Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 328
Ostrzeżenia: 2/5

HENNA do włosów!

02 lut 2012 - 11:53:40

Zwracam się do dziewczyn, które farbują włosy henną.
Czy rzeczywiscie kolory sa ladniejsze i naturalniejsze niz po farbie?

Czy włosy się po nich nie niszczą?
Wiem, że trzyma się o wiele krócej niż farba ( do 2-3 tygodni)?

Ale moje główne pytanie jest takie, a mianowicie zapuszczam swoje włoski, i dążę do swojego naturalnego koloru.
Ale niestety teraz przez to moje włosy są bardzo nie wyraźne takie choćby"wyblakłe", mam prześwity roznych odcieni (poniewaz dawno ich nie kolorowałam) i z widocznymi coraz większymi odrostami.

Chciałabym na jakiś czas zakamuflować to właśnie henną, ale czy gdy ona po jakimś czasie się tak DOSŁOWNIE zmywa?
Że nie zostaje po niej ani trochę śladu? Gdybym zafarbowała, to później znowu byłyby widoczne moje odrosty? Chciałabym je przykryć na jakiś czas jakimś kolorem, ale nie chce ich się pozbyć na zawsze! Bo jak już wcześniej pisałam dążę do mojego własnego koloru :)
Dlatego nie sięgam już po trwałe farby. Ani tez tych do kilku zmyć, bo wiem ze mimo to, iż one się po jakims dłuższym czasie mają niby całkowicie wypłukać to jednak nie dokonca:/

Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi.
Jeśli one spełniają moje wymagania to jakie polecacie henny?:)

Znacie jakąś hennę, ktora miałaby taki kolor po nalozeniu na wlosy? :)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-02 12:27 przez hajfajf18.

HENNA do włosów!

02 lut 2012 - 12:00:08

też się chętnie dowiem opinii osoby która stosuje henne do włosów.
Wczoraj akurat trochę poczytałam informacji na ten temat i wydaje mi się, że jednak henna jest trwalsza niż farby chemiczne - gdzies przeczytałam że wnika do struktury wlosa, więc sie raczej nie wypłuka po 2-3 tygodniach.
No i oczywiście pielęgnuje włosy bo jest z samych naturalnych składników, dlatego właśnie się zastanawiam czy nie porzucić chemicznego farbowania na rzecz henny :]

HENNA do włosów!

02 lut 2012 - 12:04:17

ja stosuję henne i mi się ona spłukuje :) ale nie całkowicie :) raz robiłam rudą henne i na moich brązowych wyszedłmi lekko rudawy i refleksami :) a potem dawałam henne jakiś ciemny brąz i włosy były ciemniejsze, ale po jakims czasie kolor spłukał się, ale nie całkiem, bo włosy i tak lekko ciemniejsze były :)
ja stosowałam firmy venita :) ale tak jak mówię - całkiem nie schodzi :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-02 12:05 przez nicolenkaa.

niezweryfikowana
Posty: 328
Ostrzeżenia: 2/5

HENNA do włosów!

02 lut 2012 - 12:07:42

kurcze :( czyli pozostaje mi czekac az wlosy urosna?
To przeciez zajmie wieki.
A nie chce chodzic z takimi nijakimi wlosami.

HENNA do włosów!

02 lut 2012 - 12:22:42

to może zrób henne podobną to twojego naturalnego? I bardziej przykryj te farbowane włosy, a nie odrosty?

niezweryfikowana
Posty: 328
Ostrzeżenia: 2/5

HENNA do włosów!

02 lut 2012 - 12:28:12

no w sumie moglabym tak zrobic, hm.. tylko ktora henna ma taki kolor jak na zdjeciu wyżej? Moze wiesz?:)

HENNA do włosów!

02 lut 2012 - 12:37:08

Nie stosowałam henny, ale siostra stosuje też firmy Venita o ile dobrze pamiętam. I kryje jej idealnie :) naturalny na ciemny blond, a henny używa ciemny brąz tylko krótko się trzyma ,po 2 tyg. juz kolor jest wypłowiały;/ ale za to rzeczywiście nie niszczy włosów :) jeszcze jak wybierzesz ziołową jakąś to bedziesz miec piękne włoski :)

HENNA do włosów!

02 lut 2012 - 12:47:02

Ja kiedys kilka lat farbowalam dlugie/wtedy:(/wloski henna.Efekt byl nieziemski,bo moje cienkie wlosy staly sie grubsze,kolor byl intensywny/w sloncu szal/,ale odrosty byly bardzo wyrazne.Ja uzywalam kolrow rudych,mahoniowych oryginalnych z indi/kiedys byly do kupienia./

Jesli chcesz lekko poprawic kolor bez trwalych zmian to polecam odswierzacz koloru,pianki koloryzacyjne.Teraz stosuje taki sredni blad,ktory wyrownuje kolor i lekko je pogrubia,wyplukuje sie i nie uszkadza wlosow.

HENNA do włosów!

02 lut 2012 - 12:52:21

o mamo, ja mam nieprzyjemne wspomnienia dotyczące henny. pomalowałam rudym kolorem jasne blond włosy-wyszły w plamy! totalna porażka i dodatkowo zrobiły się jak siano-ja osobiście nie polecam.moim zdaniem już lepsze są pianki do koloryzacji włosów, dłużej się trzymają niż henna(a są też bez amoniaku) i tą pianką możesz sama sobie pomalować:)

HENNA do włosów!

02 lut 2012 - 13:03:09

Nie nakładałabym henny na włosy wcześniej farbowane chemicznie. Osobiście używałam henny indygo na wcześniej nie farbowane włosy. ale jeśli podejmiesz ryzyko to wydaje mi sie, że najlepsza bedzie henna amla jeśli chcesz osiągnąć kolor ze zdjęcia. Albo henna cassia (bezbarwna) która odświeża kolor i odżywia włosy polecana szczególnie dla blondynek. Przestrzegam tylko przed używaniem henny indygo bo włosy mogą nam przybrać kolor zielonkawy szczególnie u blondynek i na włosach farbowanych chemicznie i niekiedy zabieg trzeba powtórzyć.
Najlepsze henny są w proszkach, ale ich przygotowanie i nałożenie tak aby uzyskać pożądany kolor wymaga nieco cierpliwości i wprawy.
Polecam najpierw poczytać o nakładaniu henny na forach albo najlepiej udać się do osoby, która perfekcyjnie się tym zajmie :) ponieważ henna jest mniej przewidywalna niż farba chemiczna.
http://anwena.blogspot.com/2011/09/farbowanie-henna.html
http://idaalia.blogspot.com/2011/08/bezbarwna-henna-cassia-khadi-opcja-dla.html
http://hennaindygo.helfy.pl/farbowanie-wlosow-henna



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-02 13:09 przez BrownEyedGirl.

niezweryfikowana
Posty: 328
Ostrzeżenia: 2/5

HENNA do włosów!

02 lut 2012 - 13:36:58

aaaaaha. bo ja wlasnie mamjuz 3 centymetrowe odrosty, w niektorych miejscach az 5, ale reszta wlosow byla wczesniej farbowana chemicznie i teraz mam kolor tak jasny /sredni braz bo sie wyplukaly. Czyli nie moge na takie wlosy dac hennę?

HENNA do włosów!

02 lut 2012 - 13:48:50

Cytat
hajfajf18
aaaaaha. bo ja wlasnie mamjuz 3 centymetrowe odrosty, w niektorych miejscach az 5, ale reszta wlosow byla wczesniej farbowana chemicznie i teraz mam kolor tak jasny /sredni braz bo sie wyplukaly. Czyli nie moge na takie wlosy dac hennę?

Możesz, ale trzeba się liczyć z tym, że efekt nie będzie taki jak sobie zamierzyłaś. Henna niestety różnie reaguje z farbami chemicznymi. Najbezpieczniej będzie użyć henny bez indygo czyli tak jak napisałam Henny Amla. Henna niestety nie pokryje ci wcześniej farbowanych włosów. Wydaje mi się, że najlepszym wyjściem będzie delikatne odświeżenie koloru szamponem koloryzującym zbliżonym nieco do poprzedniej farby i stopniowe schodzenie o ton jaśniejsza szamponetką przy każdym farbowaniu, a na co dzień używanie dobrego serum do włosów żeby je odżywić ewentualnie zafundowanie sobie dekoloryzacji u fryzjera i nałożenie bezbarwnej henny. Ani farba w szamponie ani henna nie wypłukają się zupełnie, lepiej jest więc obrać bezpieczniejszą drogę niż później płakać nad zielonymi włosami :)

niezweryfikowana
Posty: 531
Ostrzeżenia: 2/5

HENNA do włosów!

02 lut 2012 - 13:51:46

wczoraj widziałam u siebie w drogerii, ale ja mam włosy ciemne - jestem brunetką - a chciałabym sobie zrobić taki fajny rudy.

Czy długo będzie mi schodził ???

HENNA do włosów!

02 lut 2012 - 13:55:23

Cytat
100___krotka
wczoraj widziałam u siebie w drogerii, ale ja mam włosy ciemne - jestem brunetką - a chciałabym sobie zrobić taki fajny rudy.

Czy długo będzie mi schodził ???

Henna nie ufarbuje Ci włosów, nada im jedynie rudawy połysk. Po miesiącu będzie po prostu matowy ale nie zejdzie całkiem. Żeby utrzymać połysk trzeba nakładać hennę co ok 3 tygodnie.

niezweryfikowana
Posty: 531
Ostrzeżenia: 2/5

HENNA do włosów!

02 lut 2012 - 13:56:11

dzięki : )

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Syoss mixing colors