Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

olej do łamliwych włosów

10 sie 2013 - 12:18:24

1. Jakim olejem najlepiej olejować łamliwe włosy?
2. Słyszałam, że są teraz bardzo dobre preparaty na łamliwe końcówki. Co stosujecie? Chodzi mi o coś co nakłada się na same końce, bo jakieś odżywki do takich włosów mi nie pomagały. Możliwie coś niedrogiego.

olej do łamliwych włosów

10 sie 2013 - 21:02:54

Fakt też słyszałam o olejowaniu włosów, że pomaga, dlatego też sięgnęłam po kilka olejków i po kilku miesiącach przyznam, że moje włosy się znacznie poprawiły. Mam strasznie połamane włosy od prostowania , dlatego juz od pół roku nie prostuje a one nadal są połamane a na ich ścięcie nie pozwole;p
Mogę Ci doradzić to co stosuje, a więc ostatnio kupilam w aptece mgiełkę Seboradin (ok 30zł) i nie jestem w stanie ocenić iż stosowałam dopiero kilka razy, ale słyszałam, że jest bardzo dobra, zapach jedynie zniechęca, no ale.. :)
Co kilka dni robię olejowanie na noc, kupiłam olej z pestek winogrona, z oliwy oliwek, olejek rycynowy, kokosowy i słonecznikowy i robie na zmiane a do niego wrzucam z 3 kapsułki tranu rozpuszczonego i zawijam folią i zostawiam na noc a rano robię efekt z ciepłą wodą( w sensie,że do miski wlewam bardzo ciepła wodę i włosy zamaczam w tym i trzymam ok 10 min) a potem zmywam szamponem i tak co kilka dni i jestem zadowolona. :)
Te oleje są tanie ok 10 zl każdy i zakupisz je nawet w supermarkecie, oprócz kokosowego, którego ciężej dostać.
Proponuje kupić też szampon dziecięcy z Bambino np. bez parabenów iż jest łagodniejszy dla włosów. :)
Wczoraj przyszła mi maska z Kallosa za ok 13 zł nawilżająca i powiem Ci, że dziś zrobiłam sobie nią włosy i naprawdę są mięciutkie w dotyku. :)
Jestem zadowolona tez i mogę ci polecic maskę z Biovaxa za ok 16 zł dla zniszczonych włosów. :)

olej do łamliwych włosów

10 sie 2013 - 21:13:53

to zależy jaki masz typ włosów. Czy są one wysoko(są matowe, łamliwe, suche, szorstkie, trudno je rozczesywać, są kręcone i mają tendencje do puszenia) czy nisko porowate(charakterystyka odwrotna).
A może masz taka sytuację, że tylko końce włosów są wysoko porowate, więc używaj oleju z pestek winogron(jest tani i łatwo dostępny, ok. 15zł/litr) albo oleju kukurydzianego.
Natomiast unikaj oleju kokosowego, bo ten nadaje się do włosów o niskiej porowatości. Ja sama czyniłam ten błąd, stosowałam na swoje kręcone włosy ten olej i dziwiłam się, że nie widzę efektów(wlosy były jeszcze bardziej spuszone i osłabiał się ich skręt).

olej do łamliwych włosów

10 sie 2013 - 21:18:21

olejek macadamia

olej do łamliwych włosów

10 sie 2013 - 21:20:12

a ja uzywam tego oleja ;) i jest on najbardziej zarabiastszy ze wszystkich oleji ;)
nie wiem czy Polsce jest juz dostepny natomiast ja kupuje go za 14 euro



olej do łamliwych włosów

10 sie 2013 - 21:23:38

Owszem to też zależy od porowatości włosów. A co do pytania to na same końce nakładam olejek rycynowy, tylko on troszkę się jednak klei, ale wystarczy jego mała ilość i będzie dobrze. :)

olej do łamliwych włosów

10 sie 2013 - 21:25:45

polecam khadi trochę drogi i ma niezbyt przyjemny zapach ale warto się przemęczyć;]

olej do łamliwych włosów

10 sie 2013 - 21:26:24

Cytat
ulabusiak
to zależy jaki masz typ włosów. Czy są one wysoko(są matowe, łamliwe, suche, szorstkie, trudno je rozczesywać, są kręcone i mają tendencje do puszenia) czy nisko porowate(charakterystyka odwrotna).
A może masz taka sytuację, że tylko końce włosów są wysoko porowate, więc używaj oleju z pestek winogron(jest tani i łatwo dostępny, ok. 15zł/litr) albo oleju kukurydzianego.
Natomiast unikaj oleju kokosowego, bo ten nadaje się do włosów o niskiej porowatości. Ja sama czyniłam ten błąd, stosowałam na swoje kręcone włosy ten olej i dziwiłam się, że nie widzę efektów(wlosy były jeszcze bardziej spuszone i osłabiał się ich skręt).

To się zgadza-ja mam nisko porowate włosy i olej kokosowy jest dla nich najlepszy.
A jaki olej używać?To chyba tylko eksperymentalnie trzeba sprawdzić.I nie kupować mega drogich olei(gdzieś tam w odmętach internetu),tylko wybrać się do hipermarketu i pooglądać co tam mają na półce z olejami i kupić jakiś spożywczy(w razie gdy nie spasuje włosom to będzie można go zjeść).

olej do łamliwych włosów

11 sie 2013 - 16:54:27

wygląda na to, że mam wysoko porowate. Dzięki za napisanie o tym, to się dowiedziałam ;] Będę zwracać na to uwagę przy dalszej pielęgnacji.
Właśnie chciałam jakiś jeden olej za dyszkę kupić, bo np to co proponuje Zieleo może i tanie, ale zebrać do kupy to się już niezła sumka uzbiera. No ale już znalazłam całą listę olejów odpowiednich do moich piór.

Może spróbuję z tym olejkiem rycynowym na końcówki, bo się już któryś raz spotykam, że tak można ;]

olej do łamliwych włosów

12 sie 2013 - 21:51:36

Ja mam wysoko porowate włosy, tak jak ty i bardzo dobrze na nie działa oliwa z oliwek. Zostawiam ją na całą noc na włosach. Do tego oczywiście łagodny szampon i dobra, nawilżająca maska.

olej do łamliwych włosów

16 sie 2013 - 16:16:32

Ja już nie wiem jak to jest z tymi maskami. Kupiłam maskę jedwabną z Joanny i od pierwszego zastosowania kondycja znacznie się poprawiła. Skończyłam, przerzuciłam się na maski z siemienia lnianego i tragedia.
Jak któraś mi napisała, zawsze po drogeryjnych maskach włosy są w dobrym stanie, a bez nich wychodzi ich faktyczny stan i teraz już sama nie wiem czy jest sens w ich stosowaniu.

Dodatkowo, nigdy nie miałam problemów z rozczesywaniem włosów. Żadnego plątania, szczotka wchodziła gładko w moją czuprynę, nie było żadnego szarpania. Nawet w najgorszych momentach (po rozjaśnianiu) całkiem sprawnie to szło. Teraz jest ciężko.
Włosy gdy są mokre, są strasznymi strąkami, na szczęście jak wyschną jest trochę lepiej. Wygląda to jakby się łuski dopiero zamykały, ale przecież spłukuję je zimną wodą.

Od jakichś 2-3 miesięcy staram się bardziej je pielęgnować, a zamiast lepiej zrobiło się gorzej.

olej do łamliwych włosów

13 sty 2019 - 18:51:00

ja jestem zadowolona z serum Essenz - włosy są odżywione i faktycznie widze ze kondycyjnie o wiele lepiej wyglądają! a kosmetyk w pełni naturalny...

niezweryfikowana
Posty: 259
Ostrzeżenia: 3/5

olej do łamliwych włosów

17 sie 2023 - 11:35:55

Olej dobiera się do porowatości włosów :) ja zamawiam zwykle w sieci i kupuje 2-3 rodzaje i na zmiane nimi olejuje

olej do łamliwych włosów

21 sie 2023 - 08:45:15

a masz jakiś sklep z takimi produktami do polecenia? gdzie się najbardziej oplaca?

niezweryfikowana
Posty: 259
Ostrzeżenia: 3/5

olej do łamliwych włosów

22 sie 2023 - 09:00:54

Na Notino zerknij mają dużo, ja zamawiałam sobie ostatnio ten https://www.notino.pl/anwen/mango-odzywczy-olejek-do-wlosow/ :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Keratynowe prosto.