Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Opinie o zabiegu keratynowym

21 lip 2017 - 23:46:53

Sprawdzone przeze mnie jest wszystko odnośnie keratynowego prostowania włosów.Formalina jest trucizną do balsamowania-keratyna tylko regeneruje,odbudowuje (nie prostuje) i tyle.
Bez formaliny prostowanie nie jest mozliwe.
I nawet jeśli jest w dawce dozwolonej 0,2% to i tak kumuluje się w organizmie,a powtórzenie zabiegu zwiększa poziom trucizny.
Akurat ja mam pojęcie (!),sprawdziłam dokładnie (sama mam włosy wysokoporowate) i dlatego w życiu nie zamierzam tego robić.

Ale każdy ma swoje włosy i każdy decyduje za siebie.To święte prawo.
Ja tylko nadmieniłam,że jest to trujące,a co kto zrobi...Jego wybór,Jego sprawa.
To,że "ktoś rzuci hasło ogólne a ludzie jak gęsi bez zaznajomienia się z tematem podążają za nim" to akurat racja.
I nie zawsze jest to kuracja "sporadyczna",bo czasem staje się systematyczna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-22 00:01 przez czarownicaao.

Opinie o zabiegu keratynowym

22 lip 2017 - 11:28:40

No szacunek. W kilka godzin dokonać tak przełomowego odkrycia...no no, naukowcy pękają z zazdrości:)

Opinie o zabiegu keratynowym

23 lip 2017 - 16:56:07

Żadne "przełomowe odkrycie",bo rzecz wiadoma jest od wielu lat.
Interesowałam się,bo sama mam okropne włosy.
W niektórych krajach te zabiegi są zabronione.
A wątek nie jest o naukowcach...

Moja opinia nie jest niestety pochlebna,ale...(jak wspomniałam) każdy decyduje sam o swoich włosach i o sobie.
To tylko moja osobista opinia o zabiegu keratynowym,
która może być brana pod uwagę,ale wcale nie musi.

Opinie o zabiegu keratynowym

23 lip 2017 - 17:35:45

cytat
W Polsce stosowanie formaldehydu jest ograniczone, tj. w preparatach jego stężenie nie może przekraczać 0,2 proc. Niestety, marki oferujące preparaty do keratynowego prostowania włosów wychodzą z założenia, że mogą wówczas nie informować o obecności tej szkodliwej substancji i tak też czynią. Bardzo często zaznaczają, że nie zawierają one formaldehydu, choć rzeczywistość jest zupełnie inna.
I tylko o to była cała afera...Agata poruszyła właśnie ten problem i stwierdziła że nie będzie robić takiego zabiegu ze względu na ten składnik, i tyle,ale jak ktoś lubi koloryzować to wolna wola, to że ktoś rezygnuje z zabiegu sam nie oznacza że jest zakazany w innych krajach, nie będę tego komentować, szkoda słów...kupując inne rzeczy np meble które zawierają dużo wyższe stężenie-smród jest o wiele bardziej szkodliwy bo to wąchasz i to przez dłuższy czas, stosując kosmetyki z zawartością i stosując je o wiele częściej od zabiegu na włosach np lakiery do paznokci, jesteś bardziej narażona...wystarczy poczytać inną literaturę a nie opinie z internetu nie poparte dowodami, i skoro sama interesowałaś się tematem to gratuluję zrozumienia tematu...ja nie lubię alkoholu jednak czasami delektuję się, alkohol również jest szkodliwy, to nie znaczy że nie mogę od czasu do czasu wypić lampki wina.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-23 17:37 przez CzerwoneUsta.

Opinie o zabiegu keratynowym

23 lip 2017 - 20:03:12

Nareszcie choć odrobinę zostało poczytane.
Tylko bez zrozumienia i z łapaniem za słówka.
Z mojej strony żadna "afera"-po prostu zwykła dyskusja.
Nie "koloryzuję"-raczej wyrażam się rzeczowo.

"W preparatach do prostowania włosów zastosowany jest aldehyd mrówkowy (formaldehyd), który ma zapewnić głębokie wniknięcie białka w strukturę włosa i wyprostować je niczym druty. Wodny roztwór formaldehydu jest powszechnie stosowany do produkcji materiałów budowlanych oraz jako środek do balsamowania zwłok. Jak podaje "The Sun” z września 2011 roku: „W 1999 roku władze Kanady uznały tę substancję za toksyczną. W Europie niektóre jej zastosowania zostały zakazane, a Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem ogłosiła, że substancja ta jest znana ze swych właściwości kancerogennych (wywołujących raka)."

(żródło: "Keratynowe prostowanie włosów. Ile naprawdę warte jest Brazylijskie prostowanie" Marianna Wiosna-ONET)

"Dlaczego metoda jest uważana za niebezpieczną?
Jednak brazylijskie prostowanie włosów ma także ciemną stronę, a jest nią formaldehyd. To dzięki niemu keratyna wnika do głębokich warstw włosa. Jednakże badania wykazały, że ta substancja należy do grona rakotwórczych. Wśród fryzjerów, którzy przeprowadzają brazylijskie prostowanie włosów częściej występuje nowotwór nosa, do tego pojawiają się także reakcje alergiczne takie jak pęcherze, wysypki i zawroty głowy.

Istnieje duże ryzyko, że wśród kobiet, które zastosowały prostowanie włosów przy użyciu formaldehydu wystąpią patologie związane z porostem włosów. Podobne komplikacje najprawdopodobniej wystąpiły u aktorki Jennfier Aniston. Gwiazda znana ze swych nienagannie prostej fryzury, przyznała, że zastosowała brazylijskie prostowanie włosów. Zabieg nie do końca poszedł po jej myśli, gdyż zmuszona został do obcięcia włosów.

Zabieg jest zakazany w UE!
Mimo iż Unia Europejska zakazuje stosowania preparatów, w których składzie znajduje się więcej niż 0,2 procenta formaldehydu, w Wielkiej Brytanii niektóre salony nadal stosują zakazane kosmetyki. Pamiętaj, by zawsze sprawdzać skład produktów do stylizacji włosów! Wystrzegaj się tych, w których składzie znajduje się formaldehyd!"


(żródło: "oFeminin-Jennifer Aniston ofiarą niebezpiecznej metody prostowania włosów?";)

To wszystko,co chciałabym dodać o keratynowym prostowaniu włosów
i skutkach tego zabiegu.

Opinie o zabiegu keratynowym

23 lip 2017 - 20:23:21

To informacje z internetu?:D Wdychanie, o to chodzi, robiłam 2 razy i żyję, włosy mam nadal fajne po zabiegu i mija 6miesiac. Jak ktoś ma chore włosy to kazdy zabieg moze zaszkodzic, zakazy dotyczą wysokoprocentowych zawartości,ktos nie czyta dokladnie. Ale jak ktos ma uprzedzenia to nie musi robic zabiegu i nie musi pisać odrazu że od to nas zabija bo to brednie.

Opinie o zabiegu keratynowym

23 lip 2017 - 20:39:15

"Polskie salony wykonujące zabieg zapewniają, że do jego wykonania stosowana jest czysta keratyna (a przynajmniej tak twierdzili pracownicy 3 różnych salonów, różnych marek, z 3 różnych polskich miast). Czyżby? Stacja ABC przeprowadziła małe śledztwo - okazało się, że w emulsji stosowanej do prostowania keratyną znajduje się aldehyd mrówkowy. I to nie mało - 8-10%, zdaniem specjalistów, którzy przebadali próbki. Producent przekonuje, że kosmetyk jest wolny od tej substancji."

(źródło: Zeberka-"Czy prostowanie włosów keratyną szkodzi?";)

Tak naprawdę nie wiadomo,czy są to "brednie".
Producenci zapewniają,że nie ma tej substancji w ogóle,fryzjerzy również (bo chcą zarobić) i nie wiadomo,jakie jest stężenie formaliny w substancji,która trafia na włosy,póki tego nikt dokładnie nie zbada.Prawdopodobieństwo istnieje.
Nie wiadomo,czy "zabija",ale na pewno działa na organizm stopniowo.
Jak napisałam każdy ma oczywiście prawo wyboru i każdy decyduje wyłącznie sam o własnych włosach i zdrowiu.
Autorka zapytała o opinię,więc ją wyrażam i osobiście nie poniosę ryzyka takiego zabiegu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-23 21:07 przez czarownicaao.

Opinie o zabiegu keratynowym

23 lip 2017 - 20:45:04

Nie musiałam czytać, mam znajome po zabiegach, miały robione badanie włosa z różnymi pomiarami aby ustalić jakie mają włosy. Ale literaturę czytam inną, wiedza to nie wszystkie wiadomości z neta, czytam wiarygodne żródła i niech tak zostanie. We wszyskim co skopiowałaś wyrażnie pisze w czym rzecz, ale i tak będziesz twierdzić co innego, oczywiście cytuj i pisz co chcesz, jak ktoś wyżej wspomniał wdychanie jest szkodliwe bardziej, pomalujesz mieszkanie i siedzisz w nim, wtedy do organizmu trafia więcej tego świństwa, ale jak widać to się nie bierze pod uwagę.

Dobra, robiłaś to wiesz najlepiej, informacje z pierwszej ręki, ja nie robiłam tylko moje znajome więc my się nie znamy, i niech tak zostanie.

Cytat
czarownicaao



Zabieg jest zakazany w UE!
Mimo iż Unia Europejska zakazuje stosowania preparatów, w których składzie znajduje się więcej niż 0,2 procenta formaldehydu,


Twierdzenie o zakazie w uni przeprowadzania zabiegu dotyczy używania preparatów powyżej zawartości 0,2% substancji, a nie jak ty piszesz całkowity zakaz...czytaj ze zrozumieniem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-23 22:33 przez CzerwoneUsta.

Opinie o zabiegu keratynowym

24 lip 2017 - 15:54:23

Zabieg jest zakazany w UE!
Mimo iż Unia Europejska zakazuje stosowania preparatów, w których składzie znajduje się więcej niż 0,2 procenta formaldehydu, w Wielkiej Brytanii niektóre salony nadal stosują zakazane kosmetyki. Pamiętaj, by zawsze sprawdzać skład produktów do stylizacji włosów! Wystrzegaj się tych, w których składzie znajduje się formaldehyd!"


(żródło: "oFeminin-Jennifer Aniston ofiarą niebezpiecznej metody prostowania włosów?"

Dokładnie to pisałam i cytowałam...i dalszą dyskusję uważam za wielką stratę czasu.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-24 16:24 przez czarownicaao.

niezweryfikowana
Posty: 57
Ostrzeżenia: 1/5

Opinie o zabiegu keratynowym

28 lip 2017 - 11:49:27

Co to za źródła - Ofeminin i zeberka??

Opinie o zabiegu keratynowym

28 lip 2017 - 12:58:35

Cytat
kamilakimadlo
Co to za źródła - Ofeminin i zeberka??

Myślę,że trochę bardziej wiarygodne niż jakieś fora internetowe.
Całkiem słusznie postrzegają zabiegi keratynowego prostowania włosów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-28 15:25 przez czarownicaao.

niezweryfikowana
Posty: 57
Ostrzeżenia: 1/5

Opinie o zabiegu keratynowym

28 lip 2017 - 14:15:24

Akurat pracowałam kiedyś w Ofeminin, nie powiedziałabym żeby te informacje były dokładnie sprawdzone. A Zeberka jest dla mnie na tym samym poziomie co pudelek.

Opinie o zabiegu keratynowym

28 lip 2017 - 15:20:51

Cytat
kamilakimadlo
Akurat pracowałam kiedyś w Ofeminin, nie powiedziałabym żeby te informacje były dokładnie sprawdzone. A Zeberka jest dla mnie na tym samym poziomie co pudelek.

Dyskusja zmierza donikąd i nie będę jej kontynuowała.
Szukanie dziury...
Tak,czy inaczej zabieg keratynowego prostowania włosów jest szkodliwy
(w dawce powyżej 0,2)-pomijając te akurat źródła.(cytowane są nie tylko te)
Swoje zdanie już wyraziłam i życzę miłego dnia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-28 15:27 przez czarownicaao.

niezweryfikowana
Posty: 57
Ostrzeżenia: 1/5

Opinie o zabiegu keratynowym

31 lip 2017 - 11:44:17

No spoko. Jakby ktoś chciał pokazać jak mu keratyna na włosach zaszkodziła to może się wypowiedzieć w tym wątku :)

Opinie o zabiegu keratynowym

26 lut 2019 - 11:29:58

ja robiłam w http://www.dolcevitasalon.pl/keratynowe-wygladzanie-prostowanie/ efekty naprawdę zadowalające, nie ma się nad czym zastanawiać

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak rozjaśnić włosy?