Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

WEGETARIANIZM - zbiorczy

27 sie 2015 - 10:48:37

ja jestem a wszystkich, którzy twierdzą, że to nienaturalne to zachęcam do bycia prawdziwymi mięsożercami - jedzenie innych zwierzą tak jak robią to prawdziwi mięsożercy - upolować i zjeść żywcem w całości (skórę, oczy, mózg, wnętrzności, krew) a nie tylko upieczone z przyprawkami

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 3/5

WEGETARIANIZM - zbiorczy

27 sie 2015 - 11:48:41

Dokładnie! Poza tym, wegetarianizm to nie żadne wyrzeczenia! Nie mam problemu iść z znajomymi na sushi w Poznaniu i jeśc to samo co wszyscy! Tylko bez mięsa ;)

[moderacja - link/reklama]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-20 08:31 przez moderator.

WEGETARIANIZM - zbiorczy

02 kwi 2016 - 23:08:53

Nie jem mięsa kilka ładnych lat, mam książkowe wyniki morfologii jestem w ciąży a dziecko rozwija się doskonale :) Żyje owocami, bo warzyw też nie jem (poza ziemniakami) produktami mlecznymi tj mleko prosto od krowy bo mieszkam na wsi, jajek też za bardzo nie jem, bo to tak jakby zjesc czyjś płód, i spożywam różne ziarniste rzeczy. Jedzenie wraz z mężem chodujemy sobie w ogródku więc mamy pewność że jest zdrowe :) I nie uzywam farmaceutyków, interesuje się i zajmuje ziololecznictwem, bo po co truć się tą chemią skoro rośnie wokół tyle naturalnych leksrstw :)

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 4/5

WEGETARIANIZM - zbiorczy

23 cze 2016 - 16:03:39

Ja jestem wegetarianką, od kilku lat w ogóle nie tęsknie za mięsem. Mam w ogóle wrażenie, że ja odkąd nie jem kurczaka czy mielonych jakos tak lepiej się czuje i w ogóle mam więcej energii. Ale weganką być bym nie mogła, bo ryby uwielbiam, a już zwłaszcza zrobione według takich przepisów jak na [moderacja - link/spam], no ale cieszę się, że chociaż z mięsa udało mi się zrezygnować:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-15 08:28 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

WEGETARIANIZM - zbiorczy

13 lip 2016 - 15:07:24

Nie jestem weganem, ale mam znajomego, który praktykuje go już od kilku lat. Wybraliśmy się wspólnie na burger poznańcoś zjeść i byłam bardzo zaskoczona, ile dzisiaj różnych miejscówek ma zupełnie oddzielny i naprawdę bogaty asortyment dla wegańczyków. Mimo wszystko nie wiem czy rezygnacja z mięsa byłaby możliwa w moim przypadku ;)

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 6/5

WEGETARIANIZM - zbiorczy

14 lip 2016 - 19:22:42

cześć dziewczyny, ja tam podziwiam osoby które są wegetarianami i to nie ze względu na to że nie jedzą mięsa bo to sie da, tylko że w Polsce jest wegetarianizm jeszcze mało znany a co idzie za tym w sklepach brakuje produktów do gotowania a w restauracjach dań. W internecie znalazłam catering wegetariański może komuś to pomoże w codziennych posiłkach. A stronkę do firmy znajdziecie tu [moderacja - link/spam]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-15 08:27 przez moderator.

WEGETARIANIZM - zbiorczy

15 lip 2016 - 01:32:44

Podziwiasz za to, że WEGETARIANIZM jest mało znany? Haha, wybacz ale w 2016 wegetarianizm jest wszędzie! Może WEGANIZM jest jeszcze mało znany i ludzie tego nie rozróżniają, ale wegetarianizm... Może na wsiach takich zabitych dechami. W okolicach większych miasteczek spokojnie znajdą się produkty z mlekiem sojowym, nawet kiełbaskami sojowymi czy w ogóle lepszym makaronem... Ludzie po prostu mają już inną świadomość, nawet dzięki takim programom jak ten prowadzony przez Bosacką (Wiem co jem). A w internecie czy to na blogach kulinarnych czy na YouTube można znaleźć masę ciekawych przepisów.

A tak poza tym przyznam się wam, że parę lat temu... zaraz zobaczę... dokładnie w maju 2012 roku założyłam tu konto i interesował mnie głównie ten wątek. Do tej pory przychodzą mi wiadomości na majla że ktoś coś tu skomentował, a ja do tej pory nie zostałam wegetarianką. :D Nurtuje mnie to, parę razy próbowałam ale na dłuższą metę nie daję rady. I tak jem mało mięsa, bo nie przepadam, ale żeby się tak opowiedzieć w 100% że jestem wegetarianką no nie potrafiłam (wege bym nie została, na pewno nie zrezygnuję z jajek i miodu, który jest zdrowy!).

WEGETARIANIZM - zbiorczy

14 cze 2017 - 17:57:58

Chciałabym w końcu zostać wegetarianką, czerwonego mięsa nie jem, z kurczaka mogę też zrezygnować, ale ryby i krewetki - to uwielbiam i z tego nie umiałabym na razie zrezygnować.

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 1/5

WEGETARIANIZM - zbiorczy

09 kwi 2018 - 16:53:08

Ja się całkowicie zgadzam z moim poprzednikiem... Nic dodać oraz nic ująć...

WEGETARIANIZM - zbiorczy

08 paź 2018 - 11:47:46

Ja jestem wegetarianką od roku - polecam, zbilansowana dieta wegetariańska jest jak najbardziej zdrowa, trzeba tylko chcieć. No i ważna jest też suplementacja - wit. B12 to klucz :)

WEGETARIANIZM - zbiorczy

08 paź 2018 - 12:36:58

Z mięsa raczej nie zrezygnuje ktoś, komu ono jak najbardziej smakuje.

WEGETARIANIZM - zbiorczy

09 paź 2018 - 15:03:04

Uwierz mi jest wiele osób, którym mięso smakuje, a go nie jedzą, kwestia etyki.

niezweryfikowana
Posty: 63
Ostrzeżenia: 1/5

WEGETARIANIZM - zbiorczy

15 lis 2018 - 14:40:12

A jaką konkretnie witaminę B12 suplementujecie? Chodzi mi o preparat, który Wam pomaga?

WEGETARIANIZM - zbiorczy

21 sty 2020 - 13:59:56

Cytat
Laerdi
Uwierz mi jest wiele osób, którym mięso smakuje, a go nie jedzą, kwestia etyki.

zgadzam się w 100000% :) ja też nie jem, chociaż mięsko uwielbiam.. tylko trochę głupio być hipokrytką i kochać wszystkie pieski i kotki, a później przykładać rękę do śmierci zwierząt i.. klimatu.

WEGETARIANIZM - zbiorczy

14 maj 2020 - 08:40:42

Ja zazwyczaj nie jem mięsa, ale jak już wiem, ze nic innego nie ma w lodówce to sobie coś tam zjem, ale raczej omijam mięso, bo nie czuję się ok ani pod względem psychicznym ani fizycznym.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szybki spadek wagi ?