Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy włosy po keratynowym prostowaniu wyglądają lepiej niż po samej prostownicy czy efekt jest podobny? Bo niedawno zaczęłam prostować i się zastanawiam. Nie prostuję całych włosów tylko same końce, 2 razy w tygodniu. Tak więc czy po keratynowym efekt będzie ładniejszy czy podobny i nie ma co przepłacać? Pomóżcie:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Jak dla mnie keratyna i prostownica to dwie różne rzeczy. Akurat jestem, można powiedzieć, na świeżo po keratynowym odżywianiu. Faktycznie po tym zabiegu włosy są bardziej proste, ale to efekt uboczny tego odżywiania włosów. Po prostownicy mam włosy baty, proste jak drut, a po keratynowym odżywianiu nie puszą się tak i są raczej proste. Można powiedzieć, że po keratynie to tak jakby "niedokładnie prostowane prostownicą" ;) Pewnie i tak wszystko zależy od włosów, moje grube w dużych ilościach i średnio były zniszczone :D

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

Do keratynowego prostowanie trzeba mieć dużo włosów bo po zabiegu wizualnie strasznie tracą na objętości. Moje były ulizane i wyglądały na tłuste, przez miesiąc tak musiałam chodzić. To nie jest dla każdego, ja się na pewno więcej nie zdecyduję. A co prostowania uważaj żeby nie spalić sobie włosów bo też będzie tragedia. Właśnie po tej keratynie kupiłam sobie dopiero dobrą prostownicę, digital sensor z babyliss. Zawsze chciałam mieć na stałe proste włosy, no ale niestety tak się nie da :) Tą prostownicą jednak efekt trzyma się nawet kilka dni bo sama ustawia odpowiednią temperaturę i to jest już jest wow :)

Ja też rozważam zrobienie sobie keratyny, bo prostuję włosy prostownicą codziennie i aż się boję jaki będzie tego skutek nie Najbardziej się boję tego, że po keratynie włosy będą wyglądały na "tłuste" i "ulizane". Moja fryzjerka mi powiedziała, że w moim przypadku to może się tak właśnie skończyć zły. Zapytaj swojego fryzjera, oni mają doświadczenie i wiedzą na jakich włosach robią zabiegi i jakie są tego efekty :)

Moja siostra skusiła się na prostowanie keratynowe i jest zadowolona. Włosy wyglądają inaczej niż po prostownicy - po keratynie są proste (może trochę mniej niż po prostownicy), ale za to nie są takie napuszone. Po keratynie wyglądają lepiej niż po prostownicy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-07-14 22:15 przez 206Klaudia.

Keratynowe jest fajne, ale jak ktoś serio ma problem z prostowaniem, tak to od czasu do czasu lepiej użyć prostownicy :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Po ponad trzech miesiącach od keratynowego zabiegu na włosach mogę powiedzieć, że keratyna nie zniszczyła mi włosów. To co wyczytałam w internetach o tym, że po keratynie włosy są bardziej zniszczone niż przed w moim przypadku się nie sprawdziło. Jak dla mnie włosy wyglądają lepiej, a właściwie zdrowiej.

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 2/5

Ja mam prostownicę babyliss digital sensor i ona jest fana, bo działa bardzo szybko a wlosy super proste ale nie druty. Gdybym zrobila keratyne, to chyba nie byłabym do końca zadowolona...

Keratyna to zabieg regenerujący włosy a prostownica niestety ale zawsze troszke niszczy. Problem z keratyna jest taki, że niektóre , zalezy od producenta , starsznie brzydko pachną. Ja zrobiłąm sobie keratynkę na włosy wczoraj w Planecie Urody , Sieradz fryzjer jest tam nowy ale znaja się na rzezcy. MOżesz poczytać o keratynach na ich stronie <moderacja> Ja zrobiłąm sobie keratynke botox, tak jak mi doradziła fryzjerka. I włosy nawet po myciu sa proste i pieknie pachną.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-03-28 09:23 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Mnie efekt keratynowego prostowania nie zadowolił, włosy ładnie wyglądały przez pewien czas, ale były dość mocno obciążone i wcale nie idealnie proste. A koszt niemały, za taką cenę to zdecydowanie oczekiwałam czegoś więcej. Drugi raz już nie poszłam na to, ale za to zainwestowałam w prostownicę, którę nie niszczy włosów, taką z sensorem, którym sobie sama sprawdza stan i temperaturę na powierzchni włosów, babyliss digital sensor. Profesjonalny sprzęt, daje radę ;)

Cześć! Dla mnie też keratynowe prostowanie się nie sprawdziło, ale może to zależy od włosów. Ja mam raczej prostawe, ale czasem się wykręcają nie tak, jakbym chciała ;) no i używam w sumie takiej szczotki ciepłej, ktora z jednej strony włosy prostuje, ale podkręca je na końcówkach.

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 4/5

Oczywiście, że zaawansowana i solidna prostownica :) Wolę mieć wybór i stylizować włsoy tak, jak chce każdego dnia, a z moja prostownicą babyliss st460e z grzebykiem do delikatnych wrażliwych wlosow to ty;ko kilka chwil i doskonale wygładzone i zdrowo lśniące włosy są gotowe do zadań specjalnych :)

Zdecydowanie keratynowe, tylko zapach keratyny nie kazdemu podchodzi ;P

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

chyba za bardzo lubię zmieniać fryzury żeby się zddecydować na keratynowe prostowanie, niedawno kupiłam sobie nowy sprzęcik do włosów, falownicę od babyliss i ciągle nią robię włosy. Bardzo fajny efekt daje, inny niż lokówka it akie fale mi się długo trzymają.

Keratynowe prostowanie jest o wiele lepsze dla wlosow i nie niszczy ich tak jak prostownica, jak dla mnei wybor jest bardzo prosty.

Łapcie namiary - https://www.pro-sprzet.pl/blog/keratynowe-odzywki-do-wlosow-opinie-i-ranking-top10.html
Fajne rozwiązania, które robią różnicę. Kwestia ich dopasowania i zauważycie dużą zmianę na plus.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przejście z czerwonych włosów na słodkie cappuccino.