Obecnie rozmawiamy o:

regularne posiłki

gorący temat

dieta przy cukrzycy

47 minut temu

motywacja na diecie

godzinę temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 12 13 -->

domowe maseczki na zniszczone włosy

29 sty 2014 - 10:08:58

Być może już ktoś pisał ale jakiś czas temu moja fryzjerka poleciła mi stosowanie oleju lnianego. Nałożyć na zniszcone końcówki i pochodzić parę godzin w jakimś czepku czy ręczniku (ale nie koniecznie). Jak macie taką możliwość to i na noc. Później umyć pożądnie włosy. Rewelacja ;)włosy przestały się puszyć, są lśniące, pięknie się układają i już nie wyglądają jak miotła ;)Dodam że mam długie bląd włosy, zniszczone na własne życzenie domowym farbowaniem przez jakieś 3 lata ;/ tragedia były ;/ i naprawdę olej lniany się sprawdził. Nie wiele kosztuje a i w kuchni się przyda ;) na początek można robić to przed każdym myciem a jak się poprawią to raz w tygodniu dla podtrzymania efektu. Polecam wypróbować :)

domowe maseczki na zniszczone włosy

29 sty 2014 - 20:33:12

"serio? Przed umyciem nakładasz odżywkę na włosy, żeby zabezpieczyć je przed szamponem? To czym te włosy myjesz? Benzyną? "

ten tekst mnie powalił ! :))

Cos domowego z mojej szuflady to " olejej z jojoby plus miodzio i cytryna " :)) i po tym maseczka 15 minutowa z Ziajki , kokosowa zeby ładnie pachniały :))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-29 20:36 przez ewelinka3218.

domowe maseczki na zniszczone włosy

29 sty 2014 - 20:44:41

Używam nafty kosmetycznej do tego żółtko , nakłądam na pół godz i spłukuję. a po umyciu nakładam na końcówki jedwab lub odżywkę z Avonu.

domowe maseczki na zniszczone włosy

05 lut 2014 - 19:58:50

Maseczka z siemienia lnianego-naprawdę fajna i maseczka z żółtka jaj z oliwą z oliwek też dobrze działa na moje zniszczone, suche włosy.

Ale wszystko było już wymienione:)

domowe maseczki na zniszczone włosy

08 lut 2014 - 13:32:08

mam pytanie co do jajka olejku rycynowego i cytryny. Robicie to na zwilżone czy suche włosy ?
Osobiscie na porost wlosów polecam kozieradke (groszowe sprawy do kupna w aptece) są to jakies zioła ktore sie zaparza i wklepuje w skóre głowy, włosy po tym szybciej rosną i rosną nowe włoski tzw. baby hair



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-08 13:33 przez black_princes.

domowe maseczki na zniszczone włosy

09 lut 2014 - 17:49:49

żółtko jaja plus nafta kosmetyczna ;), płukanka roztworu wody z octem, na litr chłodnej wody pół szklanki octu- zakwasza włosy i zamyka łuski
ja zamiast jedwabiu używam czystego olejku arganowego



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-09 17:50 przez trollinka1988.

domowe maseczki na zniszczone włosy

17 lut 2014 - 15:53:27

olej kokosowy na noc, intensywny zapach, boskie włosy, trzeba tylko rano dwukrotnie umyć, bo za pierwszym razem nie zmyje się w 100%, polecam.

zweryfikowana
Posty: 1.924
Ostrzeżenia: 5/5

domowe maseczki na zniszczone włosy

18 lut 2014 - 11:28:53

Też tak mam z olejami, że mi się nie zmywają za pierwszym razem.

Olej lniany, kokosowy, nawet oliwa z oliwek na godzinę przed myciem działają dobrze.

domowe maseczki na zniszczone włosy

23 lut 2014 - 16:30:42

jak wykonujesz ten zabieg? Włosy się po tym szybciej nie przetłuszczają?

domowe maseczki na zniszczone włosy

24 lut 2014 - 10:17:14

Ja stosuje się do tych kilku przepisów i jak na razie pomaga. :)


Odżywka nagietkowo - mleczna

1/2 filiżanki mleka mieszamy z żółtkiem i 1/2 filiżanki naparu z nagietka. Nakładamy na suche lub wilgotne włosy i zawijamy folią. Płuczemy po 10-15 minutach.

Odżywka żółtkowo - rycynowa

Mieszamy ze sobą: żółtko, 30g oleju rycynowego, łyżeczkę droiżdży, kilka kropel soku z cytryny i łyżeczkę odżywczego balsamu do włosów. Odżywkę dokładnie wcieramy we włosy i skórę głowy. Na pół godziny zakładamy folię i ciepłą chustkę lub turban. Potem myjemy włosy szamponem ziołowym.

Terapia odżywcza

Do włosów suchych, zniszczonych po diecie lub chorobie.
Mieszamy 3 łyżeczki rumu i całe jajko. Na umyte włosy nakładamy miksturę na 2 minuty. Płuczemy włosy zimną wodą.

Egzotyczna papka nawilżająca dla suchych włosów

Dojrzały owoc awokado rozgnieść widelcem. Dodać 3 łyżki majonezu lub śmietany. Papkę nałożyć na umyte pasma i owinąć głowę ręcznikiem. Po ok.30 minutach umyć głowę szamponem do przesuszonych włosów

Wzmacniająca maseczka dla suchych włosów

Rozgrzany olejek migdałowy odżywi i wzmocni włosy. Możesz go zmieszać z zawartością kapsułki witaminy E. Taka maseczka poprawia krążenie krwi i ma własności regenerujące.



domowe maseczki na zniszczone włosy

27 lut 2014 - 23:35:23

moim domowym sposobem jest vitapil i szampon revitax do tego spray radical
i odzywka z apteki henna wax



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-27 23:36 przez fant31.

domowe maseczki na zniszczone włosy

05 mar 2014 - 21:50:02

Ja osobiście polecam regularne olejowanie włosów ;)Moje włosy wyglądają naprawdę o wiele lepiej niż przed olejowaniem ;) Ewentualnie maseczkę z odrobiny maseczki drogeryjnej, łyżki miodu, łyżki oliwy z oliwek i jajka ;)

domowe maseczki na zniszczone włosy

10 mar 2014 - 22:09:13

Mogłybyście polecić mi jakieś dobre odżywki (nie najdroższe :P) nawilżające? Używam Alterry z granatem, ale nie ma żadnych efektów. Miałam też Garnier Oleo, ale szukam czegoś jeszcze lepszego, bo nic nie pomaga. Mam strasznie sztywne włosy.

domowe maseczki na zniszczone włosy

17 mar 2014 - 00:33:51

Olej rycynowy z żółtkiem oraz sokiem z cytryny działa fenomenalnie!!! I można ją nosić cały dzień i działa tylko i wyłącznie na plus a nie na minus :):)

Polecam!

niezweryfikowana
Posty: 1.802
Ostrzeżenia: 1/5

domowe maseczki na zniszczone włosy

17 mar 2014 - 14:45:56

Cytat
young_girl
Mogłybyście polecić mi jakieś dobre odżywki (nie najdroższe :P) nawilżające? Używam Alterry z granatem, ale nie ma żadnych efektów. Miałam też Garnier Oleo, ale szukam czegoś jeszcze lepszego, bo nic nie pomaga. Mam strasznie sztywne włosy.

polecam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zmiana koloru + okulary. Dwa pytania o wygląd