Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

przesuszone włosy

14 maj 2013 - 18:24:11

Od dosyć dawna stosuję do koloryzacji włosów hennę (taką w proszku, nie z tubki), niestety ostatnio zauważyłam, że strasznie wysuszają mi się włosy, szczególnie po tej koloryzacji. Stosuję delikatne szampony, włosy myję co 1-2 dni (przy skórze bardzo mi się przetłuszczają).
Pytanie do Was: jakich używacie odżywek, jakie macie sposoby na przesuszone włosy? Zależy mi na odżywkach/sposobach jak najbardziej naturalnych, bo wielu rzeczy nie powinno się łączyć z henną (np odżywek z silikonami). Szczególnie zależy mi na odpowiedziach osób, które mają podobny problem z włosami po hennie.

przesuszone włosy

14 maj 2013 - 18:30:57

Ja na razie używam mlecznego Kallosa,ale nie jest ona zbyt odżywcza. Też chętnie poczytam :)

przesuszone włosy

14 maj 2013 - 18:35:31

to zalezy czy masz suche czy zniszczone, jak suchce to kup jakas maske np biovax do wlosow suchych on ma miod i jakis tam olejek to ci je nawilzy ;p

przesuszone włosy

14 maj 2013 - 18:42:56

Cytat
maffek
to zalezy czy masz suche czy zniszczone, jak suchce to kup jakas maske np biovax do wlosow suchych on ma miod i jakis tam olejek to ci je nawilzy ;p

Przesuszone i z tego powodu zaczynają mi się niszczyć.
Konkretnie ścięłam dość sporo włosy jakiś miesiąc temu i były naprawdę ok. Fajne końcówki, nic nie miałam im do zarzucenia. A po tej nieszczęsnej hennie nie użyłam żadnej odżywki (a pewnie powinnam) i widzę, że są na końcach suche i się rozdwajają.

Co do Biovax - słyszałam tyle pozytywnych opinii co negatywnych, i chyba jakoś nie mam przekonania:/
Może jakieś inne propozycje>?

przesuszone włosy

14 maj 2013 - 18:43:12

sama sie borykam z problemem przesuszonych włosów :(
kiedys będąc na zakupach trafiłam na świetną maskę do włosów,lecz niestety u mnie w miescie niedostępna, nawet nazwy nie pamiętam,ale pierwszy raz trafiłam na nią. Ogólnie mam długie włosy i grube,więc wiele masek z Sayossa,pantene lub innych starczają mi na krótko.
Ostatnio zrobiłam sobie maseczke z miodu naturalnego, żółtka jaja oraz troche oleju i trzymałam około 25 minut! Włosy lepsze,miękkie i lekkie niż po niejednej odżywce! Także polecam :) Na mnie akurat działała :)

przesuszone włosy

14 maj 2013 - 18:49:42

Cytat
justangel
Cytat
maffek
to zalezy czy masz suche czy zniszczone, jak suchce to kup jakas maske np biovax do wlosow suchych on ma miod i jakis tam olejek to ci je nawilzy ;p

Przesuszone i z tego powodu zaczynają mi się niszczyć.
Konkretnie ścięłam dość sporo włosy jakiś miesiąc temu i były naprawdę ok. Fajne końcówki, nic nie miałam im do zarzucenia. A po tej nieszczęsnej hennie nie użyłam żadnej odżywki (a pewnie powinnam) i widzę, że są na końcach suche i się rozdwajają.

Co do Biovax - słyszałam tyle pozytywnych opinii co negatywnych, i chyba jakoś nie mam przekonania:/
Może jakieś inne propozycje>?
to moze jakis Wax?
Albo jest w ross taka maska z alltery granat i aloes moglabys do tego dodawac miod zeby jeszcze bardziej je nawilzyc, ja robie sobie raz na miesiac maske z 3 zoltek i lyzki ol. rycynowego i z polowki cytryny sok wyciskam mieszam to i daje przed myciiem na włosy na pol godz, pod folie i recznik, to jest dobre ale trzeba byc systematycznym :), a na konce nie uzywasz jakiegos jedwabiu z silikonami?

przesuszone włosy

14 maj 2013 - 18:52:52

a może spróbuj hennę innej marki? :) lub takie coś... takie inne :D nie pamiętam nazwy. poszukaj trochę, bo henna to przecież zabieg odżywczy, powinna pomagać włosom a nie je wysuszać.

przesuszone włosy

14 maj 2013 - 18:54:31

maffek: Używałam jedwabiu, ale pół roku temu, nie było żadnych efektów negatywnych, ale mimo to odstawiłam, bo ma silikony.

przesuszone włosy

14 maj 2013 - 18:56:08

A moglabys opisac dokladnie swoja pielegnacje? Jaki szampon/odzywka/maska? Czy olejujesz wlosy? Czy stylizujesz je, prostujesz, suszysz, uzywasz pianki/lakieru?

Henna nie moze niszyc Ci tak wlosow, bo stosuje sie ja po to, by tego nie robila - wrecz przeciwnie - odzywia je..

przesuszone włosy

14 maj 2013 - 19:05:48

Być może twoja henna jest bardzo oparta na ziołach, a często to one włosy wysuszają. Dziwna sprawa.

przesuszone włosy

14 maj 2013 - 19:06:58

Cytat
Mhmmm
A moglabys opisac dokladnie swoja pielegnacje? Jaki szampon/odzywka/maska? Czy olejujesz wlosy? Czy stylizujesz je, prostujesz, suszysz, uzywasz pianki/lakieru?

Henna nie moze niszyc Ci tak wlosow, bo stosuje sie ja po to, by tego nie robila - wrecz przeciwnie - odzywia je..

Szampon: dla dzieci z Rossmanna
Mycie co 1-2 dni (bo przy skórze się przetłuszczają)
Odżywka w sprayu Dove (różowa,, bez obciążania, color repair, damage solutions) - co 2 mycie (mniej więcej)
Stylizuję rzadko (raz na 1,5-2 tygodnie) i to delikatnie, używam lakietu do włosów.
Nie prostuję, jedynie czasem suszę (około 1 raz na tydzień), ale nie gorącym powietrzem tylko ciepłym/letnim.
Też nie sadziłam, że henna może mi niszczyć włosy, dopóki po ostatnim farbowaniu nie zauważyłam, że mam duuuuuuuużo gorsze włosy.

przesuszone włosy

14 maj 2013 - 19:17:29

no cóż, myślę, ze nie henna jest problemem! Zauważ, że nie nawilżasz dostatecznie włosów.Odzywka ktorej uzywasz nie jest najgorsza... ale bardzo przecietna, co by nie powiedziec kiepska. Nie ma zbyt wielu substancji odzywczych, wiec tym wlosow nie nawilzysz. Nie uzywasz żadnej odzywki nawilzajacej, ani maski, w ogole nie dostarczasz wlosom protein. nie zabezpieczasz koncowek wlosow - zaczna sie rozdwajac. nie olejujesz wlosow.

Po pierwsze - pamietaj, ze przy zmywaniu henny to normalne ze wlosy sa takie jakby 'tępe' i sprawiaja wrazanie przesuszonych, ale efekt po nastepnym myciu i nalozeniu odzywki powienien zniknac, a wlosy byc bardziej odzywione.
Po drugie - zaopatrz sie w dobra odzywke np. GARNIER masło karite i shea lub moze np. balsam joanny 'z apteczki babuni'
Po trzecie - zaopatrz sie w maske do wlosow, np. biowax niebieski (nie wax) lub bioetika, lub kallos
Po czwarte - zacznij zabezpieczac wlosy np. odzywka bez splukiwania z joanny lub jakims serum olejowym, np. takim z avonu: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=serum+olejowe+avon+olej+arganowy&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.46471029,d.ZWU&biw=1366&bih=645&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=PXGSUc2HGMOKOP7JgeAC#imgrc=hYfICwdQh5TMSM%3A%3BbJUuXXgw4U7atM%3Bhttp%253A%252F%252F2.bp.blogspot.com%252F-CWvlAUfPiE4%252FUV17k9PVPeI%252FAAAAAAAAAtI%252FX7YoeRF43PM%252Fs1600%252FBCimg_20130404_1.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fanonimowaksiezniczka.blogspot.com%252F2013%252F04%252Favonodzywcza-kuracja-z-marokanskim.html%3B511%3B750

Po piate - moglabys zaczac olejowac wlosy, np. raz w tygodniu. na poczatek radze zaczac od olejku np. z babydream oliwka do ciala dla dzieci. zawiera wiele dobrych skladnikow, olejujesz nim wlosy przed umyciem na co najmniej godzine.

Odzywki uzywaj po kazdym myciu, a maski choc raz w tygodniu. po kazdym myciu zabezpieczaj koncowki!

przesuszone włosy

14 maj 2013 - 19:21:27

Cytat
Mee1990
Ja na razie używam mlecznego Kallosa,ale nie jest ona zbyt odżywcza. Też chętnie poczytam :)
ja mam tego z wanilią do włosów typowo suchych nawet ok ale zauważyłam,że chyba łupież mi się od tej maski robi ;/ nie wiem czy u Cb podobnie?

przesuszone włosy

14 maj 2013 - 19:23:23

Mhmmm: Cóż, chciałam dobrze - nie chciałam obciążać włosów byle czym, a odżywki różnie się u mnie sprawdzały (albo nie sprawdzały)
Przetestuję proponowane przez Ciebie zabiegi i mam nadzieję, że to pomoże:)

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

przesuszone włosy

14 maj 2013 - 19:27:30

Sylikonów w ogóle nie powinno się łączyć nie tylko z henną, ale i z włosami przede wszystkim :P
Choć sama to czasem robię, jednak wybieram delikatne sylikony.

Ja swoje włosy odbudowałam najpierw olejem lnianym, później zaprzestaniem suszenia, bo w końcu mogłam sobie na to pozwolić, a od niedawna stosuję odżywkę i jedwab [z Green Pharmacy, właśnie ma dwa sylikony ale takie lajtowe] na końcówki, które wciąż są przesuszone, ale zostaną i tak niedługo ścięte.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Koszmarny efekt po domowym farbowaniu-pomocy!!!