Obecnie rozmawiamy o:

Ile macie ubrań?

gorący temat

Opakowania

godzinę temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jestem nie pełnosprawna ruchowo poruszam się na wózku po ciąży przytyłam 15 kg:(
Mam 145 60 kg pomocy

<moderacja-korekta tytułu>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-04 12:17 przez moderator.

ojej widząc tytuł wątku całkiem inne słowa mi się cisnęły na usta .
Ale przeczytałam o co chodzi i już mam całkiem inne myślenie.

W Twoim przypadku to chyba przedewszystkim dobra dieta. Może wizyta u dobrego dietetyka ?


Jesteś całkowicie niepełnosprawna ruchowo ? Czy masz np sprawne ręce ? Wtedy można ćwiczyć same ręce. Na wózku poruszasz się sama ? Czy masz elektryczny wózek? Jak masz normalny (nie wiem jak to się nazywa) wózek na którym sama się poruszasz to może długie wyjścia z domu ? Są przeciez dyscypliny sportowe dla osób niepełnosprawnych ruchomo, taniec, koszykówka , nawet fitnes. Może coś z tych rzeczy ? A może basen, jeżeli masz możliwości ?


A najprościej to zaakceptować siebie taką jaką jesteś, bez względu na to plus 15 kg :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-12 19:02 przez emm200.

ciężko schudnąć bez ćwiczeń. Nie wiem, na ile niepełnosprawna ruchowo jesteś, ale w zasadzie każda siedząca pozycja sprzyja odkładaniu się kilogramów, co bardzo utrudnia gubienie kilogramów. nie da rady chodzić np. na rehabilitację na basenie? z tego co się orientuję, to takie opcje są wykonalne :)

proponuje zdrowe odzywiane chleb pelno ziarnisty
duzo zienej , i nabial nisko procentowy :)
ja schudlam 15:)

Cytat
malgorzatakepska
[attachment 824643 4e17cd0530.jpeg]jestem nie pełnosprawna ruchowo poruszam się na wózku po ciąży przytyłam 15 kg:(
Mam 145 60 kg pomocy

Kochana może jakieś dodatkowo masaże odchudzające?

Oczywiście dieta. Przeczytaj www.cojesc.net/dieta-skuteczna/



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-12 19:01 przez sethesa.

"odchudzająca książka kucharska" Marek Bardadyn - polecam. ja schudłam bez ćwiczeń i nauczyłam się zdrowo jeść :)

mniej jesć.


ja raz w ponad tydzien schudłam 10kg ale nie miałam tego w zamiarze. na szczescie nie miałam zadnych roztepów ani jo jo ale waga potem szybko sie unormowała.

Wydaje mi się, że skoro nie możesz ćwiczyć to powinnaś całkowicie zmienić swoje nawyki żywieniowe i takie zmiany wprowadzić na całe życie. Ogólnie to co zawsze przeczytasz o zdrowym odżywianiu: posiłek 5x dziennie o stałych porach, rezygnacja z jedzenia smażonego w głębokim tłuszczu; sosów; ziemniaków. Pełnoziarnisty chlebek, dużo warzyw, 1,5 litra wody dziennie.

Cytat
duchess93
Dieta Dukana ;)


A myślałam że mit diety Dukana już dawno został obalony -_-

wybacz, nie doczytałam:) wyslałam wiadomośc na pw:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-12 23:53 przez PastwaLosu.

Cytat
PastwaLosu
dieta cud... bedzie cud jak schudniesz:) imo wszystko poleca jakiś wysilek fizyczny, chodzby głupia skakanka:)


O.o Osobie niepełnosprawnej ruchowo polecasz skakankę ?
Czasem trzeba przeczytać coś więcej niż tylko tytuł wątku ;/

Kupe nerwów i stresu, i jesteś szkielecik...

ALe tak na serio to w Twoim wypadku jakaś dieta by się sprawdziła.
Na zdj nie wyglądasz źle!
Może takie proste rzeczy jak:
nie jeśc po 18, dużo wody mineralnej, owoców, zero słodyczy, zero smazonego, "często, a mało". Na początek myślę, że wystarczy :)

Cytat
PastwaLosu
dieta cud... bedzie cud jak schudniesz:) imo wszystko poleca jakiś wysilek fizyczny, chodzby głupia skakanka:)
Proponuję NAUCZYĆ się czytać!!!

a tobie poleciłabym basen jeśli to możliwe,chodzę na basen i widzę jak osoby niepełnosprawne troszeczkę ćwiczą z instruktorami

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dietetyczne sałateczki ;)