Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

23 mar 2016 - 16:58:31

Fajne przepisy można też znaleść na stronach poświeconych diecie białkowej, zwłaszcza na desery. Wiem, brzmi strasznie, ale racuszki albo babeczki na otrębach i mleku w proszku wychodzą super smaczne i nie tuczą.

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 4/5

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

22 kwi 2016 - 10:13:31

Od niedawna jestem na diecie, na której je się bardzo dużo ryb, ja przeważnie jem pstrąga :) Co parę dni zamawiam świeżą rybkę http://dobreryby.pl/ i szukam dietetycznych przepisów. To jeden z moich ulubionych:
2 pstrągi
pęczek natki pietruszki
cytryna
sól i pieprz świeżo zmielona
parę ząbków czosnku

1. Pstrąga myjemy dokładnie. Przyprawiamy solą i pieprzem, skrapiamy sokiem z cytryny. Następie odstawiamy na 30min do lodówki.
2. Faszerujemy rybę natką, pokrojoną na plastry cytryną i czosnkiem. Pieczemy przez 25-30 minut w temperaturze 180 stopni.

Bon appétit! :)

niezweryfikowana
Posty: 30
Ostrzeżenia: 3/5

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

16 cze 2016 - 01:40:08

A ja podrzucę kilka pomysłów na śniadania, fit oczywiście, które mega przypadły mi do gustu! Polecam! http://kobieco.pl/pomysl-na-fit-sniadanie-bo-zdrowe-sniadanie-to-podstawa/

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 6/5

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

17 cze 2016 - 21:01:55

cześć dziewczyny tyle ile wpisów tyle diet, ile diet tyle wyrzeczeń a ja tam nie lubię rezygnować z przyjemności jedzenia. Znalazłam ciekawy artykuł o zdrowym podejściu do jedzenia poczytajcie same http://portal-medyczny.pl/zdrowe-podejscie-do-jedzenia/

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

09 sie 2016 - 11:58:53

Proponuję spaghetti z makaronu ryżowego lub kukurydzianego (można kupić w lidlu). Mięso mielone z indyka wrzucić do garnka pustego, mieszać i czekać, aż się sparzy, będzie wtedy dużo bledsze, potem podlać trochę wody, dodać sól dietetyczną lub morską, pieprz i paprykę mieloną, przemieszać, a następnie, gdy juz się zagotuje, dodać sos pomidorowy. Ja robię go sama - pomidory, papryka czerwona, marchewka, bazylia, koperek - wszystko gotuję, na koniec dodaję trochę cukru trzcinowego i octu winnego (był w lidlu, z rozmarynem). Jak jest ugotowany, blenduję i zalewam mięso mielone. Pycha. Wbrew pozorom proces gotowania nie trwa długo, jeśli się wczesniej zrobi sos pomidorowy - ja robię i wekuję. Po zblendowaniu zagotowuję w garnku i gotujący wlewam do słoiczków, zakręcam, odwracam do góry nogami i tak zostawiam do wystygnięcia. Mam gotowy i do spaghetti i do pulpecików np.

Gdy*



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-09 12:00 przez grasad.

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

16 lis 2016 - 13:00:24

Makaron z pesto bazyliowym i wędzonym łososiem:

- ulubiony makaron, najlepiej pełnoziarnisty,
- wędzony łosoś,
- pęczek bazylii,
- orzeszki pinii lub inne, wg uznania, np. pestki dyni czy słonecznika,
- łyżka startego parmezanu,
- 3-4 łyżki oliwy z oliwek,
- ząbek czosnku
- sól i pieprz.
Makaron gotujemy wg przepisu na opakowaniu. W międzyczasie przygotowujemy pesto - miksujemy blenderem bazylię, dodajemy pozostałe składniki i ponownie miksujemy aż do uzyskania pożądanej konsystencji. Do ugotowanego makaronu dodajemy pesto i pokrojonego w małe kawałki łososia.

Przepis pochodzi z tej strony: http://www.favore.pl/baza-wiedzy/3-przepisy-na-szybki-lunch-do-pracy,5698,0.html

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

15 lut 2017 - 22:24:12

kokosanki z kaszy jaglanej - dla mnie pycha :)
100g kaszy jaglanej ugotowac w mleku kokosowym dodac 2 lyzeczki miodu i olejku waniliowego nastepnie dodac 3/4 szklanki zmielonych migdalow wszystko razem zblendowac i formowac kulki do srodka migdal i obtoczyc w wiórkach kokosowych i do lodowki na 2 godzinki :)



niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

19 lut 2017 - 16:35:30

brokuły i sok pomidorowy :)

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

20 kwi 2017 - 12:42:20

ja tez mam podobny problem chciałabym gotowac zdrowiej, ale zwyczajnie nie mam pomysłu bo ileż można jeść kure z warzywami???

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

08 maj 2017 - 20:02:47

Makaron pesto z łososiem, pyycha :) Sama preferuję różnego rodzaju zupy krem :) No i filet mogę jeść cały czas :)

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

11 maj 2017 - 15:37:12

Ja polecam FROSTA Soczewica z ziemniakami i marchewką w maśle czosnkiem, teraz właśnie jem :):):) Pychotka

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 1/5

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

05 lip 2017 - 16:12:58

Fajne dietetyczne jedzenie można znaleźć nawet w internecie. Ja czasem zamawiam sobie przez Pizza Portal jak akurat nie chce mi się siedzieć za długo w kuchni



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-12 10:43 przez torbjoern.

niezweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 2/5

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

16 lip 2017 - 11:24:30

Faktycznie gotowany kurczak i warzywa na parze może się znudzić, ale z tymi zdrowymi przepisami naprawdę można kombinować:)kotleciki z soczewicy czy kaszy , super sprawa, można je przyprawiać na wiele sposobów. D

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

09 sie 2017 - 14:20:02

po więcej dietetycznych inpiracji i nie tylko zapraszam do grupy na fb o nazwie Me+

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dieta Oxy HIT INTERNETU