Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

WEGETARIANIZM - zbiorczy

13 lis 2013 - 18:15:55

Polecam artykuł "Ile jest mięsa w mięsie" - mówi samą prawdę jak to z tym mięsem bywa... http://www.rogalinski.com.pl/ile-jest-miesa-w-miesie/

WEGETARIANIZM - zbiorczy

13 lis 2013 - 18:18:46

a ryby jesz?nie szanujesz ich?

WEGETARIANIZM - zbiorczy

04 gru 2013 - 22:11:42

Wege od 3 lat. Na początku trochę przytyłam, dopóki nie nauczyłam się łączyć produktów. Ze zdrowiem wszystko w porządku.

WEGETARIANIZM - zbiorczy

04 gru 2013 - 22:22:52

Cytat
markreda
Ten 'psełdo-wegeterianizm' o którym mówi willhelmina, to tak zwany semiwegetarianizm ;p i dopuszcza się tutaj sporadyczne jedzenie ryb i mięsa drobiowego.... wiem, bo sama jestem 'semi' i mi to odpowiada ;p i z dietetycznego punktu widzenia jest to zdrowsze od wegetarianizmu i całkowitego mięsożerstwa ;p jest też dobrym sposobem przejścia na całkowity wegetarianizm bo daje się wtedy organizmowi czas na przestawienie się ;]
to ja tak mam, nie jem czerwonego mięsa, cielęciny itp, przestałam jak byłam na 2 roku studiów-technologia zywności i do tej pory nie jem

zweryfikowana
Posty: 59
Ostrzeżenia: 1/5

WEGETARIANIZM - zbiorczy

07 sty 2014 - 20:49:16

Ja jestem wegetarianką od 12 lat (mam aktualnie 18), czyli od momentu kiedy poszłam do szkoły. Głupie przedszkolanki zmuszały mnie do jedzenia mięsa, pamiętam jak kilka razy zwymiotowałam na stołówce po tym jak wzięłam mięso do ust wbrew swojej woli i tak nabawiłam się urazu. Do tego doszło kształtowanie się moich ideologii i tak zostałam wegetarianką.

Żałosne jest tłumaczenie sobie, ze ryby to nie jest mięso. Przecież one mają oczy tak samo jak każde inne zwierze i widzą swojego morderce przed śmiercią.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-07 20:50 przez sylwia_julia.

niezweryfikowana
Posty: 419
Ostrzeżenia: 5/5

WEGETARIANIZM - zbiorczy

27 sty 2014 - 11:08:46

Jem mięso, ale nie jest tak, że nie wyobrażam sobie życia bez niego. Bo można przygotować mnóstwo smacznych posiłków bez mięsa. Np. podczas kuracji z foreverslim mega ograniczyłam mięso, jadłam więcej warzyw i owoców, ale przede wszystkim sporo się ruszałam. Teraz jem mięso 2 dni w tygodniu, nie zrezygnuję z niego na pewno.

WEGETARIANIZM - zbiorczy

03 maj 2014 - 12:58:30

Ja też jestem:) Mam 24 lata a nie jem miesa od kiedy tylko jakies zalążki myślenia zaczeły powstawać czyli od ok 6 roku zycia:)
W domu sami mięsożercy (bacia to do śmierci bedzie mi próbowała coś wcisnąć:). Jedynie moja siostra cioteczna też nie jadła mięsa przez kilka lat a teraz sporadycznie. Ale moja mama nie gotuje więc dzięki temu sama musiałam sie nauczyć i jest mi z tym bardzo dobrze. Zwykle jem nabiał (ale nie mleko), jaja b. rzadko. Ale wegańskie jedzenie też jest przepyszne:) Takiej różnorodności rzadko sie uświadczy w tradycyjnym gotowaniu.
Uprawiam dużo sportu i nigdy nie czułam, że mi czegoś brakuje. Jestem niska ale nie sadzę, żeby to miało jakikolwiek związek bo rosłam normalnie do ok 13 roku życia. Dostały mi się takie geny po prostu, babcia też niska a mieso jadła:D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-03 13:11 przez julia90.

WEGETARIANIZM - zbiorczy

01 cze 2014 - 10:56:50

Ja zaczynam być ;) ostatnio jadam w Krakowie w Mekongu i od tego czasu zmieniam styl jedzenia i kuchnie.

WEGETARIANIZM - zbiorczy

04 paź 2014 - 13:47:56

Ja jestem wegetarianką od 8 lat, jakoś tak z dnia na dzień zrezygnowałam z jedzenia mięsa i do tej pory za tym nie tęsknię, ale wszyscy moi znajomi są przekonani, że w końcu mi ta "fanaberia" przejdzie :D

WEGETARIANIZM - zbiorczy

04 paź 2014 - 14:04:40

też nie jem trupów :)

WEGETARIANIZM - zbiorczy

04 paź 2014 - 14:11:36

rozpisałam się i usunełam moją wypowiedz,bo stwierdziłam ze atak hejterów na moje odmienne zdanie niczego nie zmieni :) dodam tylko ze jem tylko drób, innego mięsa nie zjem. Moze dlatego ze nie lubie ptaków hehe taki żarcik : )

WEGETARIANIZM - zbiorczy

04 paź 2014 - 14:32:54

A ja chciałabym zwrócić uwagę na fakt, że masowa hodowla (a raczej produkcja)zwierząt jest nie tylko ich dręczeniem, ale także powoduje degradację środowiska, gleb, zasobów wody.

WEGETARIANIZM - zbiorczy

04 paź 2014 - 14:50:20

Rozumię ze wegetarianie mmający szacunek do zwierząt,nie jedzą także innych produktów pochodzenia zwierzęcego ,a jest ich mnóstwo .Mleko sery galaretki cukierki gdzie uzywana jest żelatyna a ta pochodzi od zwierząt ,nie chodzą w skórzanych butach czy torebkach ,a przede wszystkim nie uzywaja żadnych kremow masci bo sa testowane na zwierzętach jak i składniki również pochodzenia zwierzęcego są.No i oczywiście jak zachorują to również nie biorą leków bo większość z nich jest testowanych na zwierzętach jak i sa ze zwierząt często robione.NAwet kolory cukierków czy ciast ,sa pochodzenia zwierzęcego,np z owadów a to przecież także zyje :)Podejrzewam ze ,non stop opychają się ,produktami pochodzenia zwierzęcego a nawet o tym nie wiedzą:)Zadnych ciast zadnych słodkości gdzie wwiekszosc używane są jajka ,barwniki .Zadnych lodów gdzie uZywana jest smietana a ta pochodzi od zwierząt:) Duzo by wymieniac ,mysle ze tak naprawdę to niema człowieka na tej ziemi ,który byłby prawdziwym wegeterianinem ,nawet ubrania maja barwniki itd. często pochodzenia zwierzęcego:)



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-04 15:00 przez filipekkrol.

WEGETARIANIZM - zbiorczy

04 paź 2014 - 15:08:25

Powyższa wypowiedź filipekkrol doskonale odzwierciedla "trudy życia" tych, których obchodzi los nie tylko ludzi, ale i pozostałych zwierząt, bo w co tylko można pakuje się dodatki pochodzenia zwierzęcego. To wymaga nieustannej analizy składu nabywanych produktów, ale i tak warto.

WEGETARIANIZM - zbiorczy

04 paź 2014 - 15:14:28

Cytat
LMNe
Powyższa wypowiedź filipekkrol doskonale odzwierciedla "trudy życia" tych, których obchodzi los nie tylko ludzi, ale i pozostałych zwierząt, bo w co tylko można pakuje się dodatki pochodzenia zwierzęcego. To wymaga nieustannej analizy składu nabywanych produktów, ale i tak warto.
Oczywiście każdy ma prawo jesc to co chce ,i robić:) Ale tak naprawdę niemożliwym jest nie miec zadnej styczności z produktami pochodzenia zwierzęcego i na codzien wegetarianie je jedzą ,nie wiedza po prostu co z czego i jak:)Jak wegertarianin zachoruje to czym sie leczy?Nie moze przecież jesc leków ,i zadnych cukierków tez nie je oczywiście miodu także i wiele wiele innych .Miód przecież tworzą pszczoły a to tez przecież zyje.Rozne ciasta lody ,kremow nie uzywaja ,szamponów czy mydeł gdzie także sa składniki pochodzenia zwierzęcego ,wobec tego czym się myją?Nago chodza bo do produkcji często barwników są tez używane produkty pochodzenia zwierzęcego.Wiec jak to jest?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-04 15:18 przez filipekkrol.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Acai Power odchudzanie