Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ostatnimi czasy zaczęłam sie zastanawiać nad wykonaniem zabiegu keratynowego prostowania włosów, czytałam wpisy na blogach/forach na ten temat i opinie są podzielone. Zdjęcia widziane przed i po za biegu bardzo mnie do niego przekonują :)
Uważam, ze można uzyskać naprawdę fajny efekt. Jednak zdarzają sie i te negatywne opinie w tej kwestii. Dlatego chciałbym sie Was poradzić :)
Moze któraś z Was wykonywała ten zabieg i podzieli sie swoimi wrażeniami hmm Jakie kosmetyki najlepiej wybrać? Na co uważać? Jak długo utrzymuje sie u Was taki efekt? :)

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-15 22:44 przez Monisia060.

robiłam w lutym, zestawem do keratynowego prostowania z aliexpress. więcej info tutaj. To nie mój blog ale jest tu wszystko fajnie opisane. http://www.blondhaircare.com/2016/01/purc-pure-keratin-zestaw-do.html


Efekt mam do dnia dzisiejszego, czasami tylko jakieś odstające pasmo wygładzam prostownicą. Używam cały czas do mycia włosów szamponu bez sls, babydream dla dzieci z rossmanna.

Ja prostowałam dwa razy u fryzjera. Efekt utrzymał się za jednym drugim razem około 4 miesiące. Płaciłam 450 zł. Włosy po prostowaniu keratynowym wyglądały przede wszystkim na dużo zdrowsze, faktycznie powinno używać się szamponów z SLS bo skracają one czas utrzymywania się efektu. Minusów nie widzę, włosy po tych czterech miesiącach po prostu znów zaczęły się wywijać. Nie zauważyłam jakiegoś pogorszenia ich stanu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-16 16:23 przez tearofnight.

Ja regularnie prostuje keratynowo trzymają mi się od 2 do nawet 6 mc w zależności jakiego używam szamponu do włosów (z odżywek po zabiegu rezygnuje całkowicie, ponieważ są mi niepotrzebne) Włosy są wygładzone, sypkie i wyglądają na bardzo zdrowe. Zabieg robię sobie sama, zajmuje mi to ok 2/3 godzin. Kupuje gotowe zestawy za ok. 50 zł na allegro i przy moich włosach starcza mi to na 2 zabiegi, wiec się opłaca :)
Jak najbardziej polecam!!! :D

A mi nie pomogło keratynowe prostowanie włosów :( Spowodowało, że zaczęły się jeszcze bardziej kręcić ;/

niezweryfikowana
Posty: 81
Ostrzeżenia: 1/5

mam w planach :)

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 1/5

czy to nei niszczy włosów? Słyszałam kiedyś taką opinie i trochę sie boję

Jeśli jest robione profesjonalnymi preparatami a nie dziadostwem z all to nie niszczy.

Moje włosy również raczej potrzebują takiego zabiegu.
Są sztywne,gęste,ciężkie wywijają się,jak chcą,trudne do ułożenia,a po myciu jak kopa siana.
Nigdy tego nie robiłam.
Słyszałam bardzo różne opinie na ten temat.
Zdania są bardzo podzielone.
Wiem tylko,że w składzie KAŻDEGO takiego preparatu jest formalina,
a to na pewno nie jest zdrowe dla włosów.??

No i wygląda na to,że się nie myliłam.
Wiecie dziewczyny,poczytałam,poszukałam i tyle się dowiedziałam.

Każdy taki zabieg przeprowadzany jest z formaliną.
Bez formaliny prostowanie jest niemożliwe,gdyż to właśnie ona jest odpowiedzialna za wyprostowanie włosów.
Keratyna również jest stosowana w tym zabiegu do regeneracji włosa,
do uzupełnienia ubytków,odżywienia,ale na keratynę nakładana jest formalina,która powoduje otoczkę,aby keratyna wolniej się wypłukiwała,
a do tego właśnie powoduje to,że włos staje się prosty,jak drut.
Najśmieszniejsze jest to,że one są zalaminowane,zabalsamowane
na jakieś 5 miesięcy,póki laminat nie zejdzie.
Formalina jest w każdym preparacie,dopuszczalna dawka przez UE
to 0,2%,ale jest wszędzie i ktoś,kto mówi,że jej nie ma wcale kłamie.
Jest,ale w tej dopuszczalnej dawce.Producenci o tym nie mówią
i uważają,że skoro dawka to 0,2% to można powiedzieć,
że nie ma jej w ogóle.
Logiczne jest,że przeważnie,kiedy spróbuje się raz tego zabiegu,
robi się to cyklicznie co pewien czas,a wtedy dawka formaliny wzrasta
i kumuluje się w organizmie.
O skutkach ubocznych stosowania tej trucizny nie wspomnę
(pomijając włosy),ale raczej nie chcę mieć na głowie czegoś,czym balsamuje się zwłoki.

Raczej zostanę przy prostownicy.

Cytat
animka34
A mi nie pomogło keratynowe prostowanie włosów :( Spowodowało, że zaczęły się jeszcze bardziej kręcić ;/
@animka34
Zależy jak bardzo włosy są skręcone i jaki to "gatunek" włosów.
Jeśli włosy są silniejsze i sztywniejsze,zwiększa się dawkę formaliny-wtedy podziała.Dawka 0,2% u niektórych jest zbyt słaba.Czasem zwiększa się formalinę do 4%.
Teraz zrób kilka razy taki zabieg (przy tej dawce) to dopiero odłoży Ci się trucizna w organizmie.



Zmieniany 5 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-17 09:45 przez czarownicaao.

Trzymajcie namiary - https://www.pro-sprzet.pl/prostownica-borabella-black-nano-titanium-do-wlosow-nanotytanowa.html To są rzeczy, którymi zrobicie sobie dużą różnicę. Świetnie trzyma, szybki efekt i to jest fajne.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Fryzura na wesele -pomocy ! ;)