Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

wczoraj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

wczoraj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kąpiel rozjaśniająca włosy

20 mar 2014 - 13:39:52

Ostatni rok farbowałam włosy henną w kolorze ciemny brąz, jednak kolor mi się znudził i chciałabym coś jasniejszego (również brąz). Z racji tego, że od 2 lat dbam bardzo o włosy i są one w znakomitej formie nie chciałabym ich rozjaśniać.
Próbowałam kilkukrotnie nakładać maskę naturalnie rozjaśniającą i wszystko pięknie, ale jakieś 20cm końców włosów nie chce się rozjaśnić (tam gdzie kilka warstw henny).
Chcę zrobić kąpiel rozjasniającą i moje pytanie brzmi czy mogę użyć odżywki o DOWOLNYM składzie? Czy to musi być jakaś odżywka bez silikonów? Na moją logikę powinna być bez ale nie jestem fryzjerką ;)
Druga kwestia to szampon - do tej kąpieli lepiej użyć bez SLS czy z SLS?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
Serdecznie pozdrawiam.

Kąpiel rozjaśniająca włosy

20 mar 2014 - 13:47:27

wszystko jedno jaki szampon i odżywka

Kąpiel rozjaśniająca włosy

20 mar 2014 - 13:51:26

ja robiłam taką kąpiel dwa razy i kupiłam jakąś najtańszą odżywkę oraz szampon - z myślą o tylko o tej kapieli rozjaśniającej(nie zwracałam w ogóle uwagi na skład) i ładnie to wyszło i co najwazniejsze akurat mi nie zniszczyło włosów :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-20 13:53 przez spina0205.

Kąpiel rozjaśniająca włosy

20 mar 2014 - 13:59:43

obojętnie i tak po tym trzeba zrobić jakąś porządną maskę nawilżającym.
Nie oszukujmy się, przesuszysz włosy, chociaż obojętnie co tam dodasz.

Kąpiel rozjaśniająca włosy

20 mar 2014 - 17:01:54

Wiem, że będą suche, ale jednak mniej niż po rozjaśnianiu tradycyjnym, zwłaszcza, że potrzebuję 2 tony w dół mniej więcej (ten ciemny brąz to mniej więcej 3, miejscami 2, a potrzebuje 4-5).

Dziekuje za pomoc :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak zaczesać tak "grzywkę"