Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

28 gru 2017 - 12:27:09

cześć dziewczyny. może wy macie sposoby albo jakieś zabiegi na suche włosy. od jakiegoś czasu zapuszczam włosy ale zawsze mam ten sam problem:( gdy tylko zaczynają być dłuższe automatycznie zaczynają się puszyć i końcówki robią się suche. nie mogę się z tym uporać:( macie jakieś na to patenty? pomocy jestem zdesperowana. dodam jeszcze, że nie używam prostownicy a suszarka wchodzi w grę bardzo raz na jakiś czas

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

28 gru 2017 - 12:38:01

Nie ma lepszego sposobu na zapuszczenie wlosow niz regularne scinanie koncowek :) Jesli sa spuszczone, zniszczone, twarde to niestety trzeba sciac. Wiem to z wlasneego doswiadczenia, po takim scieciu wlosy duzo szybciej odrastaja a przede wszystkim wygladaja zdrowo:)

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

28 gru 2017 - 12:43:10

podcinam włosy ale niestety zawsze musze wrócić do tej samej długości:( gdy tylko trochę urosą automatycznie zaczynają sie puszyc i wysuszać:(

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

28 gru 2017 - 12:43:21

@dziobek92 na początek spróbowałabym serum silikonowego, koniecznie po każdym myciu przez jakiś czas- być może wystarczy systematyczność i problem zniknie. Jesli nie to może olejowanie włosów?

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

28 gru 2017 - 13:19:52

a jakie serum polecasz? masz jakieś ulubione? chyba muszę sprobowac:) nic nie strace a moge zyskać:)

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

28 gru 2017 - 13:52:28

Laminowanie włosów jest dobrym sposobem na suche końcówki. Rozpuszczasz łyżkę żelatyny w 3 łyżkach wody. Jak przestygnie dodajesz łyżkę maseczki, odżywki lub balsamu. Nakładasz na to czepek lub zwykłą foliową siatkę i owijasz grubym ręcznikiem. Po godzinie spłukujesz ciepłą wodą.

Nakładanie olejku też poprawia ich kondycję ale nie aż tak jak laminowanie.

Pamiętaj żeby nie czesać mokrych włosów - bardzo się wtedy łamią i niszczą.

PS. To mit, że włosy po ścinaniu rosną szybciej. Nie ma takiej zależności.

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

19 mar 2018 - 21:58:56

Jednak po ścięciu choćby końcówek wyglądają

Zdrowiej



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-03-19 21:59 przez judyta2934.

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 4/5

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

28 mar 2018 - 18:50:00

podetnij włosy a tak to polecam ci tą kurację która mnie uratowała włosy- Seboradinem Regenerującym, rewelacyjne działanie. Spalone niemalże włosy farbowaniami uratowałam

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

12 wrz 2019 - 08:27:37

Tez miała problem suchych włosów - ale trzeba przejść się do fryzjera tak jak poprzednik radzi - delikatne nawet podcięcie je ożywi i odświeży. Oprócz tego warto regularnie stosować maski do włosów i olejki - przy suchych włosach olejki robią robotę :)

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

12 wrz 2019 - 20:35:35

silikony najlepiej stosuje sie jak sie nawilży włosy...bo sam silikon może wysuszać włos..

niezweryfikowana
Posty: 62
Ostrzeżenia: 2/5

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

08 paź 2019 - 21:09:18

Nigdy nie miałam problemu z włosami, ale po ich rozjaśnianiu się to zmieniło. Niestety dekoloryzacja totalnie je zniszczyła, wysuszyła. Zachciało mi się ściągania koloru, na całe szczęście dość szybko zaczęłam stosować odżywki, a zwłaszcza domowe receptury jak maseczka z olejkiem rycynowym. Bardzo pomógł mi następujący artykuł: https://rycynowy.pl/jak-pielegnowac-wlosy-po-dekoloryzacji/ . Właściwie trzymam się tych wskazówek cały czas. Żeby nie obciążać dodatkowo włosów zrezygnowałam z ich prostowania.

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

24 paź 2019 - 07:53:39

Olejki, olejki i jeszcze raz olejki :) Laminowanie też jest świetną opcją :)

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

13 sty 2020 - 07:54:15

Ja już po rozjaśnianiach miałam tak bardzo dosyć, że ściełam ok. 20-25 cm włosów i mam je teraz do obojczyków. Jak dla mnie to najlepiej ścinać sukcesywnie suche włosy plus wtedy włożyć bardzo dużo w pielęgnację włosów. Olejki, wiązanie w koka albo w warkocza, jedwabna poduszka, maski, glutki z siemienia lnianego, szczotka z włosia dzika itp.

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

22 lip 2020 - 08:42:49

ja od olejków mam przetłuszczone włosy i nie czuję żeby się jakoś specjalnie odzywiły a problem podobny jak autorka do tego ostatnio rozjaśniałam co pogorszyło sytuację... a jakieś dobre maski ?

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

05 sie 2020 - 14:40:11

no może zetnij suche końce tak najlepiej chyba będzie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

najlepsza prostownica do włosów - jaką polecacie?