Obecnie rozmawiamy o:

Otwarcie sklepu online

gorący temat

hurtownia elektryczna

dzisiaj o 22:38

szkoła nauki jazdy

dzisiaj o 22:37

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 kwi 2010 - 18:25:02

ktoś jeszcze? up up :)

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 kwi 2010 - 18:26:43

ja dzisiaj jadlam szparagi z sosem holenderskim.Pycha :)

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 kwi 2010 - 18:36:17

Polecam przepyszną i sycącą sałatkę mojego pomysłu ,podaję składniki ogólnie,ich ilość zależy dla ilu osób będzie danie:
-tuńczyk w sosie własnym
-sałata
-pomidor
-jajko na twardo
-szczypior
-sól
-pieprz
-jogurt naturalny
Wszystkie składniki rozdrobnić,wymieszać i doprawić do smaku!

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 kwi 2010 - 18:35:06

fasolke szparagowa :) kotlety sojowe :d

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

01 maj 2010 - 13:41:24

hmm no to jak dziewczyny mowily warzywa na patelnie do tego jakies mięsko np. ryba pieczona w piekarnku z jakimis ziolami:) w woreczku:)

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

15 maj 2010 - 12:15:19

jeszcze jakieś pomysły? ;)

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

15 maj 2010 - 12:48:01

Polecam zupę-krem z pora i cebuli lub ze szpinaku i czosnku. Brzmi mało zachęcająco,ale jest przepyszne!

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

14 cze 2010 - 17:29:52

ktos jeszcze? :)

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

21 lis 2010 - 23:14:05

smaczna dietetyczna tortilla
Dietetyczna tortilla


Składniki na 6 porcji
* kapusta pekińska
* 1 duża pierś z kurczaka lub dwie małe, zależy od tego czy lubimy bardziej mięsną potrawę
* 3 ogórki konserwowe lub kiszone
* 2 małe pomidory
* 2 papryki ( oczywiście jakie kto lubi, ja nie dodaje bo nie lubię)
* puszka kukurydzy
* jak ktoś lubi można dodać fasolkę czerwoną z puszki
* opakowanie tortilli ( 6 placuszków)

Marynata do piersi z kurczaka
* 3 łyżki jogurtu naturalnego
* musztarda
* przyprawa do drobiu

Sos do tortilli
* jogurt naturalny 250g
* 2 ząbki czosnku chyba, że ktoś nie lubi
* posiekana pietruszka
* posiekana bazylia

Przygotowanie

Pierś z kurczaka oczyścić i pokroić na małe kawałki. Gdy już pokroimy trzeba przyprawić pierś i odłożyć do lodówki na co najmniej 2 godziny( najlepiej odłożyć na noc w lodówce). W między czasie można pokroić pozostałe składniki jak tylko chcemy w paski, kostkę lub plastry (pomidor). Gdy pierś przejdzie marynatą należy ją usmażyć na patelni najlepiej grillowej. Jeśli ktoś takiej nie ma to można użyć teflonową lub ewentualnie zwykłą ale wtedy jak najmniej oliwy z oliwek. Wszyskie składniki wrzucamy do miski i mieszamy. Gdy wszystko będzie gotowe należy zrobić sos do tortilli. Placki tortilli wkładamy do mikrofali na około 2-3 minuty i odgrzewamy. Ja razem z plackiem wkładam miseczkę z farszem, żeby wszystko było ciepłe. Na koniec torlille smarujemy sosem i składamy ( najpierw dół tortilli zawijamy a potem boki, żeby wyszedł nam dzbanuszek. Potem ją stawiamy i wkładamy tam farsz no i tyle. Życzę smacznego.

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

21 kwi 2011 - 15:21:51

Pomóżcie!
Szukam pomysłu na obiad z mięsem schabowym :) znacie może jakąś lepszą panierke oprócz tej podstawowej, czyli maką, jajko i bułka tarta?
z góry dziękuje :))

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

16 cze 2011 - 09:03:20

Nie zgadzam się! byłam u dietetyka po porade. Można jeść ryż ale tylko brązowy, Makaron też można, ale tylko gotowany na pół-twardo (najlepiej z Lubelli) bez żadnych sosów. Trzeba jeść dużo warzyw, każdego rodzaju bez ograniczeń. Owoce, tylko pomarańcze, grejfruty, kiwi, jabłka. Mięso gotowane, duszone. Byle nie smażone! A przedewszystkim dużo ruchu!! :))
Mięso z drobiu (kurczak, indyk) dobrze przyprawione, pieczone w rękawie foliowym w piekarniku przez ok. godz. w Dobrze rozgrzanym piekarniku (180 stopni) do tego sałata ( sałata lodowa, papryka, ogórek, pomidor) smaczny i szybki obiad:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-16 09:06 przez patii_18.

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

16 cze 2011 - 09:12:32

Cytat
sincere
Nie wiem czy mocno dietetyczne,ale ja tak lubię. (a przyznam,że wolałabym przytyć,ale mam problem z jelitami i po fast foodach mi niedobrze)
Najważniejsze nie łączyć mięsa z ziemniakami,chlebem itd.
Zjeść np kurczaka z warzywami.
1. Warzywa na parze, kurczaczek w przyprawach z piekarnika bez tłuszczu.
2. Zupa krem z cebuli albo krem z pora z jogurtem naturalnym i groszkami ptysiowymi.
3. Ryż brązowy, sos z pieczarek i cebulki z jogurtem (ja daję jeszcze pierś z kurczaka drobno posiekaną i mocno przyprawioną)
4. Ryż brązowy, papryka i cebula uduszone, woda+koncentrat+przyprawa np.meksykańska (może być mała ilość mięsa mielonego np indyczego)
5. Bigos z cukinii (cukinia, cebula,koperek, troszkę kiełbaski chudej albo szynki albo wcale;)) - słodki i dobry naprawdę
6. Grzanki z mozarellą, pomidorkiem i świeżo zmielonym pieprzem.
7. Nie pić słodzonych napoji - ja lubię wodę mineralną z lodem i cytryną, można dodać listek mięty
8. Plasterek schabu upieczony w piekarniku z przyprawami + kilka rodzynek na osłodę :) a do tego surówka z białej rzodkwi (rzodkiew,sok z cytryny,pieprz,sól,śmietana)
9. Podobno pomaga zielona herbata (mama pije ją litrami),ale ja nie przepadam ;)
10. Serek wiejski 0% + grahamka lub bułka z dużą ilością ziaren
11. Zrezygnować z białego pieczywa - świetny jest chleb ciemny z soją
12. Na deser można zjeść budyń bez cukru z niewielką ilością syropu.
13. Sałatka: kapusta pekińska,kukurydza,ogórek,pomidor i sos winegret
14. Ciemne pieczywo + pasta z makreli lub coś w tym stylu

Jeszcze polubisz takie jedzenie i będzie ciężko zrezygnować.
Narazie brak innych pomysłów,ale jak coś sobie przypomnę to Ci podeślę :) POWODZENIA!

Na pewno coś podkradnę z tych pomysłów. Podoba mi się. To się nazywa rozsądne jedzenie, a nie jakieś durne diety, po których jest efekt jojo.

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

16 cze 2011 - 09:17:26

wszelakie mięsko z grilla bez skóry i tłuszczu, ja jak robię kuraka na patelni to na mleku, świetny smak, wszelkie zupki nie zabielane śmietaną czy zaprawiane mąką, mogą być porowa, kalafiorowa, cebulowa etc, makaron z mąki durum plus kurczak pomidory trochę sera żółtego, przyprawy i pasta dietetyczna i gotowa :)
kalafior, brokuł, wszelkie warzywa gotowane czy na patelni.
Sałatki cezar, gyros, byleby zrobić mięso na grillu a nie na oleju i sosy robić na bazie jogurtu naturalnego 0%.
bigos ze świeżej kapustki podobno nie jest kaloryczny.
Ryby duszone, wszystko co robisz musi być bez oleju i panierki bo tam jest najwięcej kcal.
Jem cały czas dietetycznie a jem niemalże wszystko tylko w odpowiednich ilościach i wystrzegając się tych rzeczy które są najbardziej kaloryczne :) pozdrawiam

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

16 cze 2011 - 09:19:29

A znacie jakieś dobre, sprawdzone przepisy na kombiwar? Zdrowe jedzonko można w tym robić, ale trzeba wiedzieć jak. Ja już zaliczyłam pare wpadek, bo nie wszystko wychodzi dobre z kombiwaru. Najlepsze są mięsa grillowane.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dieta dukana - zbiorczy