Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem z włosami - pomóżcie :(

06 sty 2016 - 15:46:52

Zdrowe odżywianie, czyli: dużo ryb (minimum 3 razy w tygodniu), odpowiednia ilość kwasów omega 3 w diecie (oliwa, olej lniany), warzywa (pomidory- potas), orzechy (dużo cynku), pestki dyni. Do tego zrezygnowałabym z chemicznych odżywek na rzecz tych naturalnych- tj. olejek rycynowy, miód, żółtko jaja- wymieszać i na pół godziny pod czepek foliowy lub reklamówkę, zmyć łagodnym, dziecięcym szamponem. Ja stosuję też wcierki do włosów. Moją ulubioną jest ta z octu jabłkowego (co ważne- ekologicznego, np. z rossmanna). Do buteleczki z atomizerem wlewam 1/5 octu jabłkowego, uzupełniam wodą mineralną i pryskam tym skalp około godzinę przed wieczornym myciem.
Możesz też kupić sobie specjalny masażer do skóry głowy, kosztuje kilka zł, a w połączeniu z wcierką mocno wpływa na porost włosów.

Ale i tak wg mnie podstawą pielęgnacji włosów jest odpowiednia dieta.

niezweryfikowana
Posty: 31
Ostrzeżenia: 7/5

Problem z włosami - pomóżcie :(

21 sty 2016 - 09:07:08

Ja walczyłam z wypadajacymi włosami przez kilka lat. Aż trafiłam do fajnego specjalisty, który obejrzał moje włosy i skórę głowy w minutę i powiedział, że mam słabe krążenie. Teraz wcieram codziennie roztwór z kamfory i jest znacznie lepiej, a uzywałam chyba wszystkiego - vichy, nioxin, itd. Efekt był, ale tylko chwilowy - jak odstawiałam, problem znowu powracał...

Problem z włosami - pomóżcie :(

31 sty 2016 - 00:38:13

Cytat
mandarynkowiec123
Ja również polecam zrobić sobie testosteron i TSH. Nawet prywatnie to koszt pewnie poniżej 50zł a na NFZ za darmo. U mnie było to samo i to wina tarczycy. Odkąd się leczę wszystko się poprawiło.

A jeśli będziesz miała dobre wyniki, to bardzo ważna jest dieta. Jedz dużo warzyw i owoców, zwłaszcza surowych. No i siemię lniane! Dodawaj sobie po łyżecce do jogurtu i innych potraw. Te ziarenka działają cuda i są bardzo zdrowe. Osobiscie nie jestem zwolenniczką faszerowania się suplementami i sztucznymi witaminami, bo przekonałam się na własnej skórze, że wystarczy jeść zdrowo, a wszystkie problemy znikają.


Nie straszmy od razu chorobami! Oczywiście badania zrobić może, nie zaszkodzi. Teraz raczej spodziewałabym się bardziej sezonowego wypadania włosów z uwagi na mniejszy dostęp do warzyw i owoców.

Problem z włosami - pomóżcie :(

03 lip 2016 - 22:47:44

Hej a może problem rozwiąże jakiś zwykły suplement? Np Vitapil bo ma szeroki skład- pełno różnych substancji wpływających na poszczególne sfery metabolizmu związane z porostem włosów, albo zmiana diety.

Problem z włosami - pomóżcie :(

04 lip 2016 - 12:33:00

Ja stosowałam różne suplementy diety, ale nie widziałam wyraźnej poprawy, dlatego zaczęłam szukać szamponów przyspieszających porost włosów. Skoro nie dam rady temu zapobiec, to chociaż zapuszczę nowe- okazało się, że to działa. Mi bardzo pomógł Jantar, wypróbuj albo poszukaj innej firmy ;)

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 4/5

Problem z włosami - pomóżcie :(

04 lip 2016 - 16:38:42

Ogólnie bardzo, bardzo dobre suplementy są te od firmy hepatica. Sprawdzone, przebadane, mają wszystkie wymagane certyfikaty, dla mnie mega opcja ;)

niezweryfikowana
Posty: 31
Ostrzeżenia: 8/5

Problem z włosami - pomóżcie :(

11 lip 2016 - 13:45:19

Suplementy raczej nie pomogą, polecam zajrzeć tutaj: http://drhair.pl/produkty/. Znajdziesz tam nowy na rynku preparat, który powoduje niemal natychmiastowe zagęszczenie włosów. Jest to zasypka i jest bardzo prosta w użyciu a daje naprawdę ciekawe efekty. Jest dostepna w kilkunastu kolorach a jedna tuba wystarcza na ok. 40 dni także polecam sprawdzić.

Problem z włosami - pomóżcie :(

13 sty 2020 - 10:35:22

Miałam podobnie, używałam kilku specyfików i nic... poszłam do trychologa, zrobiłam sobie badania i dostałam leki:) już jest wszystko dobrze, nie ma co zwlekać, idź do lekarza:)

Problem z włosami - pomóżcie :(

23 mar 2020 - 00:04:21

Jeśli którejś z Was wypadają włosy lub macie przerzedzenia, odezwijcie się do mnie Mam super produkty

Problem z włosami - pomóżcie :(

30 lip 2020 - 08:57:20

Watpię w te super produkty, ale no w padają mi włosy masowo i szukam czegoś naturalnego co będzie w stanie mi pomóc.

niezweryfikowana
Posty: 265
Ostrzeżenia: 6/5

Problem z włosami - pomóżcie :(

31 lip 2020 - 07:58:55

Proszę o wsparcie. Mam bardzo przesuszone włosy. Wypadają. Od ponad pół roku nie mogę się z tym uporać. Co z tego, że odrastają nowe skoro wypada ich całe mnóstwo. Stosuje do włosów szampon i maskę Bania Agafii do włosów wypadających niestety efekt mierny po umyciu szamponem włosy jak szczotka to mało powiedziane a żeby w ogóle dało się je jakoś ogarnąć to muszę nałożyć tyle maski, że klękajcie narody! Nie wspomnę już o wypadaniu! Dodam, że następnego dnia są jakby przetłuszczone ale i przesuszone i poplątane. Istny dramat! Pomóż i polećcie coś co może pomóc? Nie chcę dobierać żadnych kosmetyków metodą prób i błędów bo moje włosy nie wytrzymają zbyt wiele. Jakieś opinie o kosmetykach Delpos https://delpos.pl/ ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-09-04 13:06 przez jumkaa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Olejek rycynowy na włosy