Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Włosy..problem POMOCY.

22 wrz 2011 - 15:24:16

Dotychczas przez jakieś 3 lata po obcięciu włosów z takich do połowy pleców na takie ledwo do ramion prostowałam je dzień w dzień..w dodatku suszyłam je.Zrobiło mi się straszne siano na głowie i teraz postanowiłam na zawsze odstawić prostownice i suszarkę ...jednak nie wiem jak te włosy zregenerować...póki co używam olejku rycynowego z żółtkiem i odżywki wax. I chciałabym żebyście mi doradziły co jeszcze musze zrobić z tymi włosami i czy da się coś zrobić czy pozostało tylko obcięcie (czego nie chcę bo zapuszczam włosy i zależy mi na czasie ) Nie mam aż tak zniszczonych koncowek (raz na jakis czas znajdę rozdwojoną albo łamiącą się.

ZDJĘCIA WŁOSÓW:










Włosy..problem POMOCY.

22 wrz 2011 - 15:32:57

nie wiem ale podbijam :d

Włosy..problem POMOCY.

22 wrz 2011 - 15:35:46

tez mam takie siano ;/

Włosy..problem POMOCY.

22 wrz 2011 - 15:38:18

idź do fryzjera i zrób z nimi porządek

Włosy..problem POMOCY.

22 wrz 2011 - 15:38:28

tez mam takie i tez uparłam się że nie będę ścinać :) dobra odżywka i po problemie przy czym będę je cieniować bo wole mieć mniej siana niż więcej ;p

Włosy..problem POMOCY.

22 wrz 2011 - 15:40:15

ale ja własnie nie chce isc do fryzjera bo tam będą chcieli mi je obciąć.

Włosy..problem POMOCY.

22 wrz 2011 - 15:40:26

Powinnaś po umyćiu włosów szamponem, wetrzeć w mokre włosy jedwab i na to jakąś maske np. mleczną. czy jakąś inną odbudowującą

Włosy..problem POMOCY.

22 wrz 2011 - 15:40:51

Spłukaj głowę w baaaardzo ciepłej, wręcz gorącej wodzie (otwierają się łuski we włosach), osusz ręcznikiem, potem zmieszaj dwa żółtka, kilka kropel wody i wmasuj to w skórę głowy, następnie owiń głowę folią, potem ręcznikiem i bądź tak przez godzinę. Potem spłukaj jajko i dopiero myj głowę szamponem, nałóż odżywkę, spłukaj. Po umyciu powyciskaj z włosów wodę, owiń delikatnie ręcznikiem, poczesz sobie jak lekko wyschną i śpij z ROZPUSZCZONYMI włosami. Nie prostuj, nie susz, nie męcz ich kucykami czy kokami dopóki nie wyzdrowieją.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-22 15:41 przez 19BaMbOoChA90.

Włosy..problem POMOCY.

22 wrz 2011 - 16:13:46

Wiem, że tego chcesz uniknąć, ale z własnego doświadczenia wiem, że nie ma sensu ratować takiego "sianka". Zetnij tak z 10 cm i od razu zauważysz różnicę, postaraj się też za każdym razem przy myciu masować dokładnie i długo skórę głowy, możesz nawet skrzyp i pokrzywę wcierać, to pomaga :) Tak samo jak suplementacja. I nie obejrzysz się, jak odrosną Ci ładne zdrowe włosy. Możesz też spróbować działać z takim serum termoaktywnym - to profesjonalny kosmetyk fryzjerski, naprawdę daje radę.

Włosy..problem POMOCY.

26 wrz 2011 - 13:02:57

nikt więcej ?:(

Włosy..problem POMOCY.

26 wrz 2011 - 13:10:26

Kręcone włosy są suche same w sobie, ja tez mam kręcone i też częęsto przesuszone, ale odstawiłam prostownicę i obcięłam je 10 cm, teraz wyglądają lepiej.
Ale mimo to i tak mam taki susz na końcach, nie umiem tego opanować, takie mam włosy i mam takie od zawsze.
Moge je tylko opanowywać kosmetykami i nie prostowaniem, bo to jeszcze gorzej niszczy.
Chociaż jak na dworze jest wilgoć, to jest ciężko :D

Włosy..problem POMOCY.

26 wrz 2011 - 13:13:06

ja pare razy w tygodniu myję dodatkowo Vichy wzmacniający , Wax raz w tygodniu a na codzień Gliss Kur SAtin Relax :) śliskie miękkie lejące włosy

zweryfikowana
Posty: 184
Ostrzeżenia: 2/5

Włosy..problem POMOCY.

26 wrz 2011 - 13:18:42

Widać, że masz piękne włosy, ale je bardzo zniszczyłaś. Wiesz jakie teraz modne są falowane włosy ? Ile dziewczyn o takich marzy ? Idź do fryzjera powiedz, że max. 2 cm może obciąć i niech pocieniuje to będą ci się pięknie falować ;) Nie rób tak, że chcesz mieć długie to nie będziesz ich ścinać. Lepiej iść podciąć te dwa cm co 3-4 miesiące niż nic ich nie ruszać. Już szybciej ci odrosną z podcinaniem ;)
Używaj jedwabiu do włosów (kosztuje kilka złotych, jeden kupiłam za 4 zł mała buteleczkę, a dużą która mi starcza już ponad pół roku za 12 w rossmannie)

Cytat
19BaMbOoChA90
Spłukaj głowę w baaaardzo ciepłej, wręcz gorącej wodzie (otwierają się łuski we włosach), osusz ręcznikiem, potem zmieszaj dwa żółtka, kilka kropel wody i wmasuj to w skórę głowy, następnie owiń głowę folią, potem ręcznikiem i bądź tak przez godzinę. Potem spłukaj jajko i dopiero myj głowę szamponem, nałóż odżywkę, spłukaj. Po umyciu powyciskaj z włosów wodę, owiń delikatnie ręcznikiem, poczesz sobie jak lekko wyschną i śpij z ROZPUSZCZONYMI włosami. Nie prostuj, nie susz, nie męcz ich kucykami czy kokami dopóki nie wyzdrowieją.

NIE MOŻNA myć w gorącej wodzie ! Tylko je zniszczysz jeszcze bardziej ... Tak samo nie wolno robić tak, że myjesz raz gorącą, a raz zimną wodą (przy jednym myciu) bo tylko je "parzysz"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-26 13:21 przez ubrania58.

Włosy..problem POMOCY.

30 wrz 2011 - 12:03:52

Witaj,
jak słusznie zauważyłaś, suszenie i prostowanie włosów może w sposób negatywny wpływać na ich ogólną kondycję. Jeśli chcesz je zregenerować, odżywić i nadać im blasku, proponuję zastosowanie tak zwanego „nutrikosmetyku”, czyli suplementu diety, który zadziała od wewnątrz. Na uwagę zasługuje Gelacet, który ma pozytywną opinię wśród lekarzy dermatologów, a w Polsce jest dostępny od stosunkowo niedawna. Został oparty na unikalnej duo formule, czyli połączeniu dwóch składników: biotyny i żelatyny. Biotyna to witamina z grupy B, która ma pozytywny wpływ na stan włosów, paznokci oraz skóry, dlatego niektórzy nazywają ją „witaminą piękności”. Żelatyna natomiast zawiera aminokwasy, będące składnikiem keratyny – naturalnego białka budulcowego włosów i paznokci.
Ponieważ Gelacet jest dostępny w postaci kapsułek i saszetek z proszkiem do rozpuszczania w wodzie, możesz wybrać formę wygodniejszą dla Ciebie. Dodam również, że polecany przeze mnie suplement jest dostępny w aptekach bez recepty.
Pamiętaj, że zalecany czas regularnego przyjmowania preparatu wynosi co najmniej 3 miesiące. Poprawę powinnaś jednak zaobserwować wcześniej, w miarę coraz dłuższego stosowania suplementu.
Mam nadzieję, że udało mi się Ci pomóc. Chętnie odpowiem na wszelkie ewentualne pytania.
---------------------------------
Ekspert Gelacet, udzielam odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące kondycji włosów i paznokci. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego.

Włosy..problem POMOCY.

30 wrz 2011 - 12:08:42

Do otwierania łusek włosowych można zastosować odpowiednie preparaty.
Poza tym zazwyczaj w odżywkach już są takie sładniki otwierające łuski włosowe. ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Włosy! Ratunku!