Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wiecznie rozdwojone końcowki

28 lut 2016 - 18:35:26

Hej ! :)

Mam ogromny problem, ciągle rozdwajają mi się końcówki...
Stosowałam już chyba wszystko (podcięcie u fryzjera, olejowanie, mycie metoda OMO, szampony i odżywki bez SLS, nie używam suszarki,ale gdy koniecznie muszę to suszę zimnym powietrzem, maski regenerujące, suplementy i inne rzeczy). Trzy tygodnie temu byłam u fryzjera podciąć włosy i już dziś robią mi się lekkie rozdwojenia, za tydzień znowu będę miała rozdwojone wszystkie końcówki :( . Nie wiem co mam z tym zrobić, tym bardziej, że nie mam pojęcia co robię źle. Obecnie moje włosy są długości do ramion, a chciałabym je zapuścić tak gdzieś za łopatki - niestety ni jak mi to nie idzie, bo średnio raz na miesiąc jestem zmuszona je podciąć żeby nie rozdwajały się dalej...
Jest ktoś tutaj z podobnym problemem?
Czego jeszcze mogłabym spróbować, co by mi pomogło?

Wiecznie rozdwojone końcowki

28 lut 2016 - 18:57:11

A używasz serum na końcówki? Silikony to nie takie zło :) Ważne, żeby należały do grupy łatwo zmywalnych. Kupując serum zwróć uwagę, żeby nie miał w składzie alkoholu. Od siebie mogę polecić Bioelixir Argan Oil i serum w żółto-niebieskiej buteleczce z Avonu. Nie masz bardzo długich włosów (jeszcze:)) wiec zamiast spinać włosy na noc (rano pewnie będą brzydko odgniecione), spróbuj też jedwabnej poduszki, nie próbowałam osobiście, ale ponoć zapobiega rozdwajaniu końcówek :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-28 19:04 przez czarnoczarna.

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 5/5

Wiecznie rozdwojone końcowki

21 mar 2016 - 22:27:59

Na moje końcówki idealnie pomaga olejek ARGANOWY z BURITI z Venity poprawia ich kondycję, nawilża jest świetny i wcale nie taki drogi.

Wiecznie rozdwojone końcowki

21 mar 2016 - 22:45:05

Również używam olejku arganowego na końcówki i jest jak najbardziej ok :)

Wiecznie rozdwojone końcowki

22 mar 2016 - 20:46:54

Cytat
ancyka
Również używam olejku arganowego na końcówki i jest jak najbardziej ok :)

Też go stosuję jak kończy mi się serum Biovax a+e. Jedno i drugie zapobiega rozdwajaniu skutecznie.

Wiecznie rozdwojone końcowki

22 mar 2016 - 21:21:39

Miałam zawsze ten sam problem (do tej pory mam ale już mniejszy).

Niestety ja muszę już farbowac włosy (a wiadomo jak to wpływa) ale nie używałam nigdy żadnych lokowek/suszarek/prostownic. Zdardze Ci kilka moich trików - używam szamponu z owsem z Yves Rocher. Potem nakładam odżywkę z tej samej firmy. A na koniec - płucze same końcówki włosów zimnym, wręcz lodowatym strumieniem wody (ok minuty ale same końcówki!) Oczywiście przycinanie końcówek tez jest ważne (ja chodzę do fryzjera co ok 3 mc). Ważne jest żeby nożyczki były odpowiednio ostre :) I to chyba tyle ale wierz mi, że ,,aż tyle" w moim przypadku :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-22 21:22 przez Planet_Caravan.

Wiecznie rozdwojone końcowki

22 mar 2016 - 21:22:27

Herbat escense czy jakoś tak maska miodowa. Z czarnego prawie do popielaty zeszłam w tydzień. Słabo było dzięki tej masce 20 mon na włosy + potem 5 mon dobra odżywka i olejek arganowy mam ładne nie rozwijające się włosy.

Pamiętaj maska działa od środka a odżywka na powierzchnię więc razem da najlepsze efekty

Wiecznie rozdwojone końcowki

01 kwi 2016 - 00:30:09

Problem rozdwajajacych się końcówek najskuteczniej rozwiążesz strzyzeniem gorącymi nożyczkami , zazwyczaj dopłaca się 20 zł do zwykłego strzyzenia . A co do mycia włosów to odżywkę zawsze spłukuj nie zimną tylko letnią wodą , wlosy mokre rozczesuj tylko grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami ,ważne żeby nie suszyć włosów gorącym powietrzem .wlosy na noc najlepiej zalatac w luznego warkocza to zapobiega mechanicznych uszkodzeń kory i końcówek włosa podczas przekrecania i ocierania głową o poduszkę . Mam nadzieję że moje informację Ci pomogą

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co zrobić z włosami?