Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dietetyczne sałateczki ;)

19 sty 2013 - 14:32:25

podaję przepis na chlebek:
Składniki:

2½ szklanki mąki pełnoziarnistej żytniej(ja daje 1,5 szkl zytniej typ 2000 i 1 szkl pszennej pełnoziarn typ 1850) - kupuje np. w tesco make Gdańskie Młyny
0,5 opakowania drożdży w proszku
szklanka ciepłego płynu (mleko 0,5% z wodą w różnych proporcji 1:1 - im wiecej mleka tym delikatniejszy chleb)
1,5-2 płaskie łyżeczki soli
płaska łyżeczka cukru
kilka łyżek oliwy z oliwek


Dodatki według uznania:

bardzo drobno pokrojona cebula, posiekany czosnek daje obowiazkowo, ½ szklanki otrąb owsianych lub pszennych, koperek, tymianek, majeranek, kminek, grubo posiekane orzechy, słonecznik, siemię lniane, sezam, mozna zurawinę ale nie za duzo bo chleb byłby zbyt słodki - innymi słowy co kto lubi

ja zwylke daję swój ulubiony zestaw: słonecznik, siemię lniane, cebule, czosnek, suszone pomidory z bazylią, kminek no i otreby -


Wykonanie:
Wymieszać suche składniki w misce, wlać kilka łyżek oliwy i ciepłe mleko z wodą, wyrobić ciasto. W razie potrzeby podlać jeszcze trochę oliwy.
Zostawić w misce w ciepłym miejscu do wyrośnięcia na ok 0,5-1godz, potem jeszcze raz krótko wyrobić i włozyć do formy. Zakupiłam sobie do tego celu foremke silikonowa która sprawdza sie swietnie wysypuje do niej odrobine maki, na dno troche otrębów i słonecznika i wkładam ciasto. Wierzch tez posypuje otrebami i troche przyklepuje zeby potem nie odpadły podczas krojenia.
Piec 40 minut w temperaturze 200 C.


Chleb mozna tez piec w zwykłej formie o dowolnym kształcie. Z silikonowej chlebek po upieczeniu pięknie i bezproblemowo "wyskakuje" i wyglada jak z najlepszej piekarni.

Przepis ten jest naprawde banalny i polecam go każdemu przynajmniej raz w tygodniu taki chlebek to samo zdrowie:D

Dietetyczne sałateczki ;)

19 sty 2013 - 14:41:21

Salatka grecka ( uproszczona )

Salata lodowa


pomidorki koktajlowe
ogorek dlugi świeży
cebula ( czerwona ) tylko do smaczku
oliwki
Ser kanapkowy np. z biedronki ( light) lub pół tłusty


Skropic Olejem lnianym ( ma cudowne wlasciwosci pobudzające metablizm ) jest tloczony na zimno .

Polecam Ci zaopatrzec sie w niego ;) troszke kosztuje ( mozna go kupic w sklepie z zywnoscia Bio )

Przyprawic sola o nieskiej zawartosci sodu oraz Oregano ;)

Dietetyczne sałateczki ;)

19 sty 2013 - 16:09:25

Widziałam ostatnio olej lniany w Biedronce po ok 12-13 zł za 0,5l - to naprawdę super cena, a jego właściwości są rzeczywiscie nieocenione.

zweryfikowana
Posty: 2.899
Ostrzeżenia: 1/5

Dietetyczne sałateczki ;)

19 sty 2013 - 16:11:10

fajny wątek. sama szukam jakiś dobrych przepisów na sałatki ;))

Dietetyczne sałateczki ;)

19 sty 2013 - 17:07:56

Cytat
pesciaa
fajny wątek. sama szukam jakiś dobrych przepisów na sałatki ;))

to dobrze że mój wątek się przyda większej ilości dziewcząt ;) proszę o pisanie przepisów ktoś jeszcze może ma coś fajnego w zanadrzu? ;)

Dietetyczne sałateczki ;)

21 sty 2013 - 18:28:41

Ja lubię:
-sałata lodowa/włoska
-papryka
-pomidor
-ogórek
-czarne oliwki
-paluszki krabowe (surimi)
do tego vinegret albo sos:
-2 duże łyżki jogurtu naturalnego (light albo normalny - jak kto woli)
-łyżeczka albo mniej majonezu (o majonezie, miłości moja :D)
-pieprz kolorowy, duuużo pieprzu ;)
-oregano lub inne zioła - świeże lub suszone - według uznania ;)

Zapraszam też do wątku `Nasze cele i sukcesy - te małe i te większe` w grupie Dietetyka - razem łatwiej ;)

Dietetyczne sałateczki ;)

19 kwi 2013 - 17:01:08

Witajcie, macie moze jakies sprawdzone przepisy na zdrowe nie tuczace salatki? wlasnie chce zrzucic pare kilo i z checia poczytam o czyms pysznym:) moze jakis sos do salatek polecicie?

Dietetyczne sałateczki ;)

19 kwi 2013 - 17:03:41

chetnie poczytam :)

Dietetyczne sałateczki ;)

19 kwi 2013 - 17:04:48

do obiadu bardzo mi smakuje sałata polana jogurtem naturalnym:)

Dietetyczne sałateczki ;)

19 kwi 2013 - 17:11:30

ja bardzo lubie kapuste pekinska z kurczakiem polana sosem czosnkowym :) (na bazie jogurtu naturalnego). to tak zwykla ;p nawet nie salatka :)

moze ktoras cos poleci :)

Dietetyczne sałateczki ;)

19 kwi 2013 - 17:14:36

Ja bardzo lubię pomieszaną sałatę lodową z rukolą, do tego ogórek zielony, pomidor,cebula, jajka na twardo, ser feta papryka zielona, rzodkiewka. Wszystko polane sosem winegret. Oczywiście zawsze dodaje to co mam akurat pod ręką:)
Można też dodać do tego filet z kurczaka



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-19 17:15 przez malwina-kocaj.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Dietetyczne sałateczki ;)

19 kwi 2013 - 17:14:45

brokuł + tuńczyk + jajko i dowolny sos
pekinka + jabłko w kostkę + opcjonalnie rodzynki, mandarynki i orzechy + dowolny sos.
u mnie to zawsze jogurt z odrobiną majonezu, ale jak ktoś się odchudza to może byś i sam jogurt z ziołami lub czosnkiem.

Dietetyczne sałateczki ;)

19 kwi 2013 - 17:18:30

Ja ostatnio za każdym razem jak mnie weźmie ochota na słodkie to ucieram dużą marchew z jabłkiem i skrapiam cytryną. Wiem że to nie sałatka ale syta przegryzka jak jestem głodna a nie chcę się objeść słodyczami.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Herbata na przeczyszczenie