Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czym nawilżacie włosy?

27 maj 2014 - 12:09:06

Moje włosy są coraz bardziej suche i sianowate. Mam raczej falowane włosy, a jak wiadomo takie mają tendencję do przesuszania. Co robicie, by nawilżyć suche włosy, a przy okazji ich nie obciążyć?

Czym nawilżacie włosy?

27 maj 2014 - 12:12:36

jedwab, olejek arganowy

Czym nawilżacie włosy?

27 maj 2014 - 12:23:16

olejek łopianowy. Co do jedwabiu to ostatnio fryzjerka mi mówiła,że jedwab to najgorsze świństwo dla włosów

Czym nawilżacie włosy?

29 maj 2014 - 15:11:54

Stosuję 2 razy w tygodniu maskę do włosów suchych Biovax, robię płukankę z siemienia lnianego, a końce zabezpieczam jedwabiem (i nie jest to wcale żadne świństwo dla włosów, pomaga zachować nierozdwojone włosy).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-29 15:16 przez Anezz.

Czym nawilżacie włosy?

29 maj 2014 - 15:15:47

serum

Czym nawilżacie włosy?

29 maj 2014 - 15:17:33

Jedwab jest dobry do zabezpieczania końcówek, ale pod warunkiem że nie ma w składzie alkoholu (biosilk odpada, polecam CHI). A do nawilżenia - oleje, maseczka z siemienia lnianego i maski z biovaxu (u mnie najlepiej sprawdza się "naturalne oleje", saszetki są w Biedronce po 2zł/szt.)

niezweryfikowana
Posty: 420
Ostrzeżenia: 1/5

Czym nawilżacie włosy?

29 maj 2014 - 15:20:01

jedwab Joanna i złoty olejek L'oreal

Czym nawilżacie włosy?

29 maj 2014 - 15:23:12

maseczka z jaja oliwy oliwek i olejku rycynowego

Czym nawilżacie włosy?

29 maj 2014 - 15:27:57

Glutek z siemienia lnianego jako maska plus wgnieciony w mokre wlosy ten sam glutek, nawilza i wydobywa skret :)

Czym nawilżacie włosy?

29 maj 2014 - 15:35:17

Jestem fanka olejowania, czyli raz w tygodniu na noc nakładam olej (arganowy, migdałowy, albo mieszaninę z Yves Rocher). Jeśli nie to polecam te produkty YR, jestem fanką tej firmy, bo mają dość naturalny skład i brak silikonów:





a do olejowania:



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-29 15:36 przez Eduarda.

Czym nawilżacie włosy?

19 cze 2014 - 09:02:06

ja olejuje olejem z nasion czarnuszki i jest dla moim wlosow super, do tego od czasu do czasu maska z l'oreal

Czym nawilżacie włosy?

19 cze 2014 - 09:20:51

przynajmniej raz w tygodniu maska biovax 3 oleje kokosowy, arganowy i makadamia do tego dodaje zoltko olejek rycynowy ,nafte kosmetyczna. Do mycia wlosow garnier fructis goodbye damage plus odzywka na konce serum -mi to osobiscie pomaga a mam cieniutki wlosy z tendencja do przesuszania

Czym nawilżacie włosy?

19 cze 2014 - 09:47:42

Jedwabie i sera dają tylko złudne wrażenie nawilżenia, na dłuższą metę i tak będziemy mieć problem z przesuszem.

Ja na moich chronicznie suchych włosach utrzymuję nawilżenie tylko dzięki olejowaniu olejkiem rycynowym (jak zwykle świetny na wszystko). Noszę tak długo na ile mi czas pozwala. Potem to zmywam i po myciu używam najprostszej odżywki. Oczywiście nie od razu były efekty, dopiero po kilku tygodniach a olejowałam 3-4 razy w tyg.

Nic innego mi nie pomagało, a próbowałam już wiele - poczynając od domowych sposobów po superdrogie specyfiki z Kerastase. A olejek rycynowy kosztuje tylko kilka zł w aptece ;)

Można powiedzieć że dzięki niemu zapuściłam długie włosy, bo z racji tego że były zdrowe i nawilżone mniej się rozdwajały i nie musiałam już ich tak często podcinać ;)

Czym nawilżacie włosy?

19 cze 2014 - 09:49:12

Maska mleczna Mila,używam od długiego czasu.
Według mnie jest rewelacyjna:)



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Uber - hair color remover