Obecnie rozmawiamy o:

usługi stomatologiczne

gorący temat

Przedszkole

10 minut temu

Podnoszenie kwalifikacji

50 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

28 gru 2017 - 12:27:09

cześć dziewczyny. może wy macie sposoby albo jakieś zabiegi na suche włosy. od jakiegoś czasu zapuszczam włosy ale zawsze mam ten sam problem:( gdy tylko zaczynają być dłuższe automatycznie zaczynają się puszyć i końcówki robią się suche. nie mogę się z tym uporać:( macie jakieś na to patenty? pomocy jestem zdesperowana. dodam jeszcze, że nie używam prostownicy a suszarka wchodzi w grę bardzo raz na jakiś czas

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

28 gru 2017 - 12:38:01

Nie ma lepszego sposobu na zapuszczenie wlosow niz regularne scinanie koncowek :) Jesli sa spuszczone, zniszczone, twarde to niestety trzeba sciac. Wiem to z wlasneego doswiadczenia, po takim scieciu wlosy duzo szybciej odrastaja a przede wszystkim wygladaja zdrowo:)

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

28 gru 2017 - 12:43:10

podcinam włosy ale niestety zawsze musze wrócić do tej samej długości:( gdy tylko trochę urosą automatycznie zaczynają sie puszyc i wysuszać:(

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

28 gru 2017 - 12:43:21

@dziobek92 na początek spróbowałabym serum silikonowego, koniecznie po każdym myciu przez jakiś czas- być może wystarczy systematyczność i problem zniknie. Jesli nie to może olejowanie włosów?

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

28 gru 2017 - 13:19:52

a jakie serum polecasz? masz jakieś ulubione? chyba muszę sprobowac:) nic nie strace a moge zyskać:)

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

28 gru 2017 - 13:52:28

Laminowanie włosów jest dobrym sposobem na suche końcówki. Rozpuszczasz łyżkę żelatyny w 3 łyżkach wody. Jak przestygnie dodajesz łyżkę maseczki, odżywki lub balsamu. Nakładasz na to czepek lub zwykłą foliową siatkę i owijasz grubym ręcznikiem. Po godzinie spłukujesz ciepłą wodą.

Nakładanie olejku też poprawia ich kondycję ale nie aż tak jak laminowanie.

Pamiętaj żeby nie czesać mokrych włosów - bardzo się wtedy łamią i niszczą.

PS. To mit, że włosy po ścinaniu rosną szybciej. Nie ma takiej zależności.

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

19 mar 2018 - 21:58:56

Jednak po ścięciu choćby końcówek wyglądają

Zdrowiej



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-03-19 21:59 przez judyta2934.

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 4/5

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

28 mar 2018 - 18:50:00

podetnij włosy a tak to polecam ci tą kurację która mnie uratowała włosy- Seboradinem Regenerującym, rewelacyjne działanie. Spalone niemalże włosy farbowaniami uratowałam

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

12 wrz 2019 - 08:27:37

Tez miała problem suchych włosów - ale trzeba przejść się do fryzjera tak jak poprzednik radzi - delikatne nawet podcięcie je ożywi i odświeży. Oprócz tego warto regularnie stosować maski do włosów i olejki - przy suchych włosach olejki robią robotę :)

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

12 wrz 2019 - 20:35:35

silikony najlepiej stosuje sie jak sie nawilży włosy...bo sam silikon może wysuszać włos..

niezweryfikowana
Posty: 62
Ostrzeżenia: 2/5

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

08 paź 2019 - 21:09:18

Nigdy nie miałam problemu z włosami, ale po ich rozjaśnianiu się to zmieniło. Niestety dekoloryzacja totalnie je zniszczyła, wysuszyła. Zachciało mi się ściągania koloru, na całe szczęście dość szybko zaczęłam stosować odżywki, a zwłaszcza domowe receptury jak maseczka z olejkiem rycynowym. Bardzo pomógł mi następujący artykuł: https://rycynowy.pl/jak-pielegnowac-wlosy-po-dekoloryzacji/ . Właściwie trzymam się tych wskazówek cały czas. Żeby nie obciążać dodatkowo włosów zrezygnowałam z ich prostowania.

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

24 paź 2019 - 07:53:39

Olejki, olejki i jeszcze raz olejki :) Laminowanie też jest świetną opcją :)

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

13 sty 2020 - 07:54:15

Ja już po rozjaśnianiach miałam tak bardzo dosyć, że ściełam ok. 20-25 cm włosów i mam je teraz do obojczyków. Jak dla mnie to najlepiej ścinać sukcesywnie suche włosy plus wtedy włożyć bardzo dużo w pielęgnację włosów. Olejki, wiązanie w koka albo w warkocza, jedwabna poduszka, maski, glutki z siemienia lnianego, szczotka z włosia dzika itp.

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

22 lip 2020 - 08:42:49

ja od olejków mam przetłuszczone włosy i nie czuję żeby się jakoś specjalnie odzywiły a problem podobny jak autorka do tego ostatnio rozjaśniałam co pogorszyło sytuację... a jakieś dobre maski ?

POMOCY!!! dlugie ale suche wlosy

05 sie 2020 - 14:40:11

no może zetnij suche końce tak najlepiej chyba będzie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

najlepsza prostownica do włosów - jaką polecacie?