Obecnie rozmawiamy o:

Ginekolog Rzeszów

gorący temat

Treningi i dieta keto

dzisiaj o 14:02

Pediatra Kielce

dzisiaj o 13:29

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej:)
Jak wiemy kreatywność kobiet nie zna granic;) W związku z tym kieruję takie pytanie: co w kuchni smakuje nie tylko na ale i włosom:) Oczywiście najbardziej popularne... jajko:) Ja osobiscie nie przepadam ale na włosy postanowiłam zastosować;) Rewelacji nie było więc chyba im też nie posmakowało;] Słyszałam o olejowaniu czy o stosowaniu olejkow do ciast na koncowki wlosow;] No i oczywiscie płukanki, a to pokrzywa itp:)

*oczywiscie chodzilo o zoltko:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-30 11:44 przez Mami1963.

Własnie po wakacjach ścinam moje sianowate włosy i zaczynam olejkowanie. Poniewaz nie mam problemu z porowatością włosa wybrałam olejek kokosowy. Ten sam olejek świetnie nawilża skórę (czasem mam problem w zimę przez swetry i ogólny brak dopływu powietrza do skóry). Na cellulit fajny jest pelling z gusów kawy, do tego daję cukier i rozcieńczam oliwą z oliwek.

Picie drożdży, ale tez maska drożdżowa na same włosy, herbatki ze skrzypu, pokrzywy, oliwa z oliwek, maseczka z mleka tłustego na włosy, z żółtek,siemię lniane na skórę włosów, olej musztardowy.

Żel lniany z siemienia lnianego, jajko, miód, oliwa, musztarda (gorczyca) - najlepiej zmieszane razem. Do włosów przetłuszczających się polecam płukanki piwne, cytrynowe lub ziołowe - pokrzywa, skrzyp, mięta. Zwykła czarna herbata przyciemni po pewnym czasie włosy. No i mniej z kuchni a bardziej z kosmetyki naturalnej: henna. Jako maseczkę polecam spirulinę, olejowanie wychodzi przede wszystkim z niezastąpionym olejkiem arganowym, acz zależnie od porowatości włosa, sprawdza się również olejek kokosowy i różany. Oliwka dla dzieci z brak laku też się w miarę nada. A woda powinna mieć lekko kwasowe ph.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

na włosy się stosuje nie całe jajko, tylko żółtko

Wszelakie oleje roślinne (oliwa z oliwek, kokosowy..), siemię lniane, żelatyna- jako maski na włosy, gdzieś czytałam o majonezie;) Ziołowe płukanki, płukanki z piwa. Można wymieniać i wymieniać. A olejków do ciast nie polecam, zazwyczaj w swoim składzie mają zwyczajny olej (którego litr kosztuje nie dużo w porównaniu do mikro buteleczki z olejkiem), oraz aromaty chemiczne, które mogą podrażniać, wysuszać, czy w inny sposób zniszczyć nam włosy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Łamiące włosy help !