Obecnie rozmawiamy o:

świetna restauracja

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witajcie! Myję włosy co 2,3 dni i do czasu kolejnego mycia moje włosy stopniowo robią się coraz bardziej przesuszone i zaczynają się plątać. Mam włosy wysokoporowate, nie stylizuję ich, nie suszę, nie farbuję od wielu miesięcy. Przed myciem nakładam maskę z dodatkiem oleju z pestek winogron (czasem proteinową,czasem humektantową, a czasem emolientową) na 30 minut, następnie myję, a potem nakładam emolientową odżywkę. Następnie wcieram serum z olejkami lub używam mgiełki (również z olejkami)- zdarza się, że używam jednego i drugiego jednocześnie. Gdzie popełniam błąd w pielęgnacji? Co powinnam zmienić/wprowadzić, żeby moje włosy były dobrze nawilżone przez cały czas?

Może zacznij olejować ?

Trudno powiedzieć dlaczego Twoje włosy zaczęły się buntować, choć może sprzyjają temu warunki atmosferyczne? Z Twojej wypowiedzi wynika, że masz wiedzę w temacie, także odnośnie pielęgnacji nie można Ci niczego zarzucić. Być może Twoje włosy nie lubią któregoś z olejów? Moje np. na myśl o oliwie z oliwek, czy lnianym już się puszą :P
W moim przypadku bardzo pomogło mycie odżywką na długości, a tylko skalp szamponem i konkretne oczyszczanie raz w tygodniu :)

niezweryfikowana
Posty: 27
Ostrzeżenia: 2/5

Właśnie, może czas na dobrą odżywkę/maskę? Ja polecam produkty firmy kallos - są duuuuże i tanie :) no i przede wszystkim świetne! duży wybór jest na trena.pl:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-30 01:35 przez annnnaaaa.

Moze za bardzo je odzywiasz? Czasami co za duzo to nie zdrowo..

myjesz wlosy co 3 dni i uwazasz zet czesto?:O to kiedy jest rzadko? co 2 tygodnie?

Cytat
_Bianka_
myjesz wlosy co 3 dni i uwazasz zet czesto?:O to kiedy jest rzadko? co 2 tygodnie?

często to chyba cdzienne, bo co 2-3 dni to chyba tak 'normalnie'.. ?

A jakiego używasz szamponu? Nie ma przypadkiem SLS, SLES w swoim składzie?
Często to jest właśnie powodem przesuszenia skóry głowy i włosów.
A może przeproteinowanie?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-22 17:13 przez Zuzanna25.

Kiedyś ludzie myli włosy co 10 dni.. ja mogłam myć 1-2 razy w tygodniu i mi się nie przetłuszczały. Jak zaczniesz je myć codziennie, to zaczną się bronić-wydzielać więcej łoju i bardziej przetłuszczać -błędne koło. Być może Twoje włosy nie polubiły oleju, którego używasz. Spróbuj na parę myć je odstawić lub używać innego. Kupić odżywczy szampon - ja używam z natura siberica , a takie z sls używać co 2-3 mycia by dobrze oczyścić głowę. Wcinać skrzyp, witaminy lub pić drożdże (kuracja 1-3 miesięczna) i pić po prostu dużo wody :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Serum, które działa jak keratynowe prosotowanie włosów