Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Opinie o zabiegu keratynowym

31 gru 2016 - 19:00:36

ja prostowałam włosy keratynowo u fryzjera i jestem mega zadowolona. Zabieg miałam robiony keratyną z inoar i efekt do tej pory jest mega! :) jestem bardzo zadowolona i pewnie za jakiś czas pójdę jeszcze raz

Opinie o zabiegu keratynowym

31 gru 2016 - 19:26:20

Podzielam @agata74.
Też powtórzę,co już było pisane w innych wątkach.

Każdy taki zabieg przeprowadzany jest z formaliną.
Bez formaliny prostowanie jest niemożliwe,gdyż to właśnie ona jest odpowiedzialna za wyprostowanie włosów.
Keratyna również jest stosowana w tym zabiegu do regeneracji włosa,
do uzupełnienia ubytków,odżywienia,ale na keratynę nakładana jest formalina,która powoduje otoczkę,aby keratyna wolniej się wypłukiwała,
a do tego właśnie powoduje to,że włos staje się prosty,jak drut.
Najśmieszniejsze jest to,że one są zalaminowane,zabalsamowane
na jakieś 5 miesięcy,póki laminat nie zejdzie.
Formalina jest w każdym preparacie,dopuszczalna dawka przez UE
to 0,2%,ale jest wszędzie i ktoś,kto mówi,że jej nie ma wcale kłamie.
Jest,ale w tej dopuszczalnej dawce.Producenci o tym nie mówią
i uważają,że skoro dawka to 0,2% to można powiedzieć,
że nie ma jej w ogóle.
Logiczne jest,że przeważnie,kiedy spróbuje się raz tego zabiegu,
robi się to cyklicznie co pewien czas,a wtedy dawka formaliny wzrasta
i kumuluje się w organizmie.
O skutkach ubocznych stosowania tej trucizny nie wspomnę
(pomijając włosy),ale raczej nie chcę mieć na głowie czegoś,czym balsamuje się zwłoki.

niezweryfikowana
Posty: 34
Ostrzeżenia: 4/5

Opinie o zabiegu keratynowym

16 sty 2017 - 13:44:12

Ja miałam rok temu ale jednak nie pasował mi ten efekt. Niby włosy miękkie i gładkie, odżywione ale za bardzo denerwował mnie przyklap na dłuższą metę.

Opinie o zabiegu keratynowym

17 sty 2017 - 08:53:46

Też się zastanawiam nad prostowaniem keratynowym, bo moje włosy naturalnie się puszą i są pokręcone. A od zawsze marzyły mi się proste, gładkie włosy. Ale zabieg keratynowy jest drogi :( i boję się że wydam tyle pieniędzy i nie będę zadowolona z efektów.

Opinie o zabiegu keratynowym

22 sty 2017 - 08:15:13

Czy kratynowe prostowanie można zrobić tylko w salonie? Czy są dostępne kosmetyki w drogeriach?

zweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 5/5

Opinie o zabiegu keratynowym

19 cze 2017 - 21:20:56

Takie prostowanie włosów można też z powodzeniem przeprowadzić samodzielnie jeśli ma się dostęp do dobrej jakości produktów. U mnie najlepiej sprawdza się zestaw szamponu i odżywki od firmy Inoar <moderacja> Poleciła mi go kiedyś znajoma fryzjerka, która pracuje na tych produktach w swoim salonie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-27 14:31 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 57
Ostrzeżenia: 1/5

Opinie o zabiegu keratynowym

21 lip 2017 - 10:38:18

Nie sądziłam, że ten zabieg wiążę się z takim czymś :/ Kurcze, a ja mam to na włosach już 7 miesięcy i włosy ciągle proste

Opinie o zabiegu keratynowym

21 lip 2017 - 10:47:48

Cytat
agata74
pisałam w innym watku napiszę i tu z tego co ja wiem to preparat zawiera formaldehyd inaczej formalina a chyba kazdy z nas na lekcjach biologii oglądał zwierzątka czy organy w słojach z formaliną i ja czegoś takiego bym sobie na włosy nie nałozyła, więc następnym razem zanim któraś się zdecyduje na jakiś cudowny środek niech sprawdzi skład i jakie są tego skutki uboczne.

Też pisałam w 2 innych wątkach o prawdziwych składnikach,ale...jak widać ludzie lubią sami sobie szkodzić.
Cóż,Ich włosy,Ich zdrowie,Ich wybór.
Ja w życiu nie zrobiłabym takiego zabiegu-choć włosy są gęste,niesforne,wysokoporowate i trudne.
Wolę prostownicę niż coś,czym balsamuje się zwłoki.

Cytat
kamilakimadlo
Nie sądziłam, że ten zabieg wiążę się z takim czymś :/ Kurcze, a ja mam to na włosach już 7 miesięcy i włosy ciągle proste

To zależy od rodzaju i specyfiki włosów.
Na każde preparat działa inaczej.
Istnieje też opcja,że użyto większej ilości formaliny niż przeciętnie
i dlatego efekt może utrwalić się na dłużej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-21 10:53 przez czarownicaao.

niezweryfikowana
Posty: 57
Ostrzeżenia: 1/5

Opinie o zabiegu keratynowym

21 lip 2017 - 10:57:27

Poszukam z ciekawości jaki % zawierają te kosmetyki

Opinie o zabiegu keratynowym

21 lip 2017 - 11:08:28

Z reguły każdy producent pisze,że nie zawierają.
Sama tak bym pisała,żeby sprzedać.

niezweryfikowana
Posty: 57
Ostrzeżenia: 1/5

Opinie o zabiegu keratynowym

21 lip 2017 - 11:11:42

Gdzieś w necie widziałam, że dziewczyny docierają do takich rzeczy, więc raczej przeszukam google niż stronę producenta ;)

Opinie o zabiegu keratynowym

21 lip 2017 - 12:12:57

Cytat
kamilakimadlo
Nie sądziłam, że ten zabieg wiążę się z takim czymś :/ Kurcze, a ja mam to na włosach już 7 miesięcy i włosy ciągle proste

Dokładnie, poczytaj bardziej sprawdzone informacje;)zabieg keratynowy jest mniej szkodliwy od częstego używania prostownicy, hasło "balsam do zwłok" nie oznacza "balsamu ze zwłok", więc używanie takich określeń to raczej śmieszne, nie takie rzeczy używa się do różnych zabiegów i wcale nie wpływa to jakość usługi:) kawę też pije się z ziaren wydalanych przez zwierzęta, piłam, smakowała i nie narzekam, każdy musi czegoś spróbować żeby poznać faktyczne tego działanie...jednym to odpowiada innym nie, ale sprawdzone żródło informacji jest bardziej wiarygodne od różnych wymysłów i domysłów;)

Opinie o zabiegu keratynowym

21 lip 2017 - 13:00:19

Informacje są jak najbardziej sprawdzone.
Nie są to absolutnie moje wymysły (i tylko moje).
Faktem jest,że każdy sam decyduje o własnych włosach.

Osobiście nie polecam zabiegów keratynowych,ponieważ są szkodliwe
i trują formaliną.

Cytat
agata74
pisałam w innym watku napiszę i tu z tego co ja wiem to preparat zawiera formaldehyd inaczej formalina a chyba kazdy z nas na lekcjach biologii oglądał zwierzątka czy organy w słojach z formaliną i ja czegoś takiego bym sobie na włosy nie nałozyła, więc następnym razem zanim któraś się zdecyduje na jakiś cudowny środek niech sprawdzi skład i jakie są tego skutki uboczne.

Myślę,że każda Pani powinna poczytać,zanim zdecyduje się na takie zabiegi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-21 13:02 przez czarownicaao.

niezweryfikowana
Posty: 57
Ostrzeżenia: 1/5

Opinie o zabiegu keratynowym

21 lip 2017 - 14:21:30

Cytat
CzerwoneUsta
Cytat
kamilakimadlo
Nie sądziłam, że ten zabieg wiążę się z takim czymś :/ Kurcze, a ja mam to na włosach już 7 miesięcy i włosy ciągle proste

Dokładnie, poczytaj bardziej sprawdzone informacje;)zabieg keratynowy jest mniej szkodliwy od częstego używania prostownicy, hasło "balsam do zwłok" nie oznacza "balsamu ze zwłok", więc używanie takich określeń to raczej śmieszne, nie takie rzeczy używa się do różnych zabiegów i wcale nie wpływa to jakość usługi:) kawę też pije się z ziaren wydalanych przez zwierzęta, piłam, smakowała i nie narzekam, każdy musi czegoś spróbować żeby poznać faktyczne tego działanie...jednym to odpowiada innym nie, ale sprawdzone żródło informacji jest bardziej wiarygodne od różnych wymysłów i domysłów;)

W sumie zrobić taki zabieg raz, żeby poprawić kondycję włosów i na czas odstawienia prostownicy mocniej je pielęgnować - dobry sposób żeby wrócić do naturalnych włosów.

Opinie o zabiegu keratynowym

21 lip 2017 - 14:29:22

Sprawdzone jest tylko to że formalina jest sama w sobie szkodliwa i tyle, kupujesz nowy mebel, śmierdzi z niego jak od skunksa, śpisz na nim i wdychasz ten smród, i to jest bardziej szkodliwe od zabiegu raz na kilka miesięcy, farby, barwniki, lakiery do paznokci, może szybciej napisać co tego nie zawiera...ale ja się nie znam, rzeczy używane na codzień mogą być bardziej szkodliwe od kuracji sporadycznej...ktoś rzuci hasło ogólne a ludzie jak gęsi bez zaznajomienia się z tematem podążają za nim, właśnie jak Agata wspomniała formalina służy do konserwacji ale również używa się jej nawet w farmacji, wszystko zależy od procentowej zawartości w użyciu, i z tym się zgadzam że trzeba mieć pojęcie co z czym się je, jak widać nie wszyscy to wiedzą:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

włosy wysokoporowate