Obecnie rozmawiamy o:

Sypialnia tapeta

gorący temat

najtańsza apteka

godzinę temu

Meble

dzisiaj o 19:04

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam wszystkie dziewczyny :)
Dwa tygodnie temu zafarbowałam pierwszy raz włosy u fryzjera. Wybrałam kolor Garnier color naturals 'bardzo bardzo jasny blond' http://kosmetyki-perfumy.com/4677-6745-large/garnier-color-naturals-dlugotrwaly-krem-koloryzujacy-10-bardzo-bardzo-jasny-blond.jpg
Naturalnie jestem ciemną blondynką. Niestety kolor nie wyszedł taki jak pokazywany na opakowaniu farby "przed i po" zamiast jasnego blondu, wyszedł hm... troszkę ryżawy kolor. w sumie ni to blond ni to rudo-żółty. Sama nie wiem jak go opisać, ale na pewno nie jest to JASNY blond. Przestraszyłam się tego koloru, więc użyłam szamponu Joanna system ultra color - fioletowy, który nadaje platynowy odcień. Fakt po kilku myciach mój kolor włosów wygląda inaczej, nie ma żadnych platynowych refleksów, włosy nie są także jasne ale iii nie jestem już taka jak na początku pisałam.
Problem w tym, że za jakieś 3 tygodnie będę musiała pofarbować odrosty, a chciałabym jaśniejszy blond. Być może coś takiego http://9.s.dziennik.pl/pliki/2005000/2005099-.jpg
także oto pytanie. Jak mam zafarbować by kolor był równomierny - odrost + reszta zafarbowanych włosó (na beznadziejny kolor) czy użyć rozjaśniacza czy kupić farbę?

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
magdulka06
Jak mam zafarbować by kolor był równomierny - odrost + reszta zafarbowanych włosó (na beznadziejny kolor) czy użyć rozjaśniacza czy kupić farbę?

iść do fryzjera.

sama mam ten sam problem, i nie pociesze cie...sama nic nie zdzialasz chocbys ze skory wychodzila...wiem cos o tym:(

Aby kolor był w miarę równomierny musiałabyś najpierw pomalować odrost tą samą farbą, którą masz na włosach, a dopiero później na całośc nałożyć coś innego. Nie polecam eksperymentowania z rozjaśniaczem. Moja rada- pójść do dobrego salonu fryzjerskiego i farbować profesjonalną farbą.

niezweryfikowana
Posty: 204
Ostrzeżenia: 1/5

wypróbuj farbe loreal excellence creme 01.Miałam taki sam problem jak Ty i świetnie pokryła wszystkie włosy:)

No właśnie sama raczej nie chce eksperymentować.. niestety tam gdzie chodzę do fryzjera kobieta nie ma ładnych blondów :(

najlepiej kup farbę w sklepie fryzjerskim i jakiś dobry utleniacz. najpierw nakładasz na odrosty i trzymasz około 30 minut, potem na resztę włosów w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, około 20 minut, tak u fryzjera robią z tego co zaobserwowałam.

Najlepiej kup profesjonalną farbę do włosów w sklepie fryzjerskim (taki odcień jak będziesz chciała, na końcu może mieć numerek 2 - np. loreal majirel 10.32) i utleniacz 6 i 9%. Mieszasz 6 i 9 pół na pół i rozrabiasz to z farbą. Nakładasz na odrost, trzymasz 25 minut, nakładasz na resztę trzymasz ok 7 minut bo to jasne włosy więc nie warto ich więcej obciążać.

7 minut wystarczy na całe włosy? coś za mało ?
bo teraz mam bardzo ciepły blond na głowie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-13 00:24 przez magdulka06.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Skrzyp polny - jakie opinie?