Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Od ponad 2 lat strasznie wypadają mi włosy:( do tego zaczęły strasznie się przetłuszczać:( kiedyś miałam skłonności do przesuszania się włosów i bez mycia wytrzymywały nawet tydzień teraz bez mycia wytrzymują góra dwa dni:( obecnie mam ich o połowę mniej niż kiedyś. Zmieniła się tak jakby cała struktura włosa. Dawniej były mocne,grube gęste teraz niestety odwrotnie:( już sama nie wiem, co mam robić:( próbowałam masę różnego rodzaju specyfików niestety z marnym skutkiem:( od jakiegoś czasu w ogóle ich nie prostuje, natomiast, jeśli chodzi o farbowanie, to farbuje je raz na 3miesiące zwykłą saszetką koloryzującą. Może któraś z was borykała się z tym samym problemem i mi pomoże...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-05 16:34 przez kinia891204.

Musisz wzmocnić je od wewnątrz i na zewnątrz.
Używaj szamponów najlepiej wzmacniających dobry jest seboradin lub z rzepy (tylko zapach odstrasza). Dodatkowo łykaj witaminki, skrzyp polny lub inne suplementy.
Mi na wiosnę zawsze wypadają strasznie włosy;/
Ale po takiej kuracji przestają :)
Myj włosy tylko w letniej wodzie i zainwestuj w szczotkę z włosia np. dzika nie szarpie włosów.
Jak nie pomoże idź do lekarza!

zweryfikowana
Posty: 1.217
Ostrzeżenia: 2/5

zbadaj hormony, tarczyce i zrob morfologie na obecnosc najwazniejszych pierwiastkow. a i po odstawieniu tabletek anty tez moga w wiekszej ilosci wypadac wlosy jakis czas , no a pozatym stres , zle odzywnianie... z tabletek dobry jest biotebal albo vitapil a do mycia wlosow dermena

ja mam to samo niestety

właśnie mam taki sam problem, też nie wiem co mam robić. na razie postanowiłam obciąć włosy do ramion i zmienić coś w fryzurze żeby stała się lżejsza( teraz mam dość długie ) ale wiem że to nie wystarczy. Witaminy biorę zawsze a wyniki krwi mam dobre. Mogę jedynie kupić jakiś specjalny szampon. Jeżeli to nie zadziała to już nie wiem.

Miałam tak samo...Byłam u lekarzy, dermatologów i dietetyków, a teraz podzielę się z Wami czymś co Was zaskoczy....
Co do Ciebie kinia...koleżanki mają rację...przede wszystkim zrób badania na hormony, w tym i to nie żart na testosteron...powodem jest często tarczyca ale testosteron to kolejne świństwo, które wpływa na włoski.
Jeżeli chodzi o włosy, koleżanki znów mają rację trzeba je wzmocnic, ale najbardziej od wewnątrz...też brałam tabletki, ale okazało się, żę lepiej działają zioła...tak, tak zioła do picia...może nie smakują najlepiej, ale działają dużo lepiej i to dużo lepiej no i są sporo tańsze:)
Po drugie jak mi powiedział dietetyk cebula i nie mówię tu o maswczkach z cebuli a o jej jedzeniu, jeżeli będziesz jeśc cebuję codziennie w małych ilościach uwież mi, bo sama tego doświadczyłam, włosy bardzo się wzmocnią...normalne jest, że najpierw będą wypadać, ale nie martw się bo tylko dlatego, żeby na ich miejsce wyrosły nowe z grubszymi i mocniejszymi cebulkami...i to działa. Nie musisz nie wiem jakiej kasy wykłądać żeby mnieć ładne włosy. ogólnie mam dla Ciebie kilka fantastycznych propozycji jeśli chodzi o włosy ale nie będę tego tutaj pisać bo może ludzie nie cgcą takiego eseja czytać :)
Ale powiem Wam jeszcze jedno.... Szampon....Jeśli Ci się przetłuszczają to kupujesz taki żeby w krótkim czasie zapopbiegł nadmiernemu łojotokowi, czyli o silnym działaniu...gówno prawda...wiecie dlaczego to jest złe,?? bo wtedy wtedy szampon znów zaczyna wysuszać skórę głowy i tym samym równowaga skóry głowy jest rozregulowana...co jest najlepsze??? I teraz całkiem poważnie...szampon dla dzieci, zobaczycie, że to działa...Fakt, że trochę dłużej ale i efekt jesn na długo:) O włosach wiem dosłownie wszystko, wyczytałam o nich wszystko, wypróbowałam wszystkiego, więc jeśli ktoś chce jakieś szczegóły to zapraszam na priv:)
Pozdrawiam:)

po umyciu spłucz włosy wodą z octem, na litr wody łyżka stołowa octu (zwykły, żaden jabłkowy itp.), tego już później nie zmywasz. Ja co prawda nie miałam nigdy zbyt szybko przetłuszczających się włosów, ale od kiedy tak robię po myciu to włosy są mocniejsze, błyszczą się i mniej wypadają. W tym jak często się przetłuszczają też widzę różnicę ;)

Dziękuję wam bardzo dziewczyny:) w pierwszej kolejności muszę porobić sobie badania...

tak jak mówią dziewczyny wyżej musisz wzmocnić je od wewnątrz witaminami, biotyną, wyciągami ze skrzypu i pokrzywy(mogą być w formie ziół do picia) a na włosy to jakiś zwykły szampon np taki dla dzieci albo jakiś bez silikonów ziołowy np trzy zioła za 4zł + co jakiś czas maseczki z żółtka, soku z cytryny i nafty lub olejków( ja mam olejek łopianowy z green pharmacy)

a co z odżywką do włosów? jakiej stosować żeby nie zaszkodzić jeszcze bardziej włosom?

GORĄCO POLECAM szampon z Joanny "Rzepa" do włosów przetłuszczajacych sie i wypadajacych!!!!!!!!
Naprawde dziala cuda!

To i ja dorzucę swoje trzy grosze.
Popijaj herbatki ziołowe- głównie skrzyp i pokrzywę (z odrobiną cytryny), suplementów w postaci tabletek jest dużo i na każdego co innego działa, więc nic konkretnego nie polecę, no może poza olejem z wiesiołka albo lnianym, chyba że dasz radę go popijać codziennie.
Szampony delikatne, jak np. babydream albo balsam do kąpieli dla matek babydream fur mama jest nawet lepszy niż szampon dla dzieci.
Odżywki i maski do włosów, poszukaj na wizażu lub blogach włosowych, na pewno Biovax jest polecany, Bioetika, maseczka drożdżowa, itp. Do tego olejowanie! I nie bój się że jeszcze bardziej ci przetłuści bo to nie tak. Tak jak już wyżej było wspomniane przetłuszczają się włosy bardzo suche, więc twoim zadaniem jest je maksymalnie nawilżyć. Unikaj kosmetyków z alkoholem wysoko w składzie.
Płukanki też polecam, jednak tę z octem, to postawiłabym na ocet jabłkowy, który ma zbawienny wpływ na nasz organizm.

dziękuję jeszcze raz za wszystkie porady:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kosmetyki prostujące, wygładzające