Obecnie rozmawiamy o:

Biznes

gorący temat

Sklep internetowy

24 minut temu

tabernakula sklep

47 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 15:52:22

Witam Was Dziewczyny :) Mam zamiar przefarbować sobie włosy, ale mam kilka pytań dotyczących wyboru farby...liczę na Waszą pomoc :)
Mój naturalny kolor włosów to ciemny blond, ale od jakichś 6 lat, co jakiś czas farbuję je na jaśniejszy. Od zawsze byłam blondynką i jeszcze nigdy nie zmieniłam koloru włosów, bo po prostu się bałam, choć czasami naprawdę miałabym ochotę na zmianę. Nie mam pojęcia czy dobrze mi będzie w innym kolorze, stąd te obawy. Jednak teraz jestem zdecydowana, bo jak nie spróbuję to nigdy się nie dowiem, czy inny kolor mi pasuje :D Myślę o delikatnym, jaśniutkim brązie...znalazłam nawet fajny kolor - karmelowy blond z Joanny (miała go któraś?) Jest to szampon koloryzujący, ale na palecie niestety wygląda nieco inaczej niż na zdjęciu z pudełka :/ więc nie wiem co myśleć... Zamieszczam zdjęcie pudełka tej farby i zdjęcie dziewczyny, której kolor włosów strasznie mi się podoba.
W ogóle czy Joanna to dobry wybór? Czym różni się szampon koloryzujący od szamponetki? Czy mocno niszczy włosy? Czy może macie inne propozycje farb/szamponów , które dadzą mi taki, lub podobny efekt kolorystyczny?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-14 15:54 przez w_paski.

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 15:56:44

Możesz spróbować szamponetką, zobaczysz jak będziesz się czuła w takim kolorze, ale jeśli masz ciemny blond i chcesz go rozjaśnić to odradzam Joannę. Farbowałam nim włosy koleżance i nie wiem dlaczego kilka razy wogóle nie złapało odrostów, a już farbując te same włosy na rudo (również Joanną) nie było problemu. Wydaje mi się że te blondy są po prostu słabe i szkoda tylko włosów, bo efekt może być niewidoczny. Chyba lepiej zainwestować w jakoś lepszą farbę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-14 15:57 przez Katie21.

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 15:57:27

Ja Ci Joanne odradzam z tego wzgledu,ze po niej strasznie mnie i mojej mamie zaczely wypadac wlosy...

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:00:58

Ja robiłam "szamponem kolorywjązym" Joanyy, Karmelowy blond. Tym w niebieskim pudełku. Włosy mi zniszczył kosmicznie, gorzej niż nie jedna farba :p Kolor wyszedł jak na pudełku. Dodam że rozjasniło mi włosy bardzo, czego nie spodzewałam się po " Szamponie" http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/Koloryzacja-wlosow/Multi-soft-color-Karmelowy-blond-20774-big.png



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-14 16:01 przez Kaja0.

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:02:37

Cytat
Katie21
Możesz spróbować szamponetką, zobaczysz jak będziesz się czuła w takim kolorze, ale jeśli masz ciemny blond i chcesz go rozjaśnić to odradzam Joannę. Farbowałam nim włosy koleżance i nie wiem dlaczego kilka razy wogóle nie złapało odrostów, a już farbując te same włosy na rudo (również Joanną) nie było problemu. Wydaje mi się że te blondy są po prostu słabe i szkoda tylko włosów, bo efekt może być niewidoczny. Chyba lepiej zainwestować w jakoś lepszą farbę.

Farby nie chcę, bo to ma być kolor na próbę, więc szmponetka, albo szampon. W tym momencie mam dość jasne włosy, bo farbowałam je w grudniu :)

Jaką więc inną farbę mi polecacie? Może macie jakiś konkretny kolor odpowiadający tym ze zdjęć? :)
Cytat
Kaja0
Ja robiłam "szamponem kolorywjązym" Joanyy, Karmelowy blond. Tym w niebieskim pudełku. Włosy mi zniszczył kosmicznie, gorzej niż nie jedna farba :p Kolor wyszedł jak na pudełku. Dodam że rozjasniło mi włosy bardzo, czego nie spodzewałam się po " Szamponie" http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/Koloryzacja-wlosow/Multi-soft-color-Karmelowy-blond-20774-big.png

Dzięki, że napisałaś, w takim razie muszę rozważyć inną opcję, bo nie chcę zniszczyć sobie włosów :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-14 16:05 przez lakier_do_paznokci.

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:04:45

A ja uzywałam ostatnio joanny tylko wiśni i dla mnie farba super, moja mama farbuje cały czas joanna i włosy jej nie wypadaja, za to mam koleżankę której po palette tak się robi ja z kolei uzywam palette a loreal był dla mnie beznadziejny bo działa tylko o 2-4 tony :)

Trzeba próbowac:)

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:07:49

Joanna ma ładne kolory i nic więcej. To najgorsze farby, strasznie niszczą włosy. Może przejdz się do fryzjera zapytać o radę.

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:10:45

Cytat
aga104
A ja uzywałam ostatnio joanny tylko wiśni i dla mnie farba super, moja mama farbuje cały czas joanna i włosy jej nie wypadaja, za to mam koleżankę której po palette tak się robi ja z kolei uzywam palette a loreal był dla mnie beznadziejny bo działa tylko o 2-4 tony :)

Trzeba próbowac:)

No właśnie mojej koleżance też nie sprawiają problemu, nie ma przesuszonych włosów, a innej farbowałam palette i wyszło bardzo kiepsko, nie złapało odrostów, a końcówki bardzo przyciemniło, mimo że kolor był jasny. Dużo zależy od włosów i ich kondycji.

zweryfikowana
Posty: 1.812
Ostrzeżenia: 1/5

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:13:35

Właśnie też planuję taki jak ma dziewczyna na zdjęciu więc chętnie poczytam :) ale generalnie planuję raczej iść z tym foto do fryzjerki i mam nadzieje, że podoła :) na własną rękę wolę się nie zabierać. Hoduję włoski więc zapłakałabym się jak bym je zniszczyła.

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:18:51

Z joanny farby sa Bardzo dobre:)
polecam:)

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:26:11

Cytat
Katie21
Cytat
aga104
A ja uzywałam ostatnio joanny tylko wiśni i dla mnie farba super, moja mama farbuje cały czas joanna i włosy jej nie wypadaja, za to mam koleżankę której po palette tak się robi ja z kolei uzywam palette a loreal był dla mnie beznadziejny bo działa tylko o 2-4 tony :)

Trzeba próbowac:)

No właśnie mojej koleżance też nie sprawiają problemu, nie ma przesuszonych włosów, a innej farbowałam palette i wyszło bardzo kiepsko, nie złapało odrostów, a końcówki bardzo przyciemniło, mimo że kolor był jasny. Dużo zależy od włosów i ich kondycji.

W takim razie to chyba indywidualna sprawa jak dana farba wpływa na kondycję włosów :/

Widzę, że zdania są podzielone, więc teraz kompletnie nie wiem co myśleć :D

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:26:41

Ja zawsze do tej pory malowałam włosy joanna bo szło mi zawsze 5 pudełek farby na raz ;p a akurat cena tych farb mi w moim przypadku odpowiadała i nie narzekam, wręcz przeciwnie, farba dobrze bierze, kolor bardzo przybliżony do pudełka, włosy miałam nie zniszczone lecz wydawały sie zdrowsze i moja szwagierka jest takiego samego zdania.
Ja np z całego serca odradzam farby z palett, są kosmarne. wsystkie majlują na ciemne kolory i wiem co mówie, raz skusiłam się na miodowy blond bo joanna takiego nie miała, dodam, że trzymałam farbe bardzo krótjko na włosach (ok 20min)bo w oczach było widać jak zaczynała mi się ściemniac i takim sposobem robił mi się z blondu brąz, a mojej szwagierce z jasnego brązu wyszedł kolor kruczo czarny...
jeśli zrobiłam jakies błędy to sorki ;)

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:30:08

Cytat
Kaja0
Ja robiłam "szamponem kolorywjązym" Joanyy, Karmelowy blond. Tym w niebieskim pudełku. Włosy mi zniszczył kosmicznie, gorzej niż nie jedna farba :p Kolor wyszedł jak na pudełku. Dodam że rozjasniło mi włosy bardzo, czego nie spodzewałam się po " Szamponie" http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/Koloryzacja-wlosow/Multi-soft-color-Karmelowy-blond-20774-big.png

Malowałam tą samą już dwa razy i polecam : włosy po niej mam właśnie mięciutkie a i kolor super :) tylko jeżeli przytrzyma się dłużej to działa praktycznie na zasadzie farby z tym, że bez amoniaku, ja trzymam zawsze dłużej i są po niej odrosty ale może gdyby przytrzymać krócej to nie byłoby? tak słyszałam : w każdym razie ja ją polecam, wydajna, włosy mam za łopatki a jedno opakowanie mi starcza :

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:34:28

Cytat
karmelek11
Cytat
Kaja0
Ja robiłam "szamponem kolorywjązym" Joanyy, Karmelowy blond. Tym w niebieskim pudełku. Włosy mi zniszczył kosmicznie, gorzej niż nie jedna farba :p Kolor wyszedł jak na pudełku. Dodam że rozjasniło mi włosy bardzo, czego nie spodzewałam się po " Szamponie" http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/Koloryzacja-wlosow/Multi-soft-color-Karmelowy-blond-20774-big.png

Malowałam tą samą już dwa razy i polecam : włosy po niej mam właśnie mięciutkie a i kolor super :) tylko jeżeli przytrzyma się dłużej to działa praktycznie na zasadzie farby z tym, że bez amoniaku, ja trzymam zawsze dłużej i są po niej odrosty ale może gdyby przytrzymać krócej to nie byłoby? tak słyszałam : w każdym razie ja ją polecam, wydajna, włosy mam za łopatki a jedno opakowanie mi starcza zły/quote]

Malowałaś dokładnie tym szamponem ze zdjęcia? :)

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:36:12

Cytat
lakier_do_paznokci
Cytat
karmelek11
Cytat
Kaja0
Ja robiłam "szamponem kolorywjązym" Joanyy, Karmelowy blond. Tym w niebieskim pudełku. Włosy mi zniszczył kosmicznie, gorzej niż nie jedna farba :p Kolor wyszedł jak na pudełku. Dodam że rozjasniło mi włosy bardzo, czego nie spodzewałam się po " Szamponie" http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/Koloryzacja-wlosow/Multi-soft-color-Karmelowy-blond-20774-big.png

Malowałam tą samą już dwa razy i polecam : włosy po niej mam właśnie mięciutkie a i kolor super :) tylko jeżeli przytrzyma się dłużej to działa praktycznie na zasadzie farby z tym, że bez amoniaku, ja trzymam zawsze dłużej i są po niej odrosty ale może gdyby przytrzymać krócej to nie byłoby? tak słyszałam : w każdym razie ja ją polecam, wydajna, włosy mam za łopatki a jedno opakowanie mi starcza zły/quote]

Malowałaś dokładnie tym szamponem ze zdjęcia? :)

Tak dokładnie tym :D Dwa tygodnie temu nawet, do tej pory kolor mam na włosach :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Clip in doczepiane naturalne pasma włosów :)