Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Oklapnięte i ciężkie włosy

26 paź 2013 - 12:25:10

Witajcie kochane!
Moim problemem są gęste długie, ciężkie i OKLAPNIĘTE włosy. Nienawidzę mojej fryzury! Bardzo chciałabym mieć większą objętość włosów, ale sama nic nie mogę zrobić. Ogólnie moje włosy zawsze opadały. Pamiętam nawet jak na komunię robiłam sobie loki papilotami, które miałam na głowie całą noc. Rano mama je zdjęła a po 30 min i tak włosy były proste .-.
Teraz mam 15 lat i próbowałam wielu rzeczy, by nadać im objętość, ale ona zawsze i tak opadły po bardzo krótkim czasie.
Zastanawiałam się nawet nad trwałą, ale to z kolei mocno niszczy włosy.

Już sama nie wiem co mam robić, nic nie działa :/

Jakieś rady?

Oklapnięte i ciężkie włosy

26 paź 2013 - 12:31:39

Dbaj o włosy to będą gęstsze i wizualnie mniej przyklapnięte;) Albo fryzura, która da taki efekt.

Oklapnięte i ciężkie włosy

26 paź 2013 - 12:32:07

szmpon zmieszany dokładnie z białkiem jajka,a najlepiej dwóch,umyć włosy dokładnie masując,następnie suszyć włosy głową skierowaną w dół-szopa gwarantowana ;)

Oklapnięte i ciężkie włosy

26 paź 2013 - 12:38:32

ja mam podobny problem, bo też mam grube włosy i ciężkie, końcówki się trochę kręcą.
W tamtym roku zdecydowałam się na trwałą, ale był taki efekt ze po myciu w domu włosy robiły się trochę prostę. musiałam używać płynu do kręconych włosów żeby to jakoś wyglądało

Oklapnięte i ciężkie włosy

26 paź 2013 - 12:38:48

Suszenie włosów głową w dół niszczy je. I to bardzo. Szopa i siano gwarantowane. I zniszczone włosy w gratisie. Mam bardzo ciężkie włosy, kiedyś były przyklapnięte. Wystarczyła zmiana pielęgnacji;)

Oklapnięte i ciężkie włosy

26 paź 2013 - 12:43:34

tez mam oklapniete włosy i tez mi sie prostują po godzinie. Nic z tym nie zrobisz, taki włos. ja susze je głową w doł na jakies pare godzin sa ok. Masz 15 lat szkoda włosy niszczyć, bo wyłysiejesz przy 30 stce... lepsze oklapnietę nież napuszone i zniszczone także proponuje wybrac się do dobrego fryzjera, który dobierze Tobie fryzure, może je jakoś zetnie i bedzie efekt podniesionych włosów.

Oklapnięte i ciężkie włosy

26 paź 2013 - 12:52:09

tez mialam ten problem i kupilam sobie na allegro szampon (sa tez balsamy z tej samej serii do wlosow)

natura siberica - objętość i pielęgnacja

wlosy sa poprostu niesamowicie puszyste i zero oklapniecia (mam dlugie wlosy ok 50 cm od ramion) mialam mocno oklapniete tak ze wydawalo sie jakbym miala bardzo malo włosow


polecam



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-26 12:54 przez jestem_modna.

Oklapnięte i ciężkie włosy

26 paź 2013 - 13:10:51

Również miałam ten problem i kupiłam szampon Timotei róża z jerycha. Jest to niedrogi szampon bez silikonów, parabenów i barwników. Na prawdę mi pomógł. Podstawa puszystych włosów to zwykły nieobciążający szampon :)

Oklapnięte i ciężkie włosy

26 paź 2013 - 13:20:47

Cytat
Asztarte
Suszenie włosów głową w dół niszczy je. I to bardzo. Szopa i siano gwarantowane. I zniszczone włosy w gratisie. Mam bardzo ciężkie włosy, kiedyś były przyklapnięte. Wystarczyła zmiana pielęgnacji;)

z ciekawości zapytam dlaczego? bardzo dbam o włosy i zdarza mi się je suszyć głową w dół, nigdy nie słyszałam o tym, że w ten sposób się niszczą, trochę mnie przestraszyłaś

Oklapnięte i ciężkie włosy

26 paź 2013 - 13:31:14

Cytat
xkamilkaa
Cytat
Asztarte
Suszenie włosów głową w dół niszczy je. I to bardzo. Szopa i siano gwarantowane. I zniszczone włosy w gratisie. Mam bardzo ciężkie włosy, kiedyś były przyklapnięte. Wystarczyła zmiana pielęgnacji;)

z ciekawości zapytam dlaczego? bardzo dbam o włosy i zdarza mi się je suszyć głową w dół, nigdy nie słyszałam o tym, że w ten sposób się niszczą, trochę mnie przestraszyłaś

ja też susze i nie mam siana, po godzinie sa już wygładzone i przynajmniej prostę, nie musze wtedy uzywac prostownicy.

Oklapnięte i ciężkie włosy

26 paź 2013 - 13:34:00

Zapewne próbowałaś już szamponów i innych odżywek nadających objętość, więc polecę Ci:
- puder zwiększający objętość z Got2be. Naprawdę super unosi włosy :) Sama mam wieczny przyklap, ale moje włosy są cienkie ;)
- wywar z kozieradki - zalewasz nasiona wrzątkiem, odstawiasz do ostygnięcia, przecedzasz i wlewasz do buteleczki z atomizerem. Po umyciu włosów spryskaj tym skórę głowy - włosy odbiją się od nasady i nie będzie przyklapu:)

Kolejne tricki:
- odżywkę nakładać od połowy długości w dół, nigdy wyżej bo jeszcze bardziej przyklapną
- susz włosy głową w dół
- możesz wycieniować włosy, wtedy będzie się wydawać, że jest ich więcej

Cytat
truskawka_ang
Cytat
xkamilkaa
Cytat
Asztarte
Suszenie włosów głową w dół niszczy je. I to bardzo. Szopa i siano gwarantowane. I zniszczone włosy w gratisie. Mam bardzo ciężkie włosy, kiedyś były przyklapnięte. Wystarczyła zmiana pielęgnacji;)

z ciekawości zapytam dlaczego? bardzo dbam o włosy i zdarza mi się je suszyć głową w dół, nigdy nie słyszałam o tym, że w ten sposób się niszczą, trochę mnie przestraszyłaś

ja też susze i nie mam siana, po godzinie sa już wygładzone i przynajmniej prostę, nie musze wtedy uzywac prostownicy.


Co za różnica czy głową w dół czy głową w górę... Przy suszeniu należy pamiętać o dwóch rzeczach: nie suszymy włosów BARDZO mokrych, tylko trochę podeschnięte/odciśnięte w ręcznik oraz, że gorący nawiew niszczy włosy. Włosy należy suszyć na chłodnym nawiewie, ewentualnie na letnim. Za to lubię moją suszarkę - 4 opcje nawiewu: zimny, letni, ciepły, gorący :) Gorącego ani razu nie włączyłam, bo jest naprawdę gorący;P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-26 13:35 przez jovita.

Oklapnięte i ciężkie włosy

26 paź 2013 - 13:52:17

Aby nie narażać dodatkowo i nie osłabiać cebulek włosów, powinno się suszyć zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a nie do góry nogami. Nasze włosy (ludzi białych, jakkolwiek to brzmi;>;)nie rosną idealnie pod kątem prostym w stosunku do skóry głowy, więc suszenie w tak nienaturalnej pozycji osłabia włosy. Jeśli już konieczne jest użycie suszarki (a z doświadczenia wiem, że nie zawsze można tego uniknąć), to starajmy się to robić jak najdelikatniej. Tez do niedawna tak suszyłam, ale zauważyłam, że później potrafi mnie boleć skóra głowy. Podobnie jak po ściśnięciu włosów w wysoki koński ogon.

Oklapnięte i ciężkie włosy

26 paź 2013 - 13:58:42

Proponuję najpierw oczyścić porządnie włosy szamponem z SLeS, koniecznie bez silikonów! I przerzucić się następnie na delikatne myjadełka bez silnych detergentów :) i po każdym myciu obowiązkowo jakaś lekka odżywka. Czyli: ogranicz silikony , jedynie do jakiegoś serum, zabezpieczającego końcówki, powinno trochę pomóc :) Proponuję również stosować płukanki

Oklapnięte i ciężkie włosy

26 paź 2013 - 14:13:18

Nie zawsze porzucenie silikonów będzie dobrym rozwiązaniem. ja polecam to robić stopniowo. Żeby nie było szoku, jak po kilku tygodniach, zamiast włosów będzie siano. Cały silikon zlezie i odsłoni prawdziwe oblicze włosa. Ja silikony powoli zastępowałam olejami. Ale skoro autorka ma problem z oklapnięciem włosów, to trzeba z nimi uważać (i omijać skalp;), żeby nie dociążyć niepotrzebnie czupryny. U mnie dobrym 'odbijaczem' włosów u nasady sa wcierki. Aktualnie jest to Radical (po którym raczej nie spodziewałam się takich efektów, ale i nie oczekiwałam) po myciu i wcierki olejowe (np łopianowy z Green pharmacy) przed. A jeśli już jedwab, to szukajcie takiego, który nie ma w swoim składzie alkoholu, za to ma olejki naturalne. Jak wyżej wymienione Green Pharmacy. Albo po prostu olej, oliwa, czy inny olejek (np do masażu z Alterry).

Obciążenie wlosów wynika z nadmiaru niespłukiwalnych składników, jakie są w kosmetykach (jak te silikony). A jeśli już ktoś ma z natury cienkie (będą ulizane i wyglądające jak trzy na krzyż), albo wręcz odwrotnie grube i ciężkie (wtedy działa siła grawitacji), to tylko wzmaga efekt smętnych kosmyków.

Przechodziłam przez to. Nie mogłam patrzeć na oklapłe pasma, tapirowałam, kręciła i po 10 minutach żądnych efektów. Teraz mam włosy dwa razy dłuższe i dwa razy mniej oklapnięte. I trzy razy grubsze;)

Oklapnięte i ciężkie włosy

26 paź 2013 - 14:19:11

najwazniejsze jest ciecie wlosów, takie ciezkie i geste wymagają mocnego cieniowania tak zeby stworzyc warstwy

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PRZESUSZONA SKÓRA GŁOWY