Obecnie rozmawiamy o:

zakładanie ogrodu

gorący temat

zdrowe posiłki

5 minut temu

skuteczna dieta

41 minut temu

dieta wskazówki

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kreatynowe prostowanie włosów

16 lut 2014 - 13:08:36

Czy któraś szafowiczka miała taki zabieg?:) Jakie efekty, na jak długo, jaka cena? Jesteście zadowolone?:) am grube i gęste włosy, puszące się do ramion.. mam dośc prostowania prostownicą dzień w dzień... ale czy ten zabieg rozwiąże mój problem?:)

16 lut 2014 - 13:13:25

Ja miałam, robiony przez fryzjerkę, byłam zadowolona.
Jednak mając na uwadze wysoką cenę, kolejny zabieg przeprowadziłam samodzielnie.
Kupiłam preparat na internecie, wyrzuciłam wszystkich z domu i spędziłam upojne 7 godzin nad tym :) Mam długie i gęste włosy więc to było nie lada wyzwanie, ale się udało.
Pierwszego zabiegu chyba jednak nie zrobiłabym sama, bo nie wiadomo jak to wszystko wygląda i jak zareagują włosy. Jako, że moim się podobało, potem robiłam już sama.

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 1/5

16 lut 2014 - 13:20:37

a jaki preparat kupiłaś?

16 lut 2014 - 13:25:56

To był ENCANTO.
Razem z wysyłką preparat wyszedł mi jakoś ok.100 zł. Fryzjerka przytuliła 300 zł (koszt taki ze względu na to,że robiła mi w moim domu). W salonie chyba z 500 zł.

16 lut 2014 - 13:26:01

Ja prostuje keratynowo :) po 3 zabiegach już jestem i zadowolona jestem :) Ja mam włosy cieńkie puszące się- do 3 miesiecy bez problemu tzymią mi się. Zauwazyłam, że przy regularnym stosowaniu włosy się tak nie puszą jak prędzej ;)

16 lut 2014 - 13:27:58

ja miałam i nie polecam - dla mnie wielka ściema i kasa wydana w błoto...

16 lut 2014 - 13:30:32

Robiłam już jakieś 5-6 razy.
Za każdym razem byłam zachwycona :) Proste jak druty włosy są (w moim przypadku) przez miesiąc, potem delikatnie doprostowywałam końce lub wyciągałam na szczotce. Efekt trzymał się jakieś pół roku.
Naturalnie mam lekko kręcone włosy, puszące się, suche i nie do ogarnięcia.
Zabieg robiła moja mama - samemu ciężko zrobić to dokładnie, a u fryzjera koszt jest 5 razy wyższy :)

Jeśli chcesz, napisz do mnie wiadomość, wyślę Ci fotki przed i po i odpowiem na pytania :)

16 lut 2014 - 13:31:07

...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-19 12:52 przez ulenka8989.

16 lut 2014 - 13:33:44

też mnie kusi taki zabieg, ale nie jestem pewna czy warto. Ostatnio gdzieś przeczytałam, że włosy i tak trzeba prostować, więc nasunęło mi się pytania, po co w takim razie zabieg prostowania włosów skoro trzeba je prostować i tak prostownicą. Czy to prawda? Po drugie jak to jest ze związywaniem włosów gumką, czy wtedy na włosach po takich zabiegu to niszczy efekt i nie można związywać ich w ogóle, żeby były proste ?

16 lut 2014 - 13:38:46

Hej
Ja miałam cocochoco w salonie zapłaciłąm 400 pln, mam włosy cienkie dł. do łopatek. I szczerze powiem ,ze jak ktoś napisze ze "kasa w błoto" to musiła mieć źle przeprowadzony zabieg ,albo preparatek z chin . Bo efekt jest niesamowity. Nie polecam encanto- bo to coś zawieca truciznę -a za 200 pln mozna już kupić cocochoco. Zabieg utrzymał sie u mnie jakies 3-4 m-ce ,pewnie dlatego ze czesto myję włosy,
ZALETY zły/color]

• włosy błyszczące
  • nie puszą się
  • nie reagują na wilgoć (nawet podczas mżawki pozostawały proste )
  • wygladają zdrowo
  • pieknie się układają
  • nie odkształcają sie (np od gumki/ spinki)
Takze same plusy. Zbieram kase na kolejny zabieg, ale tak jak poprzedniczka , kupię coco ze strony producenta i poproszę kolezanke o pomoc, bo sam zabieg to zadna filozofia .Trzeba tylko mieć czas, prostownice 230 stopni celcjusza (ja mam remingtona- najlepsza) i suszarke z chłodnym nawiewem. Jednak też nie polecam ,aby pierwszy zabieg robić samemu-mozna sobie wiecej zaszkodzić niż polepszyć.

Takze podsumowaując Ja na 1000000% POLECAM

16 lut 2014 - 13:39:26

Tak naprawdę wszystko zależy od włosów.
Jak już napisałam, ja przez miesiąc miałam włosy proste jak druty (nawet bez suszenia), a potem wystarczyło je dobrze wysuszyć.

Natomiast na pewno warto spróbować, bo Encanto w Internecie można kupić bardzo tanio, a pomijając efekt prostowania - włosy są mięsiste, błyszczące, piękne i zadbane.
Po zabiegu warto podciąć końce i powtórzyć koloryzację, bo Encanto trochę ściąga kolor (o jakieś 2 tony).

Oczywiście, nikt nie da gwarancji, że zabieg wyjdzie. Robiłam Encanto koleżance, która miała tragicznie zniszczone włosy, końcówki jak miotła plus codziennie pływała w chlorowanej wodzie - niestety, efekt utrzymał się do kolejnego mycia. Ciężko powiedzieć czym było to spowodowane.
Na pewno na cieńszych włosach wychodzi lepiej.

Ale jak już pisałam, spróbować warto, bo koszt nie jest jakiś ogromny :)

Cytat
kaaroolkaa
Po drugie jak to jest ze związywaniem włosów gumką, czy wtedy na włosach po takich zabiegu to niszczy efekt i nie można związywać ich w ogóle, żeby były proste ?

Przy cienkich włosach, po związaniu gumką może pojawić się odkształcenie. Ale wystarczy zwilżyć włosy i przejechać szczotką/palcami, żeby wszystko wróciło do poprzedniego stanu.

Podobnie - można kręcić piękne loki, które trzymają się caluśki dzień, bo włosy są podatne na układanie :)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-16 13:40 przez Dafcia.

16 lut 2014 - 13:42:00

Cytat
kaaroolkaa
też mnie kusi taki zabieg, ale nie jestem pewna czy warto. Ostatnio gdzieś przeczytałam, że włosy i tak trzeba prostować, więc nasunęło mi się pytania, po co w takim razie zabieg prostowania włosów skoro trzeba je prostować i tak prostownicą. Czy to prawda? Po drugie jak to jest ze związywaniem włosów gumką, czy wtedy na włosach po takich zabiegu to niszczy efekt i nie można związywać ich w ogóle, żeby były proste ?

Hej Karolka.
Zabieg ten tak na prawde powienien nazywac sie "Keratynowe odżywienie włosów"bo to jest zan=bieg który pokrywa wlos keratyną przez co wyglada zdrowiej, to ze są proste to tylko efekt uboczny
. W zaleznosci od preparatu włosów nie myje sie np. w przypadku cochcoco przez 3 dni, i wtedy tez sie ich nie związuje ,bo sie odkształcą. po tym czasie róbta co chceta z włosami.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-16 13:45 przez izabelkapink.

16 lut 2014 - 13:45:37

no właśnie.. też boje się tej gumki do włosów.. bo często chodzę w związanych :) A nie w rozpuszczonych bo bym musiała ciągle prostować wysoką temperatura.,. w słowy gęste, gęste, gęste...

16 lut 2014 - 13:50:34

robiłam w zeszłym roku w czerwcu:) i włosy tak mi odżyły, że teraz nie muszę ich prostować. Byłam bardzo zadowolona, a zapłaciłam ok 300zł. Używałam szamponu i odżywki do włosów po prostowaniu keratynowym żeby się ta keratyna tak szybko nie wypłukała. Ogólnie polecam!:)

16 lut 2014 - 13:59:07

oj chyba tez sie skusze! :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Obciąć? doradzcie :)