Obecnie rozmawiamy o:

skuteczna dieta

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 07:53:35

Tak sie zraziłam tym ciastem tostowym dukana ze chleb ziołowy mi totalnie nie smakuje.Dzis porobie sobie troche zakupów , mielone z indyka , i zrobie inne tosty .
Dzis na sniadanko jaka dwa gotowane i 3 kronki chleba ziołowego z szynka. Oraz kawa
no i zrobie sałatke z tunczyka , to całkiem inny smak wiec moze bedzie lepiej .
Wczoraj chodziłam głodna non stop zobaczymy jak dzisiaj bedzie /
A JAK U WAS DZIEWCZYNY Z GŁODEM ??????

Cytat
artystycznadusza
Cytat
annakska2
zrobiłam tosty w microfali ooooo fuuuuj masakra jest mi po nich źle !!!! zostaje przy chlebku ziołowym pysznym ale zrbie jutro tosty w tosterze , mozna dac plaster szynki cebule czy nawet tunczyka. zobaczymy jakie beda . znalazłam tez przepis dukana na serniczek ciacho mniaaam . bede robiła bo brak mi słodkosci :)
dzis jeszcze zjem z otrebami jogurt , jajecznice na wodzie :P z kromka chleba ziołowego . mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej , musze co nieco dokupic jutro
do hmmm: 10 dni łoł :) ja chyba nie dałabym rady , nie moge doczekac sie warzyw zupy kalafiorowej , pomidorówki a to dopiero w 2 fazie
do artystyczna dusza nie znam takiej przyprawy tzatzyki ale napisz co to i gdzie mozna dostac
ja nie potrafie namieżyc czarnuszki i to podobno w tej diecie fajna przyprawa
przyprawy mozna wszystkie według uznania . tez ja kupie jak znajde:)


Jest to przyprawa do sosu czosnkowego, coś w tym stylu :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-17 07:54 przez annakska2.

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 08:13:30

Dziewczyny, życzę powodzenia i wytrwałości bo warto. Ja zrzuciłam w dwa miesiące 10 kg. Co do szkodliwości tej diety, to trzeba dużo pić i nerkom nic nie zagraża, natomiast jajka? ja mam podwyższony cholesterol i jadłam je beż problemu i badania po diecie wyszły ok. Także powodzenia, trymam za was kciuki.

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 08:35:47

Dziewczyny a jak ma sie ta dieta do ciazy? mozna stosowac?

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 08:47:45

troche glupie pytanie....jasne ze nie ;/ poza tym kto sie odchudza w ciazy

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 09:00:39

Cześć!Odchudzam się na Dukanie już ponad 10 miesięcy, niestety z wieloma przerwami, czego nie mogę przeboleć. Schudłam jak na razie tylko 11 kg :(. Teraz ważę 64 kg i bardzo chciałabym zrzucić do studniówki jeszcze z co najmniej 10. Wyliczyłam, że byłoby akurat, chudnąć około 1 kg tygodniowo, ale nie wiem czy mój organizm mi na to pozwoli - czy nie jest za bardzo przyzwyczajony do białka...
No nic, mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do grona i na wszystkie pytania chętnie odpowiem! :)

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 09:42:22

Cytat
madziutek333
Cześć!Odchudzam się na Dukanie już ponad 10 miesięcy, niestety z wieloma przerwami, czego nie mogę przeboleć. Schudłam jak na razie tylko 11 kg :(. Teraz ważę 64 kg i bardzo chciałabym zrzucić do studniówki jeszcze z co najmniej 10. Wyliczyłam, że byłoby akurat, chudnąć około 1 kg tygodniowo, ale nie wiem czy mój organizm mi na to pozwoli - czy nie jest za bardzo przyzwyczajony do białka...
No nic, mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do grona i na wszystkie pytania chętnie odpowiem! :)

Twój organizm pewnie będzie się bronił i może być ciężej.Ale dodaj jakieś ćwiczonka, ja robię od 3 dni A6W i to nie wiarygodne, od razu zaczęłam czuć że mam mięśnie pod skóra! Dodaj jakiś basenik czy fitness i na pewno dasz radę!
Cytat
moniczeq
troche glupie pytanie....jasne ze nie ;/ poza tym kto sie odchudza w ciazy

Nawet nie trochę tylko bardzo głupie.Zgadzam się z kolezanką,odchudzać się w ciąży??? Nawet jak urodzisz to nie możesz przejść na tą dietę,no chyba że nie będziesz karmić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-17 09:43 przez patita3.

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 10:07:41

Witam,nie dopisywałam się ale mam zamiar przejść na tą dietę od poniedziałku i w związku z tym mam pytanie:czy można w trakcie tej diety ćwiczyć jogę bo gdzieś wyczytałam żeby raczej w pierwszej fazie się nie forsować.Będę wdzięczna za odpowiedż:)
a niewiem czy będę umiała zrezygnować z moich wygibasów;-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-17 10:09 przez siwaa79.

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 10:13:40

Cytat
siwaa79
Witam,nie dopisywałam się ale mam zamiar przejść na tą dietę od poniedziałku i w związku z tym mam pytanie:czy można w trakcie tej diety ćwiczyć jogę bo gdzieś wyczytałam żeby raczej w pierwszej fazie się nie forsować.Będę wdzięczna za odpowiedż:)
a niewiem czy będę umiała zrezygnować z moich wygibasów;-)


Przez pierwsze 2 fazy organizm jest zajęty spalaniem i zdezorientowany,jak dołożysz mu nagle ostre ćwiczenia to się zbuntuje,bo za dużo na raz. Ale skoro jogę ćwiczysz już długo, jak wnioskuję po wpisie to nie rezygnuj z niej. Nie znam się na jodze ale chyba nie polega ona na bieganiu na 5 km czy podnoszeniu cięzarów :) Poza tym masz zapewne przezwyczajony do niej organizm więc dla niego to normalka. Przez pierwsze dni możesz być osłabiona więc od Ciebie zależy czy będziesz miała siłę.

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 10:26:14

Cytat
ewka_s
Cytat
pppaulina
nie polecam tej diety osobom mlodym i niezbyt otyłym.. najlepiej chudna osoby starsze i z duza nadwagą..
osoby mlode moga miec problem z 'brakiem energi' i osłabieniem...
przetestowalam mam lat 23 NIE POLECAM !!!!!!

POTWIERDZAM!!!
Po 2 dniu czułam się fatalnie, do tego stopnia, że siedząc w pracy przed komputerem nie maiłam siły ruszyć myszką.
Zwolniłam się z pracy i przespałam pół dnia, ledwo mój chłopak wieczorem wyciągnął mnie z łóżka i zmusił mnie do zjedzenia porcji warzyw. Jak ręką odjął - odzyskałam siły od razu. NIE POLECAM ABSOLUTNIE!
Uważajcie, nie wiem czy warto tak ryzykować zdrowie dla kilku kilogramów.
Żeby schudnąć to niestety żadne diety nie zastąpią ruchu.[/quo

To normalne ,że przez pierwsze dni można czuć się osłabionym,to duża zmiana do organizmu ,który musie się przestawić i przyzwyczaić do nowego żywienia,u mnie ta słabość minęła po 3-4 dniach a potem czułam się bardzo dobrze ;)

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 10:30:03

wiecie co probowalam trzy razy i nie mam sily !:D zaczne kiedy indziej<- zawsze to mowie i robie zapiekanke :D

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 10:33:04

hej dziewczyny!

Dzisiaj czuję się średnio - przede wszystkim poszłam spać o 4:30 nad ranem, bo książkę czytałam, a do pracy na 9... Kocham i nienawidzę jednocześnie, jak książka jest tak wciągająca ;), 400 stron trzasnęłam :P

Poza tym jest mi średnio dobrze. Jakoś tak mnie mdli - organizm pewnie się przyzwyczaja do "braków" jedzeniowych...
Ale muszę stwierdzić, że średnio mi smakuje to jedzenie i już nie mogę się doczekać warzyw!!! Bardzo mi ich brakuje... Poza tym one tak urozmaicają obiad... Mogę nie jeść kasz, ryżu, ziemniaków, makaronu, ale warzywa? ech...

dziś na śniadanie znów zjadłam jajecznicę z dwóch jajek na chudej szynce. Do pracy wzięłam nuggetsowe kurczaki, jogurt naturalny, do których dosypię otręby i jogurt 0%.
Wczoraj nie chodziłam w ogóle głodna. Bardzo mało zjadłam, ale nie czułam głodu. Czyżby otręby miały takie działanie "pełności"? Zobaczymy jak dzisiaj...

Kupiłam sobie witaminki dla uzupełnienia brakujących składników i już od wczoraj biorę :) A dzisiaj, jak otwierałam rano wodę, to zalazłam całego laptopa - pani w sklepie się pomyliła i zamiast niegazowanej dała gazowaną i po noszeniu butli w torbie... resztę same sobie dopowiedzcie ;)

boże, wczoraj wieczorem mój M. przyniósł cieplutki, pachnący chlebek - ach, ale mnie kusiło! Poza tym wczoraj wieczorem spisałam swoje dokładne wymiary - zobaczymy, czy będzie widać jakieś rezultaty :)
i mam jeszcze jedno pytanie - czy w drugiej fazie można jeść kaszę (gryczaną, grysik itp.)?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-17 10:39 przez abotak.

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 10:38:23

Cytat
patita3
Cytat
siwaa79
Witam,nie dopisywałam się ale mam zamiar przejść na tą dietę od poniedziałku i w związku z tym mam pytanie:czy można w trakcie tej diety ćwiczyć jogę bo gdzieś wyczytałam żeby raczej w pierwszej fazie się nie forsować.Będę wdzięczna za odpowiedż:)
a nie wiem czy będę umiała zrezygnować z moich wygibasów;-)


Przez pierwsze 2 fazy organizm jest zajęty spalaniem i zdezorientowany,jak dołożysz mu nagle ostre ćwiczenia to się zbuntuje,bo za dużo na raz. Ale skoro jogę ćwiczysz już długo, jak wnioskuję po wpisie to nie rezygnuj z niej. Nie znam się na jodze ale chyba nie polega ona na bieganiu na 5 km czy podnoszeniu cięzarów :) Poza tym masz zapewne przezwyczajony do niej organizm więc dla niego to normalka. Przez pierwsze dni możesz być osłabiona więc od Ciebie zależy czy będziesz miała siłę.


Dziękuję za odpowiedż:)

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 10:59:47

hej dziewczęta!

znalazłam fajne forum z mnóstwem potraw - na dodatek jest "menu", które bardzo, bardzo ułatwia szukanie - zapraszam :)

LINK

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 11:19:37

Cytat
abotak
hej dziewczyny!

boże, wczoraj wieczorem mój M. przyniósł cieplutki, pachnący chlebek - ach, ale mnie kusiło! Poza tym wczoraj wieczorem spisałam swoje dokładne wymiary - zobaczymy, czy będzie widać jakieś rezultaty :)
i mam jeszcze jedno pytanie - czy w drugiej fazie można jeść kaszę (gryczaną, grysik itp.)?

Niestety nie możesz :( zadnych kasz ,nic w tym stylu. A chlebek sama sobie upiecz! Ja też tęskniłam za zwykłym :)
Cytat
milusia71
wiecie co probowalam trzy razy i nie mam sily !:D zaczne kiedy indziej<- zawsze to mowie i robie zapiekanke :D


W ten sposób sama sobie szkodzisz :) Tą dietę stosuje się raz i do końca. Jak przerwiesz to możesz się spodziewać jo jo (nie zawsze ale zwykle) a jak zaczynasz po raz kolejny to bez wielkiego efektu będzie. Uderzeniówka,czyli 1 faza jest po to,żeby zaatakować niczego nie podejrzewający organizm i pokazać mu,że nie będzie już tak pięknie a Twój organizm już spodziewa się naglych zmian w żywieniu i będzie się bronił....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-17 11:23 przez patita3.

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 11:20:32

ja powiem szczerze ze wczoraj bylo ok troszke pojadlam tych serkow itp ale jutro jade na zakupy i kolacje wiec bedzie ciezko ;/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie znacie najskuteczniejsze diety ?