Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 8 9 10 11 12 13

bulimia...

04 kwi 2013 - 21:45:14

Cytat
19BaMbOoChA90
Nigdy nie zrozumiem i nie będę tolerować anoreksji czy bulimii.
A co tu jest do tolerowania bądź nie? Choroba psychiczna jak każda inna, tylko objawia się awersją do jedzenia. Czym innym jest ruch proana, gdzie dziewczyny głodzą się celowo, a czym innym trauma po ciężkim przeżyciu powodująca zaburzony obraz siebie i potrzebę przejęcia kontroli nad swoim ciałem. Nie można winić człowieka za to, że jest chory (o ile sam do tego nie doprowadził).

zweryfikowana
Posty: 1.787
Ostrzeżenia: 1/5

bulimia...

04 kwi 2013 - 21:48:25

Robienie tego na co dzień to bulimia. Poza tym kwasy żołądkowe zwracane z wymiotami strasznie niszczą szkliwo zębów i zęby się potem kruszą

bulimia...

04 kwi 2013 - 21:49:15

Ja wymiotowałam koło roku. Przez drugą połowę roku bywało to nagminne i zajmowało bardzo ważny czas w ciągu dnia.
Skurcze w brzuchu, bóle głowy, podrażniony przełyk, apatia, zdenerwowanie to była norma. Ale cóż, niska samoocena zrobiła swoje.
Waga wtedy: 49kg przy wzroście 168 cm.
Teraz ważę 56 - 63 (to zależy od pory roku)i choć moje ciało mi się wcale nie podoba to jednak wolę ponarzekać na ''boczki'' niźli być chora :)

bulimia...

04 kwi 2013 - 21:49:28

O nigdy w życiu,w ani jednej ciąży rownież nie wymiotowałam,a co robią inni-nie moja brocha

bulimia...

04 kwi 2013 - 21:57:36

Dobre jest to,ze sama zauwazasz,ze masz problem, a to juz polowa sukcesu.
Wizyta u psychologa napewno wskazana, czy mama ktokowliek z rodziny wie o problemie?

bulimia...

04 kwi 2013 - 22:04:41

Cytat
mwabcd
Cytat
corkachaosu
mwabcd- nie mówię, że każda, ale większość jest za słaba. Przez tą słabość wpadają w tą chorobę, i ta sama słabość utrudnia wyleczenie się z niej.
Jesli nie pomoże jej ktoś doświadczony, to prędzej czy później do tego wróci, na 80-90%?
To zbyt wysoka cena, żeby wziąć na "przeczekanie".
napisałaś,że żadna... a ja po 12 latach wyszłam z tego w jeden dzień...
zycze Ci bys kiedys doznala takiej jak to ujelas 'slabosci' i zobaczymy jak spojrzysz wtedy na takie doswiadczenie. niekoniecznie w bulimii. Po prostu bezsilnosci. Nie szalej z tymi ocenami, o sa przerazajaco niedojrzale i puste
Cytat
Zuosnica
Cytat
19BaMbOoChA90
Nigdy nie zrozumiem i nie będę tolerować anoreksji czy bulimii.
A co tu jest do tolerowania bądź nie? Choroba psychiczna jak każda inna, tylko objawia się awersją do jedzenia. Czym innym jest ruch proana, gdzie dziewczyny głodzą się celowo, a czym innym trauma po ciężkim przeżyciu powodująca zaburzony obraz siebie i potrzebę przejęcia kontroli nad swoim ciałem. Nie można winić człowieka za to, że jest chory (o ile sam do tego nie doprowadził).
dokladnie tak



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-04 22:12 przez pulchersupernova.

bulimia...

04 kwi 2013 - 22:52:28

Cytat
Zuosnica
Cytat
19BaMbOoChA90
Nigdy nie zrozumiem i nie będę tolerować anoreksji czy bulimii.
A co tu jest do tolerowania bądź nie?(..)
Nie toleruję bo nie mieści mi się w głowie pustostan, w którym biedulka ciągle uważa, że jest za gruba. Niech i to będzie choroba psychiczna, nie rozumiałam/nie rozumiem/nie zrozumiem jej i nie mam zamiaru tolerować ani żałować takich osób.

bulimia...

04 kwi 2013 - 22:57:46

Cytat
Malinova90
nie wiem co mam napisac... :/
wiec napisze tylko ze mam nadzieje ze wyjdziesz z tego i trzymam kciuki... :(

niezweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 1/5

bulimia...

08 kwi 2013 - 11:46:56

Bulimia to choroba psychiczna.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziwne rzeczy w jedzeniu...