Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ja bym dodała do tej pielęgnacji olejowanie, wcieranie wcierek :) To o czym tu napisałaś jest kroplą w morzu ;)

Szarax mogłabyś podac proporcje tej maski z żółtkiem i olejekiem rycynowym? Nakłada się ją na całe włosy czy tylko na skórę i gdzie można kupic olejek rycynowy?

Każde włosy są inne i nie dla każdego to co dla drugiego jest dobre jest git więc każdy musi szukać swojego środka i już.
Alpina olejek rycynowy można kupić w aptece :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-04 16:34 przez kiniaaa313.

zweryfikowana
Posty: 264
Ostrzeżenia: 3/5

eee tam, więcej wydam kasy na te wszystkie kosmetyki, a z suszarki nigdy nie zrezygnuję, ewentualnie w wakacje.
Nie każdy może sobie pozwolić by włosy swobodnie schły, jak np Ty, bo masz kręcone. :)
Ja nie używam żadnych kosmetyków przyśpieszających wzrost, a nie narzekam. :)
Pozdrawiam.

niezweryfikowana
Posty: 144
Ostrzeżenia: 5/5

świetne efekty daję regularne stosowanie grzebienia laserowego http://vivicomb.pl/ . Jego podstawowym zadaniem jest przeciwdziałanie łysieniu oraz pobudzenie rozwoju mieszków włosowych. Urządzenie działa kompleksowo, zarówno jako reduktor oraz aktywizator odpowiednich komórek w skórze głowy.

Wszystko co piszesz jest jak najbardziej wskazane do włosów,przedstawione zabiegi poprawią kondycje włosów ,może trochę ich przybędzie ale osoby z prześwitami muszą poszukać przyczyny łysienia a te przedstawione zabiegi stosować pomocniczo dla wzmocnienia i poprawienia kondycji,osoby o cienkich włosach choćby nie wiem co robiły to nie będa mieć grubych włosów-poprostu genetycznie otrzymały takie a nie inne,też przestałam kupować reklamowane szampony,kupuję Bambino

zweryfikowana
Posty: 915
Ostrzeżenia: 1/5

ja swoimi sposobami dbam o włosy i też widzę efekty

zweryfikowana
Posty: 1.554
Ostrzeżenia: 1/5

hmm jeżeli to zdjęcie przedstawia Twoje włosy to czy ja wiem, czy są w jakimś super stanie mimo tych wszystkich zabiegów..
ja używam prostownicy i ostatnio wspomagam się tylko olejkiem rycynowym bo nie po drodze mi do rossmanna xd

Witam, o nafcie nie słyszałam w ogóle. Gdy byłam u fryzjerki ułożyć koka, powiedziała, że na moje zniszczone końcówki (efekt rozjaśniania), najlepsza jest maseczka: żółtka, sok z cytryny i cukier. Fakt, robią się sztywne, ale fajnie się spłukuje i końcówki są "żywsze". Pozdrawiam :)

Samo odstawienie prostownicy dużo daje ;) Przynajmniej u mnie. z tym wax'em to bym uważała, bo ma alkohol, dlatego ja po niego nie sięgnęłam.

Wiecie, się naczytałam,że to taaaaakie drogie.... niekoniecznie. Podam Wam koszty "mojej" aktualnej terapii dla włosków.
Oliwka Babydream ( dla dzieci 6 zł )
Olej alterra ( 10 zł w promocji)
Szampon Babydream ( 2,50 zł w promocji)
czasem zamiennie stosuję timotei organic ( 14 zł )
Odzywka alterra ( 7 zł w promocji)
Odzywka Joanny z apteczki babuni (6 zł)
Olej rycynowy (2,50 zł mała buteleczka)

To nie są drogie kosmetyki, zwłaszcza jak się poluje na promocje w rossmanie. Myślę,że warto spróbować bo można się zmieścić w 20 zł z szamponem, jakimś olejkiem i odzywką :) ja spróbowałam i nie zamierzam wracać do tych wszystkich dove, gliss kurów i innych takich :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-18 14:01 przez lmonika.

Cytat
kity39
A ja u mojego fryzjera wydajac co tydzien po 25 zl doprowadze wlosy do porzadku... poprzez maski szampony i saune... to co Ty piszesz zajmuje troche czasu i nie zawsze ma sie ochote na takie rzeczy.... co do waxa to jakas sciema, gowno straszne. U fryzjera kupie profesjonalna odzywke i szmpon wlosy sa przepiekne po nich. I nie wyobrazam sobie pozegnac sie z prostownica ani z suszarka... nie wiem co bym miala na glowie po tym a nie chce wygladac jak jaskiniowiec... No i nie mam czasu zeby mi wlosy schly same... Mysle ze koloryzacja (oczywiscie najlepiej nie farbowac) i regularne strzyzenie u fryzjera no i profesjonalne kosmetyki a nie jakies rzepy wystarcza aby miec ladne wlosy. Ja mam kiepskie doswiadczenia z tanimi kosmetykami do wlosow jak np wax czy rzepa... Ale skrzypovita czy picie pokrzywy akurat moze sama wyprobuje:)

chciałam coś napisać, ale...odechciało mi sie.
Ale jak patrzę na stare zdjęcia moich babć lub prababć- z czasów ich młodosci, kiedy mialy 15-30 lat- to zawsze rzucaja się w oczy ich piękne, długie, błyszczące włosy. Nawet na czarno- białych zdjęciach widać jak mocne i zdrowe włosy miały wtedy kobiety. Moja babcia całe zycie myła włosy w zimnej, lodowatej wodzie- i co najwyżej robila osławione maseczki z jajka i oleju rycynowego, cytryny i nafty. W latach 70-tych jak miala już te 40 lat to z ZSRR sprowadzala rosyjskie kosmetyki z Krymu, np. na bazie soli z Morza Czarnego czy błota.Miała tez kosmetyki ze srebrem itp- ale potem przyszedl stan wojenny, a potem jak stwierdzila byla już za stara na zabawy wosami. Ale do dziś ma piękne włosy. Sądzę, że na wygląd naszych włosów mają przede wszystkich wpływ- geny, potem sposob odzywiania a dopiero dbanie o nie od zewnątrz (maski, odzywki itp.). Poza tym, moja babka ma zdjęcia z czasó II WŚ kiedy była "panienką"- i jej włosy wyglądały równie ładnie w 1944 jak i przed wojną czy 10 lat poźniej. Dbanie dbaniem, ale genów się nie przeskoczy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-18 14:09 przez bentkuff.

Ja nie suszę włosów w ogóle ani nie używam prostownicy,ponieważ mam proste jak drut je :P i mam na odwrót,że jak jest wilgotno czy pada deszcz to mi się prostują włosy.
No i też nie lubię odżywek używać,bo mam wrażenie,że po nich włosy wyglądają na tłuste :/
Ale tej nafty i olejku wypróbuję :)

Witam. Przeczytałam kilka/kilkanaście komentarzy i z niektórymi zdaniami się zgodzę, a z niektórymi nie. Ja zaczęłam od listopada 2011 roku używać: olej kokosowy zimno tłoczony[cena około 8,70zł] ( (dostępny z sklepach ze zdrową żywnością bądź w sklepach zielarskich - na internecie też tego jest dużo), kupiłam olejek do włosów KHADI (dość drogi około 60 zł za małą buteleczkę, ale wystarcza za bardzo długo, ja mam go na dzień dzisiejszy więcej niż połowę), mam maskę z ZIAJI wygładzającą (dałam za nią 6.99zł), włosy myję szamponem dla dzieci Johnson Baby (cena około 12 zł za duże opakowanie), nakładam balsam do włosów Mr. Potter. - Melisa, witaminy A, E, F i limonka. (za duże opakowanie w drogerii wydałam 6,99zł), robię dwa razy na tydzień maskę na włosy z drożdży i mleka (połowę opakowania drożdży + 1 łyżka mleka i mieszam aż powstanie papka), zakupiłam również odżywkę WAX - duże opakowanie (3 sztuki), robie codziennie masaż głowy kilka razy masażerem do głowy (cena około 4,20zł - sztuka), pije codziennie pokrzywę i nie stosuje prostownicy [!!], nie farbuje również włosów - raz na pół roku mi wystarczy bo farbuje na trochę ciemniejszy odcień niż mój naturalny kolor. Co do maseczki z żółtka + olej rycynowy + oliwa z oliwek to powiem jak ja go przyrządzam. Biorę dwa jajka (bo mam dość gęste włosy), oddzielam żółtko od białka. Biało ubijam na sztywną pianę i dodaje powoli żółtka. Mieszam plastikową łopatką tylko aby białko nie upadło, dodaje kilka kropel olejku rycyowego (do zakupienia w aptece) + oliwa z oliwek i wcieram we włosy. nakładam czepek (do pływania - niektórzy mogą się śmiać ale najlepiej utrzymuje włosy i żadne nie wypadają w czasie zabiegu - ja używam nie gumowego lecz materiałowego bo nie ciągnie mi włosów) i nakładam czapkę - tak tak, czapkę zimową - ale taką, w której już nie chodzę. :) i trzymam od pół godziny do godziny czasu :). Biorę również REVALID do włosów i paznokci.
co do produktów - gdzie kupuje?
KHADI (olejek do włosów) - allegro.
Olej kokosowy - sklep zielarski u mnie w mieście
Odżywka WAX - allegro
Masażer do głowy - allegro
REVALID - allegro (ale można też kupić w aptece, ale po droższej cenie)
Maska ZIAJA - drogeria u mnie w mieście
Szampon do włosów Johnson Baby - drogeria u mnie w mieście
balsam Mr Potter - drogeria u mnie w mieście.

Mam nadzieje, że pomogłam :) Pozdrawiam.

Dziewczyny podbijam,znacie coś dobrego jeszcze?:) Ja mogę polecić biotebal i seboradin spray

ech ja nie wierze, że moim włosom cokolwiek pomoże, chyba po wakacjach czeka mnie wizyta u fryzjera i zakupienie doczepów, co z tego, ze będę mieć długie włosy, jeśli są na prawdę rzadkie ;x

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaka farba?