Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

domowe maseczki na zniszczone włosy

10 gru 2012 - 16:41:57

Polecam maseczkę: 2żółtka + 4 łyżki olejku rycynowego + sok z cytryny na całe włosy. A jeśli chodzi o same zniszczone końcówki to serum scalające końcówki z pantene + olejek rycynowy :)

domowe maseczki na zniszczone włosy

23 mar 2013 - 11:34:29

Ja stosowałam już wiele rożnych środków, aby poprawić stan moich włosów. Jednym z nich była maseczka z piwa ( piwo +jajko wymieszać i posmarować taką miksturą włosy,zawinąć głowę na jakiś czas od 15-30 minut w folię, a potem spłukać). Dzięki niej włosy stały się bardziej błyszczące i miękkie. Później stosowałam także maseczkę z żółtka jajka, oleju rycynowego, odrobiny odżywki Wax,oliwki i cytryny. Dawała fajne efekty. Włosy zrobiły się bardziej błyszczące i miękkie. :) Używałam ponadto oleju kokosowego, ale (mimo, że uwielbiam wszystko, co kokosowe), nie mogłam znieść jego zapachu. Stosowałąm również odżywkę Wax-bardzo pomaga oraz jedwab, ale ostatnio dowiedziałam się, że ten ostatni tak naprawdę niszczy wewnętrzną strukturę włosa. Słyszałam również, że bardzo pomocny przy zniszczonych włosach jest olej arganowy, ale osobiście go jeszcze nie stosowałam. I to tyle :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-23 11:36 przez chilli627.

domowe maseczki na zniszczone włosy

23 mar 2013 - 17:30:23

Dziewczyny piszcie:)
Chetnie wybróbuje,bo moje włosy wołają pomocy już od dawna,ale je podcinam tylko raz w miesiącu

domowe maseczki na zniszczone włosy

25 mar 2013 - 10:08:53

ja ostatnio zaczęłam używac oleju kokosowego, nakładam go na włosy, zawijam w czepek i trzymam nawet 3 godziny, potem myję włosy szamponem.
Jakiś specjalnych zmian nie widze ale włosy sa po tym zabiegu milsze w dotyku.

Polecam również siemię lniane!!!
dwie łyżki siemienia w ziarnach zalać gorącą wodą i zagotować do momentu aż zrobi nam się konsystencja kisielu, nalezy to szybko odcedzić i wystudzić. Po czym ten powstały glut nałożyc na włosy i założyć czepek. Potrzymać na włosach, ja trzymałam około godziny.
Robiłam to tylko raz ale miałam po tym pięknie lśniące włosy!

domowe maseczki na zniszczone włosy

25 mar 2013 - 12:07:32

Ja z domowych sposobów to w sumie stosuję tylko olejowanie, siemię lniane, ziołowe wcierki no i płukanki octowe. Do tego staram się świadomie kupować kosmetyki do włosów, nie daję się zwodzić marketingowym opisom producenta i jego zapewnieniom o świetlanej przyszłości moich włosów, zamiast tego zaglądam do składu i kupuję coś co mi pod tym względem odpowiada.
Widzę spore efekty takich działań.

domowe maseczki na zniszczone włosy

25 mar 2013 - 13:02:33

Po nałożeniu jogurtu włosy są fajne ;]

domowe maseczki na zniszczone włosy

25 mar 2013 - 18:19:21

słyszałam również że żółtko z miodem jest dobre na włosy ale sama jeszcze nie sprawdziłam

domowe maseczki na zniszczone włosy

25 mar 2013 - 21:26:10

Ja polecam jedną łyżkę nafty kosmetycznej + sok z połowy cytryny + kilka kropel olejku rycynowego + 2 łyżki szamponu/odżywki + 2 żółtka. Do tej mieszanki można sobie dodawać np. sok z aloesu albo olejek rozmarynowy. Nakładamy papkę na skalp i włosy, przykrywamy czepkiem foliowym, podgrzewamy i trzymamy min. 30 min. :)Przy regularnym stosowaniu (przed każdym myciem głowy) przyspiesza porost włosów, hamuje ich wypadanie i odżywia :)

domowe maseczki na zniszczone włosy

25 mar 2013 - 23:36:29

Cytat
MajkaaaxDxD
Cytat
pink_lollipop
dokładnie! olejowanie włosów to jets to, czego moim włosom brakowało! :) odżywki, maski to jst pic na wodę. ja stosuję olejek amla na zmianę z olejkiem kokosowym - do kupienia na allegro. nakłądam to na całą noc, a rano moczę włosy jak najcieplejszą wodą, żeby włąściwości olejku jesczze wchłonęły, potem nakłądam odżywkę Isanę różową z Rossmanna (żeby zabezpieczyć włosy przed drażniącym włosy szamponem), nakładam szampon, myję raz albo dwa i potem nakłądam maskę, akurat mam z ziaji kozie mleko. i to płukam też gorącą woda, a na koniec lodowatą, żeby zamknąć łuski włosów. Potem susze w ręczniku i suszarka średnim powiewem, an koniec zimnym. aha i po umyciu daję jedwab na końcówki i po wysuszeniu też. Dodatkowo na olejek nakłądam na końce olejek rycynowy.
ta metoda , jak to powiedziała moje przyjaciółka ze zniszczonymi włosami - jest niesamowita i rewelacyjna!! :) polecam każdej dziewczynie olejowanie włosów!! ja robię to przed każdym myciem, bo myję co dwa dni, ale jak komus się bardzo przetłuszczają to można olejować co drugie mycie i nei dawać oleku na skórę głwoy. pozdrawaim :)

serio? Przed umyciem nakładasz odżywkę na włosy, żeby zabezpieczyć je przed szamponem? To czym te włosy myjesz? Benzyną?

Jeżeli mogę się wtrącić to dla mnie to kompletna głupota. Znajdź szampon, który nie zawiera aż tak drażniących składników, trzeba czytać składy. Płukanie włosów gorącą a potem lodowatą też nie jest zdrowe. Jedwab przy dłuższym stosowaniu wysusza włosy a Ty nakładasz jeszcze na to olejek rycynowy? Po jaki grom?




Tak metoda mycia włosów OMO również polecam...:)

domowe maseczki na zniszczone włosy

26 mar 2013 - 11:07:12

ja stosuję olejek rycynowy i arganowy. Trzymam na włosach ok 30-60 min potem doję żółtko z naft kosmetyczną na 10 min i myję włosy. Bardzo fajne efekty.

domowe maseczki na zniszczone włosy

28 mar 2013 - 19:49:48

Witam,
Ja rzadko używam maseczek w stu procentach domowych. Zazwyczaj wzbogacam ulubione sklepówki, czyli odżywkę z Alterry i Kallosa Latte. Do łyżki stołowej danego kosmetyku dodaję łyżkę miodu, olejku migdałowego, arganowego i rycynowego, a także koncentrat z aloesu lub sok aloesowy. Czasem zdarzy się dodać oliwy z oliwek. Na mnie działa świetnie - nakładam godzinę lub dwie przed myciem. Oczywiście można użyć innych olejków, wedle gustu, ja sama dorzucam też inne. Od razu mówię, że ze względu na dużą ilość miodu taką maskę najlepiej jest robić co dwa tygodnie.
Poza tym, znam świetny sposób na niesamowite uniesienie włosów, przy czym podkreślę, że moje są dość płaskie i cienkie. Otóż: miksuję truskawki, dodaję odrobinę miodu, niewielką ilość sypkiej glinki i kilka kropel jakiegoś lżejszego olejku, nakładam ową mieszankę na skórę głowy i włosy na górze. Na resztę kłaków daję zwykłą maskę wzbogaconą olejkiem. Rzecz jasna trzeba wszystko dokładnie spłukać i wyczesać resztki truskawek, co jest nie lada kłopotem, ale efekt jest świetny! Radzę tylko nie używać owocu na całą długość włosów, co prawda będą gładkie, ale spuszone.

Cytat
Nadzieja11
Do tego staram się świadomie kupować kosmetyki do włosów, nie daję się zwodzić marketingowym opisom producenta i jego zapewnieniom o świetlanej przyszłości moich włosów, zamiast tego zaglądam do składu i kupuję coś co mi pod tym względem odpowiada.
Widzę spore efekty takich działań.

Dobrze powiedziane.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-28 19:52 przez nameless_.

domowe maseczki na zniszczone włosy

29 mar 2013 - 11:35:09

JA ROBIĘ SOBIE TAKĄ MASECZKĘ , REWELACJA:
1-2 żółtka
3 łyżki olejku rycynowego
1 łyżka soku z cytryny

domowe maseczki na zniszczone włosy

29 mar 2013 - 19:55:55

olej rycynowy oraz olejek aragonowy rzeczywiście są świetne!

domowe maseczki na zniszczone włosy

29 mar 2013 - 22:25:45

Ja osobiście kupuję maski w drogeriach bo nie lubię się bawić w mieszanie składników, ale moja koleżanka robi sobie maskę z żółtka, cytryny i łyżka oleju rycynowego i bardzo to chwali :)

domowe maseczki na zniszczone włosy

29 mar 2013 - 22:26:06

Ja na przetłuszczone włosy robię sobie maskę z oliwy z oliwek, 1 żółtka, kilku łyżek nafty kosmetycznej i troszkę soku z cytryny :)

Zostawiam na 4 godzinki i myje 2 razy szamponem i pozniej jeszcze nakładam troszkę odżywki z Loreala tej żółtej.
:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jaka farba ?