Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dietetyczne sałateczki ;)

18 sty 2013 - 19:34:51

Hej ;) jestem aktualnie na diecie 5 dzień ale chcę sobie urozmaicić jakoś jedzonko aby szybko nie zrezygnować ;) mknę ku -10kg i mam nadzieję, ze w końcu to osiągnę . Stąd moje zapytanie, czy macie dziewczyny może jakieś przepisy sprawdzone na pyszne, dietetyczne sałatki ? ;) wiem ze pełno tego w necie no ale wlasnie nie wiadomo co godne uwagi. Proszę Was o pisanie przepisu wraz z informacją ile dana sałatka ma kalorii z góry wielkie dzięki ;) mogą być zarówno warzywne jak i owocowe tylko lekkie takie na kolację np ;)

niezweryfikowana
Posty: 328
Ostrzeżenia: 2/5

Dietetyczne sałateczki ;)

18 sty 2013 - 19:39:26

sałatka na obiad : piers kurczaka z rozna pokrojona w kosteczke, mieszanka warzyw ugotowana pół twardo i to zalane sosem jogurt+czosnek mmm..pycha

Dietetyczne sałateczki ;)

18 sty 2013 - 19:42:48

Cytat
dodziaa000
sałatka na obiad : piers kurczaka z rozna pokrojona w kosteczke, mieszanka warzyw ugotowana pół twardo i to zalane sosem jogurt+czosnek mmm..pycha

dzięki wielkie napewno spróbuję ;)

Dietetyczne sałateczki ;)

18 sty 2013 - 19:44:58

lubie sałatke z tuńczyka - dobra na kolacje (bo z białkiem):
Tuńczyk w sosie własnym (puszka - 130kcal)
cebula ok 30 kcal
kukurydza (puszka, Dawtona - 255kcal - mozna dać pół puszki)
jabłko 40kcal
jajko na twardo 90kcal
ogórek kiszony (2szt - ok 20kcal)
Odsaczyć składniki z puszki, cebulę, jabłko i jajko pokroić drobniutko.
wersja z jajkiem to ok 580kcal - będą z tego ok 4 porcje po 145 kcal
ja jem "na sucho", bo tak lubię, ale mozna dodać jogurt naturalny 0% z łyzeczką majonezu light wtedy kcal będzie troszkę wiecej.
oo mam jeszcze takie:
makaronowa - od koleżanki która jest na lekkiej diecie ze względu na operację woreczka zółciowego;)
- pomidor ok 20kcal
- ogórek ok 15kcal
- cebula 40kcal
- 2 jabłka ok 90kcal
- wędlina drobiowa 10dkg ok 90kcal
- ugotowany makaron - ja daję pełnoziarnisty świderki, ale można tez zwykły ok 3/5 opak. 500g to ok 500-600kcal
wszystko pokroić, dodać makaron całośc to ok 855kcal - taka ilośc to az 8 porcji po ok 106kcal
ja jadam jak zwykle na sucho - ale można w wersji z jogurtem naturalnym 0% - ok 40 kcal w 100g



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-18 19:52 przez Xwonka.

Dietetyczne sałateczki ;)

18 sty 2013 - 19:47:05

sałata lodowa,pomidor,ogórek,cebulka czy szczypiorek,troche sra feta light lub mozzarelli no i co tam na mysl Ci podejdzie do tego sos-ocet balsamiczny+oliwa z oliwek+ odrobina cukru+sól+zioła prowansalskie+ posiekany czosnek,zamknij do słoiczka ,mocno wymieszaj,polej sałatke.
PS. Na kolację nie jedz owoców,jedynie do poludnia.Powodzenia ja tez walcze:)

Dietetyczne sałateczki ;)

18 sty 2013 - 19:48:59

Cytat
marwal
sałata lodowa,pomidor,ogórek,cebulka czy szczypiorek,troche sra feta light lub mozzarelli no i co tam na mysl Ci podejdzie do tego sos-ocet balsamiczny+oliwa z oliwek+ odrobina cukru+sól+zioła prowansalskie+ posiekany czosnek,zamknij do słoiczka ,mocno wymieszaj,polej sałatke.
PS. Na kolację nie jedz owoców,jedynie do poludnia.Powodzenia ja tez walcze:)

upss a ja się zajadam do póżna owocami ;/ poprawię się ;)

Dietetyczne sałateczki ;)

18 sty 2013 - 19:50:40

Kalorie to chyba sama możesz sobie policzyć, nie?

Ja lubię zwykłą, z mieszanki sałat, oliwkami i fetą.

Dietetyczne sałateczki ;)

18 sty 2013 - 19:52:21

salata lodowa, i w kostke: ogorek,pomidor,papryka. do tego feta, ser plesniowy jesli lubisz i kurczak. na koniec podsyp troszke przyprawą gyros. mozesz tez robic bez kurczaka i tez jest PYCHA.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-18 19:53 przez rihanna.

Dietetyczne sałateczki ;)

18 sty 2013 - 19:53:02

Cytat
corkachaosu
Kalorie to chyba sama możesz sobie policzyć, nie?

Ja lubię zwykłą, z mieszanki sałat, oliwkami i fetą.

łatwiej jest poprostu jak dziewczyny piszą przepisy wraz z kcal ;)

Dietetyczne sałateczki ;)

18 sty 2013 - 19:55:43

Ja kroję sobie 2 jabłka w małe kosteczki i zalewam jedną małą activią - bardzo dobre i gwarantuję Ci, że się najesz :)

Dietetyczne sałateczki ;)

18 sty 2013 - 19:58:04

Cytat
tranquillite
Ja kroję sobie 2 jabłka w małe kosteczki i zalewam jedną małą activią - bardzo dobre i gwarantuję Ci, że się najesz :)

proste, niskokaloryczne i zapewne bardzo smaczne same plusy ;)

Dietetyczne sałateczki ;)

18 sty 2013 - 19:58:52

ja kiedyś liczyłam skrupulatnie stąd podaje dokładnie;)
mam jeszcze np. sałatke ryżową:
- Ryz sypki gotowany 30dkg ok 250kcal
- papryka 1 szt 30 kcal
- wędlina drobiowa 20dkg ok 180 kcal
- ogórek konserw. 120g to ok 25 kcal
- ser zółty gouda 20 - 30 dkg ok 650 kcal będąc na diecie warto jeśc nawet kaloryczny żółty ser bo ma naprawdę duzo wapnia
Razem 1135 kcal - taka ilośc to ok 10 porcji - podaję takie proporcje bo ja robię ją dla całej rodzinki nie tylko dla siebie - domownicy jadają z majonezem, ja na sucho można też w wersji z majonezem light + jogurt nat. w proporcji 1:1
na śniadanko polecam natomiast owsiankę:
otręby owsiane, jabłko w kosteczkę, śliwki suszone 2 szt, rodzynki kilka szt lub inne ulubione suszone owoce np. morele, żurawina itp, szczypta cynamonu, łyzeczka miodu - niekoniecznie. Ja otręby zalewam wodą ale można zrobić na mleku i wtedy dodaję całą resztę i mieszam. W pracy się ze mnie smieją że co dzień przychodze z tobołami jedzenia ale tak lubie jesc i nie wyobrazam sobie inaczej...
czasem robię tez na śniadanko otreby owsiane z powidłami śliwkowymi i twarozkiem 0% Prsident - kupuje go w biedronce wyglądem przypomina ser na sernik ale wartości odżywcze nieco inne;) dodaję płatki pełnoziarniste np. Fitella Diet (bez cukru) żeby mi fajnie chrupało
mozna jeszcze dodać miodu i kakao - naprawdę pyszne
choć suszone owoce maja dośc dużo kcal ja z nich nie rezygnuję bo maja jednocześnie dużo błonnika i regulują pracę jelit, cynamon poprawia trawienie, otręby tez.
A ostatno wynalazłam fajny przepis na szybki chleb - jak dla mnie genialny i mimo, iz lezał u mnie w chlebaku 2 dni było przepyszny! A i koleżanki z pracy tez posmakowały i wzięly przepis.Ja innego pieczywa nie jadam tylko ten "mój" wypiek;)
Nadmienię tylko że w lipcu 2011r wazyłam ponad 66kg, w sierpniu zaczełam się odchudzać (168cm wzrostu) a obecnie moja waga wynosi ok 45 kg i taką juz mam od zeszłej wiosny



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-18 20:13 przez Xwonka.

Dietetyczne sałateczki ;)

18 sty 2013 - 20:02:10

makaron rurki z brokułami
Makaron
jogurt/ majonez
ugotowany brokuł
kukurydza
papryka
groszek

Dietetyczne sałateczki ;)

18 sty 2013 - 20:04:40

szkoda czasu na liczenie kcal,zobacz sobie diete MOntignaca, bez liczenia,bez głodu,pare fajnych zasad,zdrowo szybko i w dobrym humorze,polecam:)

Xwonka podaj przepis na to pieczywko:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-18 20:32 przez marwal.

Dietetyczne sałateczki ;)

19 sty 2013 - 11:03:14

Xwonka ale Ci zazdroszczę tego efektu ;) ja ważę 73kg przy wzroście 167cm i marzę tak o zrzuceniu 10-15kg - to jest moje marzenie i nie spocznę tym razem póki tego nie osiągnę ;) jak narazie 6 dzień ćwiczę i mż ;) kolacja do 19 pozniej już nic. Mniejsze porcje posilków i 5 dziennie staram się w równych odstępach. Cwiczonka z Ewą Chodakowską minimum 40min dziennie ;) mam nadzieję że będą jakieś efekty

aha no i oczywiście 0 słodyczy, napoi gazowanych, słonych przekąsek itp.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-19 11:04 przez Malami333.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Herbata na przeczyszczenie