Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

14 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dieta bananowa- opinie

30 paź 2012 - 09:28:14

Od dłuższego czasu szukam diety odpowiedniej dla mnie (chce nie tylko schudnąć ale też oczyścić organizm- a głodówki nawet te jednodniowe nie są dla mnie, nie mam aż tyle silnej woli :P). Przegladałam różne diety aż w końcu natrafiłam na dietę bananową. Wydaje się być całkiem znośna (poza tym lubię banany więc myślę, że dałabym radę). Dieta nie tylko pomaga zrzucić zbędne kg ale także oczyszcza organizm, jest bogata w błonnik i wzmacia układ nerwowy. Czy któraś z Was stosowała dietę bananową i może coś więcej powiedzieć o niej??

dieta bananowa- opinie

30 paź 2012 - 09:30:42

nie słyszałam nigdy o takiej.

dieta bananowa- opinie

30 paź 2012 - 09:34:39

Niestety nic o niej nie słyszałam oprócz tego, że Adam Małysz zajadał się bułkami z bananami. Patrząc na jego budowę ciała (wtedy, jak jeszcze skakał) to chyba ta dieta mu służyła ;)
Ale szczegółów nie znam. Z ciekawości, aż poszukam coś na ten temat ;)

zweryfikowana
Posty: 307
Ostrzeżenia: 1/5

dieta bananowa- opinie

30 paź 2012 - 09:41:05

Uwierz nie dalabys rady ;p Ja tez uwielbiam banany ale jest ciagle to raczej nie. Znalazlam kiedys diete ananasowa, przy okazji chyba tez oczyszczala. Probowalam 1 dzien, nie dalam rady. Teraz jestem na diecie LCHF jest to dieta gdzie jesz dużo tłuszczu a mało węglowodanów. Wogóle nie jestem na niej głodna a w ciągu tygodnia schudłam już 2kg mimo ze jem normalnie:) tzn produkty z niska zawartościa węglowodanów. Ja nie mam silnej woli i ciezko mi przezyc na diecie 1 dzien, na tej jestem tydzien i wlasnie zaczelam drugi. Wpisz w googlach dieta LCHF wyskoczy ci dieta w pdf do sciagniecia. bardzo fajnie opisana jest.

zweryfikowana
Posty: 288
Ostrzeżenia: 2/5

dieta bananowa- opinie

30 paź 2012 - 09:45:07

czytałam o tej diecie i wydaje się do wytrzymania. Jeśli ktoś próbował niech się wypowie, a może sama się skuszę :)

dieta bananowa- opinie

30 paź 2012 - 10:06:15

też z ciekawości poszperałam w necie na jej temat i faktycznie wydaje się być całkiem ok, zwłaszcza, że jest kilka "odmian" tej diety i niekoniecznie trzeba jeśc tylko banany. Mam nadzieję, że wypowie się ktoś, kto stosował tą dietę bo chętnie bym się dowiedziała, czy faktycznie jest tak skuteczna

dieta bananowa- opinie

30 paź 2012 - 10:10:23

Moja koleżanka schudła dzięki niej 40 kg

dieta bananowa- opinie

30 paź 2012 - 10:14:28

Co do węglowodanów- żeby schudnąć trzeba też je spożywać, ponieważ węglowodany biorą udział w spalaniu tłuszczu ^^ Dlaczego człowiek jest zmęczony w trakcie biegu po jakimś tam czasie od ruszenia? Bo mu się skończył zapas węglowodanów choć jeszcze ciało mogłoby sięgnąć po tyle tłuszczu i to z niego korzystać ;))

dieta bananowa- opinie

30 paź 2012 - 10:16:30

dziwne szczerze mówiąc, bo banany zwłaszcza te dojrzałe, mają mnóstwo cukru i wysoki indeks glikemiczny przez co odradza sie je ludziom na diecie..

jak dla mnie łatwiej po prostu ograniczyć niezdrowe jedzenie, zacząć jeść więcej warzyw, ruszać się zamiast kombinować z takimi dietami cud;]

dieta bananowa- opinie

30 paź 2012 - 10:41:08

Coś więcej na temat tej diety?...przykładowy jadłospis....

Lubie banany,ale przy takim odzywianiu podejrzewam, że szybko stracić można 7 kg, a zyskać 10 dodatkowych :(

dieta bananowa- opinie

31 paź 2012 - 11:57:20

dieta jest o tyle fajna, że nie trzeba jeść tylko i wyłącznie bananów. Z tego co wyczytałam, jest kilka opcji porzeprowadzenia tej diety
I. banany zjadamy tylko na śniadanie (ilość bananów dowolna- aż poczujemy sytość)+ szklanka wody, reszta posiłków normalnie- ale możemy jeść do godziny 20. i po obiedzie nie powinniśmy jeść słodyczy, lodów, nabiału i pić alkoholu. jedzienie bananów na śniadanie ma poprawić metabolizm

II.dieta trwa przez tydzień, też możemy zrzucić 7kg- na sniadanie, obiad i kolecje spozywamy musli z dodatkiem polowki banana, szklanka jogurtu naturalnego/maslanki i lyzeczką miodu.Na drugie sniadanie jemy małe jabłko- wydaje mi się ze ta fora jest mniej przyjemna :P ale jesli komus zalezy na szybkim spadku wagi to...

III.Trwa 3 dni i można zrzucić 3kg- trzeba zjesć kazdego dnia po 3 banany i wypic 3 szklanki mleka +pic duzo wody.

wydaje mi się, że I sposob jest najlepszy- bo dieta nie jest az tak "radykalna" i zmniejsza sie ryzyko ze po tej diecie znienawidzimy banany :P

dieta bananowa- opinie

01 lis 2012 - 22:23:39

Pierwszy raz słyszę o takiej diecie.:)

dieta bananowa- opinie

02 lis 2012 - 00:06:01

byłam na niej ;)
ja byłam na tej trzy dniowej
trzy posiłki dziennie w każdym szlanka mleka i banan. ja miksowalam to i piłam jako koktajl ;)
jakoś wytrzymałam te trzy dni + biegałam i zgubilam 4 kg ;)

dieta bananowa- opinie

02 lis 2012 - 12:40:25

ja po diecie bananowej dostałąm uczuleniana banany :)
po zdjedzeniu nawet plasterka robie sie czerowna i odrazu wysypuje mnie mnóstwo drobniutkich krostek na ramionach i dekolcie.
,ale jesli dobrze pamietam schudłąm z 59 kg na 52 :)

dieta bananowa- opinie

02 lis 2012 - 21:39:21

i nie ma efektu jojo?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

slim coffee- opinie