Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zapuszczanie zniszczonych włosów?

29 kwi 2016 - 10:40:56

Moje włosy potrafią mimo (wydawałoby się, że odpowiedniej) pielęgnacji nagle zacząć się potwornie rozdwajać i łamać, a chciałabym je zapuścić jak najdłuższe. Czy zapuszczenie podcinając je raz na pół roku, a po osiągnięciu wymarzonej długości podcinanie co miesiąc aby stopniowo pozbyć się zniszczeń ma sens? Czy nie da się tego zrobić stopniowo i powinno się od razu obciąć wszystko?

Zapuszczanie zniszczonych włosów?

29 kwi 2016 - 10:52:31

Miałam za łopatki. Były jak siano. Obcielam około 10 cm. Farbę już tylko na odrosty kładę.
I zasada. Maska raz lub dwa w tygodniu. Maska działa od środka odżywki na zewnątrz.
więc ja nakładam maskę minimum 15 min plus odżywkę potem.
Końce olejek albo jedwab.

Zapuszczanie zniszczonych włosów?

29 kwi 2016 - 11:22:41

Zapuszczanie zniszczonych włosów w ogóle nie ma sensu, niestety będziesz miała paskudne siano.
Jeśli chcesz zapuścić włosy to najpierw musisz je obciąć do sensownej długości, eliminując większość rozdwojonych końcówek. Potem, przy skłonności do rozdwajania, powinnaś je podcinać regularnie (co 2-3 miesiące) ale o pół cm, podcinać same końcówki. Do tego musisz znaleźć czynnik, który Ci tak włosy osłabia. Poczytaj w internecie na temat szamponów (znajdź delikatny szampon, odpowiedni dla Twoich włosów), regularnie używaj oleju, nie stylizuj, nie susz suszarką, zrezygnuj z prostownicy, nie spinaj gumkami, używaj łagodnej farby (lub henny).
Sama mam marne włosy, po zmianie przyzwyczajeń byłam w stanie zapuścić włosy do ramion (co kiedyś było nierealne).

Zapuszczanie zniszczonych włosów?

29 kwi 2016 - 12:11:29

Cytat
justangel
Zapuszczanie zniszczonych włosów w ogóle nie ma sensu, niestety będziesz miała paskudne siano.
Jeśli chcesz zapuścić włosy to najpierw musisz je obciąć do sensownej długości, eliminując większość rozdwojonych końcówek. Potem, przy skłonności do rozdwajania, powinnaś je podcinać regularnie (co 2-3 miesiące) ale o pół cm, podcinać same końcówki. Do tego musisz znaleźć czynnik, który Ci tak włosy osłabia. Poczytaj w internecie na temat szamponów (znajdź delikatny szampon, odpowiedni dla Twoich włosów), regularnie używaj oleju, nie stylizuj, nie susz suszarką, zrezygnuj z prostownicy, nie spinaj gumkami, używaj łagodnej farby (lub henny).
Sama mam marne włosy, po zmianie przyzwyczajeń byłam w stanie zapuścić włosy do ramion (co kiedyś było nierealne).
Problem w tym, że po obcięciu zniszczeń i regularnym podcinaniu (kupiłam nożyczki fryzjerskie) ciągle jest to samo. Nie farbuję włosów od ponad roku, nie stylizuję, suszę może raz na kilka długich miesięcy, odżywiam, używam masek, kiedyś olejowałam, ale rezygnowałam, bo nic mi nie dawało, a to jednak za dużo babrania... Generalnie znam chyba wszystkie te "włosomaniacze zasady" i nic. Także jestem zdesperowana, bo mimo obchodzenia się z włsami jak z jajkiem to one i tak się mocno niszczą, a chciałabym choć raz w życiu mieć je długie.

Zapuszczanie zniszczonych włosów?

29 kwi 2016 - 12:18:29

A jakiego używasz szamponu? Ja przerzuciłam się na szampon dla dzieci z Rossmanna (Babydream), nie ma SLS, jest łagodny. Szampony też potrafią niszczyć włosy.
Kolejna rzecz: piszesz o maskach, w takim razie jaki skład mają te maski? Czy w składzie masz alkohol i/lub SLS? Bo one niszczą włosy, wysuszają je. Jeśli masz takie maski to też je zmień.
Olejowanie włosów jest super, pod warunkiem, że dobrze dobierzesz olej do włosów. Poczytaj jak dobrać olej do włosów, poczytaj o porowatości i dopiero wybierz olej. To najlepsza odżywka do włosów:) Aaaa tylko jak już kupujesz olej, to też nie kupuj pierwszego lepszego, ale dobry. Nierafinowany, nieoczyszczony, tłoczony na zimno i takie tam. Też jest sporo artykułów w necie jaki wybrać olej.

Zapuszczanie zniszczonych włosów?

29 kwi 2016 - 12:29:51

Próbowałam szamponu Babydream i bardzo mnie po nim swędziała skóra głowy, dlatego teraz używam szamponu aloesowego z Equilibry na zmianę z mocniejszym z czarnej rzepy. Zresztą jak myję skórę głowy, to zabezpieczam końce włosów nakładając na nie maskę albo odżywkę. Aktualna maska, którą stosuję już po myciu nie ma żadnych z tych składników, nie ma nawet silikonów, do tej pory używałam polecanych Biovaxów i Kallosów. Próbowałam oleju kokosowego, arganowego, słonecznikowego, z pestek winogron, z orzechów włoskich, sesy, lnianego, czasem też je mieszałam. Arganowy nie służy moim włosom, a pozostałe nie przynoszą korzyści, także naprawdę powoli rozkładam ręce. Co prawda da się jeszcze maskować ich stan, no chyba że pada na nie mocne, dzienne światło, to wtedy widać wszystkie zniszczenia.

Zapuszczanie zniszczonych włosów?

29 kwi 2016 - 12:42:22

Czy szampony których używasz mają w składzie SLS lub alkohol czy to są delikatne szampony?
Jeśli obecna maska Ci służy i ma delikatny skład to ok, ale z wcześniejszych Biovax to skład zdaje się ma co najmniej średni.
Co do olejowania: aby miało ono sens musisz używać delikatnego szamponu, który nie będzie tego oleju zmywał. Pytanie więc czy przypadkiem to nie było tak, że używałaś olejów, ale efektu nie było, bo miałaś zbyt agresywny szampon?

Zapuszczanie zniszczonych włosów?

29 kwi 2016 - 13:08:58

Ja tam jak zapuszczam nie obcinam końcówek w ogóle, a też mi się rozdwajają. Nie kombinuje zbyt dużo przy włosach, bo zbyt przesadna pielęgnacja też nie jest dobra.

Zapuszczanie zniszczonych włosów?

29 kwi 2016 - 13:16:23

Moze oprócz masek i odzywek spróbuj tez je odbudować od wewnątrz, skrzypowita lub inne suplementy wspomagające włosy tez pomagają :)

Zapuszczanie zniszczonych włosów?

29 kwi 2016 - 13:26:51

Cytat
jwooow
Moze oprócz masek i odzywek spróbuj tez je odbudować od wewnątrz, skrzypowita lub inne suplementy wspomagające włosy tez pomagają :)

A to też fakt, miałam o tym pisać wcześniej ale mi umknęło. Nie wiem kiedy byłaś u lekarza na jakiś badaniach, ale może warto się wybrać, skontrolować krew, hormony itp. Wprawdzie problemy hormonalne wpływają raczej na wypadania włosów, ale warto też to sprawdzić.
Do tego przyjrzyj się swojej diecie, może masz jakieś niedobory witamin i/lub mikroelementów i warto by zmienić dietę?

Zapuszczanie zniszczonych włosów?

29 kwi 2016 - 20:48:54

Cytat
justangel
Czy szampony których używasz mają w składzie SLS lub alkohol czy to są delikatne szampony?
Jeśli obecna maska Ci służy i ma delikatny skład to ok, ale z wcześniejszych Biovax to skład zdaje się ma co najmniej średni.
Co do olejowania: aby miało ono sens musisz używać delikatnego szamponu, który nie będzie tego oleju zmywał. Pytanie więc czy przypadkiem to nie było tak, że używałaś olejów, ale efektu nie było, bo miałaś zbyt agresywny szampon?
Jeden z szamponów nie ma takich składników, ale muszę też raz na jakiś czas oczyszczać skórę głowy czymś mocniejszym i wtedy używam szamponu z sls. Co do zmywania olejów to nie nakładałam ich na skórę głowy tylko na końce, a myję zawsze samą skórę głowy, pomijając włosy na długości, więc szampon nie powinien mieć znaczenia, zwłaszcza, że i tak oleje emulgowałam maską/odżywką.
Cytat
jwooow
Moze oprócz masek i odzywek spróbuj tez je odbudować od wewnątrz, skrzypowita lub inne suplementy wspomagające włosy tez pomagają :)
Aktualnie od jakichś 2 miesięcy łykam biotynę i niedawno zaczęłam stosować bodymax, ale to i tak pewnie ma wpływ jedynie na te włosy, które wyrosną, a nie na końce, a to końce właśnie są problemem.
Cytat
fajneubrania
Ja tam jak zapuszczam nie obcinam końcówek w ogóle, a też mi się rozdwajają. Nie kombinuje zbyt dużo przy włosach, bo zbyt przesadna pielęgnacja też nie jest dobra.
I udaje Ci się je zapuścić do upragnionej długości i jednocześnie wyglądają w miarę dobrze?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-29 20:49 przez wardrobeland.

Zapuszczanie zniszczonych włosów?

29 kwi 2016 - 21:13:51

Olejów się nie używa na same końcówki, ale na całą długość włosów. Zacznij olejować całe włosy.

Zapuszczanie zniszczonych włosów?

30 kwi 2016 - 11:00:42

Trochę źle się wyraziłam, nie tyle chodziło mi o końce, co o włosy od połowy długości, bo jakoś nie przemawia do mnie olejowanie skalpu :) W każdym razie dzięki za porady, chyba dam sobie czas do przyszłego roku próbując je zapuścić bez drastycznego cięcia, a jeśli się okaże, że są fatalne i na tyle poniszczone, że nie da się tego maskować, to zetnę je tyle ile trzeba będzie.

Zapuszczanie zniszczonych włosów?

11 maj 2016 - 10:10:49

a próbowałaś może jakiś fryzjerskich specyfików, mocnych kuracji? np kevin murphy ma bardzo dobrą maskę repair me w ogóle linię kosmetyków. A może olaplex byłby rozwiązaniem?

Zapuszczanie zniszczonych włosów?

24 cze 2016 - 08:57:00

Zapuszczanie zniszczonych włosów nie ma sensu, będą się rozdwajać końcówki. Nie będą ładne wyglądać :(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kiedy ponownie rozjaśnić włosy?