na diecie odchudzajacej i czasem jest taka sytuacja ze zamawiamy jakies jedzonko do domu. Niestety nie ma w menu zadnych sałatek ;( stad moje pytanie co powinnam w takim razie wybrac zeby zbytnio nie utyć ?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-24 17:51 przez dodziaa000.

zweryfikowana
Posty: 5.381
Ostrzeżenia: 2/5

tortilla vs bułka od kebaba?

24 lut 2013 - 17:50:38

chyba jedyna rada to nie jeść tam ;p albo zamiast brać pizzy weź sobie np sałatkę grecką
no to skoro sałatek nie ma to nie mam pojęcia... nigdy nie byłam na diecie i jem to wszystko w dużych ilościach i nigdy jakoś nie przytyłam za bardzo ale mam taki metabolizm

ktoś Ci doradzi bo dużo szafowiczek na pewno jest na diecie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-24 17:52 przez blackchocolate.

niezweryfikowana
Posty: 328
Ostrzeżenia: 2/5

tortilla vs bułka od kebaba?

24 lut 2013 - 17:53:21

Cytat
blackchocolate
chyba jedyna rada to nie jeść tam ;p albo zamiast brać pizzy weź sobie np sałatkę grecką

jesli bylaby taka mozliwosc to tylko sałatke bym wybrała ale nie ma tam sałatek. Jest spotkanie wszyscy cos zamawiaja a ja nie bede siedziec z cieknaca slina albo wychodzi jak oni jedza. ;) Chcialabym tez zjesc np.1/2 porcji i w wersji "light "

zweryfikowana
Posty: 2.899
Ostrzeżenia: 1/5

tortilla vs bułka od kebaba?

24 lut 2013 - 17:58:19

ale jeśli to się zdarza raz na jakiś czas to możesz sobie zamówić normalnie... tylko np zjeść pół, albo wziąć od razu małego/małą... BEZ SOSÓW! a później najwyżej dłużej pobiegać czy coś... matko dziewczyny nie przesadzajmy ;)

tortilla vs bułka od kebaba?

24 lut 2013 - 17:58:31

Od jednego kebaba jeszcze nikt nie umarł.

Zamawiaj z kurczakiem i bez sosów na talerzu.

tortilla vs bułka od kebaba?

24 lut 2013 - 17:58:52

cienkie ciasto, buła jest strasznie kaloryczna. Co do sosów zależy, na czym robione. Spytaj, czy na jogurcie, czy na śmietanie/majonezie. Jak jogurt - bierz. Kurczak jest mniej kaloryczny od baraniny, zdecydowanie chudszy od wieprzowiny.
Co do pizzy, to każda jest tak samo kaloryczna (bo w każdej jest ciasto i ser), więc może być każda, byle z umiarem. Sos do pizzy tak samo jak do kebaba, najlepiej na jogurcie i tyle.:)

tortilla vs bułka od kebaba?

24 lut 2013 - 18:01:20

Cytat
NightMusicCc
Od jednego kebaba jeszcze nikt nie umarł.

Zamawiaj z kurczakiem i bez sosów na talerzu.

tortilla vs bułka od kebaba?

24 lut 2013 - 18:07:39

tortilla, baranina, od czasu do czasu sos :)warzywka

tortilla vs bułka od kebaba?

24 lut 2013 - 18:12:57

Cytat
NightMusicCc
Od jednego kebaba jeszcze nikt nie umarł.

Zamawiaj z kurczakiem i bez sosów na talerzu.

tortilla vs bułka od kebaba?

24 lut 2013 - 18:16:06

tortilla, bułka wielka i niedobra ;)

tortilla vs bułka od kebaba?

24 lut 2013 - 18:22:42

Ja staram się takich rzeczy unikać, powiedziałam o tym chłopakowi. Ale raz miałam takie ciśnienie na kebaba, poszłam siedzę przy stole i nagle słyszę "nie ja nie jem kababów" a to mój stał bo z kumplami przyszedł :D ja biorę najczęściej talerz czyli mięso surówki i frytki. Ale najczęściej biorę sałatki i takie tam :)

tortilla vs bułka od kebaba?

12 mar 2013 - 23:35:46

nawet na diecie raz na jakis czas jest wskazane zjedzenie czegos bardziej kalorcznego, zeby organizm nie przyzwyczaił się za bardzo wyłącznie do zdrowych, nietuczących rzeczy bo później jak zaczniesz jeść inaczej to waga pójdzie w górę natychmiast..
a co do sosów, pracowałam w wakacje w kebabie i w moim sosy były przygotowane tak: mieszane w sporym wiaderku w proporcjach 1/3 majonez, reszta kefiry i jogurty naturalne, plus przyprawy, więc nie jest to sam tłuszcz, także nie panikować też tak na myśl o tym sosie w kebabie:)..

tortilla vs bułka od kebaba?

13 mar 2013 - 00:13:56

Z fast foodów kebab jest najlepszy, taki ścinany - duży (świeży), bo mięso jest daleko od tego miejsca, które je smaży i ogrzewa i wytapia się tłuszcz;) Kurczak to chyba najchudsze mięso (pierś bez skóry to ok. 120 kcal, a baranina 230), dlatego bierz kurczaka, jeśli możesz to na talerzu a jak nie to lepsza będzie tortilla. W domu możesz sama łatwo zrobić niskokaloryczny, zdrowy placek:) Do tego oczywiście warzywka i bez sosów. Ja osobiście wolę sama w domu robić tortillę z kurczakiem: mięso oczyszczam, kroję w małe kawałeczki, oprószam solą, czosnkiem i innymi przyprawami, które lubię, wrzucam na patelnię i smażę bez tłuszczu (to co się wytopi w trakcie smażenia spokojnie starczy). Takie mięso zawijam w tortillę (można kupić w marketach typu biedronka) z dodatkiem warzyw: pomidor, ogórek, oliwki, cebula, papryka i co tylko dusza zapragnie;) Porcję chłopaka zalewam sosem: majonez z ketchupem zmieszane w proporcjach 1:2 i doprawiony odrobiną cukru dla smaku. Polecam tę wersję, bo tańsza i smaczniejsza:)

tortilla vs bułka od kebaba?

13 mar 2013 - 00:37:28

tortilla ,kurczak,sosy zależy na czym jw :)

tortilla vs bułka od kebaba?

13 mar 2013 - 00:41:53

ja najbardziej lubię kebaba lavas (lawasz to cieniutkie ciasto, w które zawija się mięso, coś jak tortilla)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ile najwięcej schudłyście?