Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

hurtownia elektryczna

4 minuty temu

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej Dziewczyny!

W ostatnim czasie sporo czytałam o tym, jak dbać o włosy i kilka dni temu trafiłam na metodę picia drożdży... Wiem wiem, brzmi obrzydliwie ;) Jednak opinie dziewczyn, które stosowały tę metodę, przekonały mnie, że warto się pomęczyć.
Na różnych potralach co jakiś czas ktoś organizuje akcję pt. "Włosy rosną jak na drożdżach". Podłapałam temat i jestem gotowa do działania! :) Akcja polega na tym, żeby przez miesiąc pić drożdże. Wklejamy zdjęcie wykonane przed kuracją, a następnie po kuracji. Można też zmierzyć wybrane pasemko, żeby mniej więcej wiedzieć, ile centymetrów włosy urosły.

"Przepis" na drożdże:
1/3 kostki drożdży Babuni (te podobno najlepiej smakują) zalewamy wrzącą wodą lub mlekiem, mieszamy, czekamy aż wystygnie (około pół godziny) i dodajemy np. cukier, kakao, wszystko wedle gustu :D

Jeśli chodzi o smak to hmm szału może nie ma ;) ale nie jest aż tak źle jak myślałam, więc da się przeżyć!

Dzisiaj wypiłam pierwszą porcję "pysznych" drożdzy. Przyłączacie się do akcji? Motywujmy się wzajemnie, jeśli chcemy mieć piękne włosy! :)

Akcja trwa od dzisiaj czyli 5 października do 4 listopada włącznie!


Ps. Zdjęcie swoich włosów dodam po umyciu i wysuszeniu, bo obecnie trzymam na głowie olej ;)

a faktycznie włosy rosną jakoś zauważalnie szybciej?

niezweryfikowana
Posty: 2.584
Ostrzeżenia: 1/5

mi szybciej rosna po drozdzach,ale w tabletkach

jestem ciekawa efektów;)

Rosną szybciej, mniej wypadają, widać "antenki" czyli wyrastają nowe, mniej wię przetłuszczają, ogólnie są w lepszej kondycji. Poza tym drożdże pozytywnie wpływają na skórę i paznokcie, więc myślę, że warto :)

no spoko, mogę się przyłączyć, bo moje włosy są ostatnio w bardzo kiepskiej formie

niezweryfikowana
Posty: 807
Ostrzeżenia: 1/5

ja też zaczełam pić :) jak będą efekty dam znac ;)

Hejka :D
o tym samym czytałam juz jakiś czas temu,ale dopiero od 1 września wziełam się za to poważnie,gdyż wcześniej piłam 3 dni i przerywałam.
Muszę powiedzieć że na początku słodziłam,dosypywałam kakao itd..
po czym przyzywczaiłam się do picia ich samych, z motywował mnie do tego artykuł,gdzie było napisane że cukier coś tam niszczy w naszym organizmie.
Obecnie zaczełam 2 miesiąc picia drożdzy :D da się przeżyćmjeśli marzy się o długich włosach,lecz to niestety też wymaga cierpliwości i czasu. Jeśli nie uda mi się zapuścić włosów to przynajmniej uzupełnie niedobory witamin.
Pozdrawiam :*
Jak będę miała chwilę,dodam zdjęcie :D
jest nas już 2 !

A ja nie męczę się z piciem tylko łykam w tabletkach. Bardzo tanio wychodzi i bezsmakowo, bo po 1 próbie wypicia drożdży myślałam, że oddam co nie moje :P A poza tym najlepsze są właśnie drożdże piwowarskie a nie piekarnicze, a takie to nie dość że gorzej dostępne to i pewnie droższe.

A ja słyszałam,że od picia drożdży sporo się przybiera na wadze.. Czy to prawda??

zweryfikowana
Posty: 2.113
Ostrzeżenia: 1/5

przynajmniej już wiadomo skąd powiedzenie "rosnąć jak na drożdżach" :p Ja bym się podjęła, ale czytałam też o skutkach ubocznych - można sobie pogorszyć cerę, zaczyna się wysyp na twarzy, która zaczyna się oczyszczać i niektóre żołądki nie tolerują takiego picia drożdży bo to jakoś tam fermentuje w jelitach czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie. W każdym razie ja mam wrażliwy żołądek, więc wolę nie ryzykować :p Ale życzę powodzenia i czekam na Wasze efekty ;)

Cytat
RastaMalis
A ja słyszałam,że od picia drożdży sporo się przybiera na wadze.. Czy to prawda??
A kto ci takich głupot naopowiadał? :) Drożdże zawierają sporo chromu, a chrom właśnie pomaga w walce z chęcią sięgnięcia po batonika :)

Cytat
kinia2111
przynajmniej już wiadomo skąd powiedzenie "rosnąć jak na drożdżach" :p Ja bym się podjęła, ale czytałam też o skutkach ubocznych - można sobie pogorszyć cerę, zaczyna się wysyp na twarzy, która zaczyna się oczyszczać i niektóre żołądki nie tolerują takiego picia drożdży bo to jakoś tam fermentuje w jelitach czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie. W każdym razie ja mam wrażliwy żołądek, więc wolę nie ryzykować :p Ale życzę powodzenia i czekam na Wasze efekty ;)
Wysyp na twarzy to możliwy skutkek uboczny tylko na początku kuracji, bo drożdże są stosowane także przy problemach trądzikowych, więc długo to nie potrwa, o ile w ogóle wystąpi. Jeśli chodzi o fermentowanie to jeśli dobrze są przygotowane to nie mają prawa tego robić :) Zalewanie wrzątkiem jest właśnie po to, żeby zabić drożdże, żeby nie fermentowały. Problemy żołądkowe występują u osob, dla których smak drożdży jest nie do zniesienia. To normalne, że jeśli czujemy jakiś nieprzyjemny dla nas smak czy zapach to zbiera nam się na wymioty :P

No to ja od jutra zacznę je pić,albo jeszcze od dzisiaj..
Czytałam to bodajże na jakiejś stronce w necie i się przestraszyłam,tym bardziej,że mam tendencje do tycia.. Ale jesli się nie tyje to spróbuję ! ;)

zweryfikowana
Posty: 212
Ostrzeżenia: 2/5

hej :) ja się chętnie dołączę :) ! tylko ze zacznę od jutra bo dziś nie mam w lodówce drożdży ;/ mam tylko pytanie ile wody trzeba dodać ? i czy ma być letnia ciepła czy gorąca;p? a i mogłabyś jakieś efekty kogoś pokazac ?:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pociągła twarz