Obecnie rozmawiamy o:

Opakowania

33 minut temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 kwi 2010 - 13:21:45

dziewczyny, pomóżcie:)

razem z narzeczonym postanowilismy rzucić fast foody;p i zacząć się zdrowiej odżywiac:) mniej tłustego, słodkiego, smarzonego itp a co za tym idzie-wiadomo-dodatkowo zrzucić pare kg:) ale nie dużo-ja z max 5, on-poprzeczke postawił sobie wyzej-10kg ;p

noi tu pojawił sie problem - nie mamy pomysłu na OBIAD !!! kompletnie nie wiem, co gotować !!!!

POMOŻECIE??? ;))


ps-z góry dziekuję :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-29 14:53 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 4.117
Ostrzeżenia: 1/5

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 kwi 2010 - 13:24:56

warzywa na parze plus rybka upieczona albo miesko upieczone a nie smazone :P

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 kwi 2010 - 13:27:43

pokrojona pierś z kurczaka w paseczki usmażona na łyżce oleju, do tego kasz lub brązowy ryż i warzywa gotowane ;)

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 kwi 2010 - 13:23:14

Skąd ja to znam:) Najgorsze są początki, także polecam smażoną pierś z kurczaka z przyprawami - na odrobinie oliwy z oliwek i jakieś surówki. Fajne są też różne zapiekanki warzywne z piekarnika.

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 kwi 2010 - 13:29:27

gotowana ryba plus ryz

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 kwi 2010 - 13:29:50

mrożonka "warzywa na patelnię" + pierś z kurczaka

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 kwi 2010 - 13:30:44

piers kurczaka, moze byc nawet usmazona, ale bez panierki ;) ewentualnie ugotowana plus do tego warzywa. Np. ja najczesciej jem z fasolka szparagowa <mrozonka> lub z brokulami, z kalafiorem, albo mieszanka warzywna.

Rybka usnazona lub upieczona bez panierki i do tego te same warzywka co wyzej ;)

Ewentulanie zamiast warzywek takich robie salatke z pekinki, pomidora, ogorka, papryki i wszelkich swiezych warzyw, ktore znajde w lodowce ;)

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 kwi 2010 - 13:32:52

a ryba?? czy rybe można gotować? nie smiejcie się;p nie znam się za bardzo na gotowaniu;)

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 kwi 2010 - 13:39:15

Nie wiem czy mocno dietetyczne,ale ja tak lubię. (a przyznam,że wolałabym przytyć,ale mam problem z jelitami i po fast foodach mi niedobrze)
Najważniejsze nie łączyć mięsa z ziemniakami,chlebem itd.
Zjeść np kurczaka z warzywami.
1. Warzywa na parze, kurczaczek w przyprawach z piekarnika bez tłuszczu.
2. Zupa krem z cebuli albo krem z pora z jogurtem naturalnym i groszkami ptysiowymi.
3. Ryż brązowy, sos z pieczarek i cebulki z jogurtem (ja daję jeszcze pierś z kurczaka drobno posiekaną i mocno przyprawioną)
4. Ryż brązowy, papryka i cebula uduszone, woda+koncentrat+przyprawa np.meksykańska (może być mała ilość mięsa mielonego np indyczego)
5. Bigos z cukinii (cukinia, cebula,koperek, troszkę kiełbaski chudej albo szynki albo wcale;)) - słodki i dobry naprawdę
6. Grzanki z mozarellą, pomidorkiem i świeżo zmielonym pieprzem.
7. Nie pić słodzonych napoji - ja lubię wodę mineralną z lodem i cytryną, można dodać listek mięty
8. Plasterek schabu upieczony w piekarniku z przyprawami + kilka rodzynek na osłodę :) a do tego surówka z białej rzodkwi (rzodkiew,sok z cytryny,pieprz,sól,śmietana)
9. Podobno pomaga zielona herbata (mama pije ją litrami),ale ja nie przepadam ;)
10. Serek wiejski 0% + grahamka lub bułka z dużą ilością ziaren
11. Zrezygnować z białego pieczywa - świetny jest chleb ciemny z soją
12. Na deser można zjeść budyń bez cukru z niewielką ilością syropu.
13. Sałatka: kapusta pekińska,kukurydza,ogórek,pomidor i sos winegret
14. Ciemne pieczywo + pasta z makreli lub coś w tym stylu

Jeszcze polubisz takie jedzenie i będzie ciężko zrezygnować.
Narazie brak innych pomysłów,ale jak coś sobie przypomnę to Ci podeślę :) POWODZENIA!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-30 13:35 przez sincere.

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 kwi 2010 - 13:35:35

rybka wedzona bo ryby sa najzdrowsze;) i do tego warzywka , sałatki pod rózna postacia, kasze, ryz, kuskus pyszne sa;)

jesli na poczatku wyeliminujecie tłuszcze i słodkie to potem bedzie Wam łatwiej. a i z pieczywa zrezygnujcie;p

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 kwi 2010 - 13:40:58

Cytat
siehankowa
a ryba?? czy rybe można gotować? nie smiejcie się;p nie znam się za bardzo na gotowaniu;)
najlepiej na parze

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 kwi 2010 - 13:41:37

ŻADNYCH WĘGLOWODANÓW, PSZENICY I KUKURYDZY! Jedzenie BEZ ryżu, bez ziemniaków, bez makaronów, bez pieczywa!

Uważajcie na kukurydzę! W Ameryce 60% społ. cierpi na nadwagę, a w sklepie gdzie jest kilkadziesiąt tysięcy produktów, aż ok. 90% ma w sobie kukurydzę, która powoduje otyłość! Czytałam o tym artykuł w Wysokich Obcasach.

Propozycja na obiadek? Przede wszystkim wykluczyć te produkty, o ktorych napisałam powyżej. To już połowa sukcesu. :)
Ja, choć się nie odchudzam, to lubię zdrowe jedzonko. Moje ulubione danie to:

PIERŚ Z INDYKA Z ŻURAWINĄzły/b]
Pierś z indyka (ewentualnie kurczaka) przyprawić solą (morską), pieprzem i czerwoną papryką w proszku.
Dobrze przyprawione mięsko wsadzić do woreczka (np. takiego jak z tych pomysłów na) i do rozgrzanego piekarnika (ok. 220 stopni) na 40 minut.
Wyłożyć na talerz, do tego żurawina i jakaś sałatka wg. uznania :) Np. fasolka szparagowa na zimno czy coś :)
Bardzo proste, bardzo zdrowe i naprawdę PRZEPYSZNE! Smacznego!

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 kwi 2010 - 13:43:05

Ja ostatnio zajadam sie kurczakiem z rozna(bez skory)pokrojonym w kawalki,do tego ugotowna mieszanka warzyw(z mrozonki),do tego robie sobie sos czosnkowy-3 zabki czosnku zgniatam z sola,dodaje papryke w proszku i jogurt naturalny.Pyyyycha:)

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 kwi 2010 - 13:43:29

Cytat
daishin
Skąd ja to znam:) Najgorsze są początki, także polecam smażoną pierś z kurczaka z przyprawami - na odrobinie oliwy z oliwek i jakieś surówki. Fajne są też różne zapiekanki warzywne z piekarnika.

Mniam ;-D.

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 kwi 2010 - 14:00:40

Ooo i jeszcze np leczo=5 papryk(najlepiej kolorowych),5 pomidorow(usunac skore),cebula,czosnek-calosc udusic,doprawic do smaku odrobina Vegety czy innej przyprawy-mniam;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dieta dukana - zbiorczy