Obecnie rozmawiamy o:

złota łazienka

gorący temat

Zapalenie pęcherza

43 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

16 mar 2011 - 13:29:14

Witam
otwieram swoj salon, Moj dylemat dotyczy nazwy.Nie chce aby nazwa była taka zwykła,zakład czy salon wiec pomyslałam ze moze to bedzie
PRACOWNIA FRYZUR ART-FRYZ
Jak myslicie?
Jak sie Wam kojarzy nazwa?'
bede wdzieczna za opinie

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

16 mar 2011 - 13:33:30

może być :P taka raczej zwykła nazwa

zweryfikowana
Posty: 456
Ostrzeżenia: 1/5

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

16 mar 2011 - 13:37:12

pracownia artystyczna Benten ( bogini urody ) :)

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

16 mar 2011 - 13:39:09

mi sie podoba :)

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

16 mar 2011 - 13:39:23

Ja bym dała poprostu swoje imię ;)

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

16 mar 2011 - 13:41:16

mi się źle kojarzy słowo fryz...może art hair...art lux....

niezweryfikowana
Posty: 1.304
Ostrzeżenia: 4/5

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

16 mar 2011 - 13:42:09

nie podoba mi sie ta Twoja taka dziwna ;p

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

16 mar 2011 - 13:44:38

Otwierasz biznes a nie wiesz jak sie za to wziac. Nazwa musi zalezec od tego jakich klientow szukasz. Jesli maja to byc panie ok 30-40 lat majace duzo kasy, wlasne firmy i samochody to przyciagniesz ich nazwami typu Jean Paul CosTam (ze niby elegancki salon, dobrze wyszkoleni fryzjerzy itp). Jesli maja to byc mlode dziewczyny do 20 lat to nazwa typu HairCosTam (po angielsku), a jesli strzyzesz za 20 zl i masz maly salon w malym miasteczku to nazwa typu "Fryzjernia" albo "Salon Mariola" bo jak zobacza Jean Paul to pomysla ze elegancki drogi salon i ich nie stac. Twoja porpozycja jest troche dziwna, pracownia fryzur to brzmi jakos tak artystycznie i pompatycznie, jescze w polaczeniu z art-fryz dziwnie. Ja bym wymyslila jednak cos innego.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-16 13:45 przez razdwapiec.

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

16 mar 2011 - 13:57:03

Dziwna nazwa... a nie lepiej "Salon fryzjerski- i tu Twoje imie"??

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

16 mar 2011 - 16:15:38

Cytat
razdwapiec
Otwierasz biznes a nie wiesz jak sie za to wziac. Nazwa musi zalezec od tego jakich klientow szukasz. Jesli maja to byc panie ok 30-40 lat majace duzo kasy, wlasne firmy i samochody to przyciagniesz ich nazwami typu Jean Paul CosTam (ze niby elegancki salon, dobrze wyszkoleni fryzjerzy itp). Jesli maja to byc mlode dziewczyny do 20 lat to nazwa typu HairCosTam (po angielsku), a jesli strzyzesz za 20 zl i masz maly salon w malym miasteczku to nazwa typu "Fryzjernia" albo "Salon Mariola" bo jak zobacza Jean Paul to pomysla ze elegancki drogi salon i ich nie stac. Twoja porpozycja jest troche dziwna, pracownia fryzur to brzmi jakos tak artystycznie i pompatycznie, jescze w polaczeniu z art-fryz dziwnie. Ja bym wymyslila jednak cos innego.
Nie wiem czy wiesz ze gdybym chciala uzywac nazwy znanych typu Franck Provost lub Jean Louis David musialabym zdecydowac sie na franchise (franchising) udostępnienie licencji jest płatne, w zależności od umowy formą rozliczenia może być procent od zysków, bądź też konkretna kwota wpłacana w danym okresie rozliczeniowym.
Jak na sam poczatek to ja podziekuje płacic za uzywanie nazwy.,Szukam takiej nazwy ktora bedzie sie kojarzyła własnie z miejscem artstycznym , nazwa typu salon lub zakład tak sie nie kojarzy.Pracownia fryzu jak najbardziej kojarzy mi sie z miejscem w ktorym powstaje cos artystycznego .Zawod fryzjer jest własnie takim artstycznym zawodem.Pracownia fryzur to moj pomysł ,Art-fryz zaproponował moj maz ale osobiscie mi nie pasuje stad własnie wole sie doradzic.Moze własnie cos podpowiecie :)

niezweryfikowana
Posty: 764
Ostrzeżenia: 1/5

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

16 mar 2011 - 16:20:41

ja bym się bardziej skupiła na personelu i jakości wykonywanych usług a nie na nazwie- w moim przypadku była by to nazwa prosta do zapamiętania dla każdego klienta

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

16 mar 2011 - 16:23:42

Cytat
KASIA87K11
ja bym się bardziej skupiła na personelu i jakości wykonywanych usług a nie na nazwie- w moim przypadku była by to nazwa prosta do zapamiętania dla każdego klienta
To jest oczywiste ale nazwa chce rowniez przyciagnac i zaintrygowac ;)

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

16 mar 2011 - 16:24:32

Mnie się nie bardzo podoba taka nazwa co proponujesz i zapewne by nie zachęciła mnie.Tak jak "razdwapiec" napisała powinnaś określić jakich klientów chcesz pozyskać. Wiadomo ,że jeśli zależy Ci na "wszystko jedno" kim będzie klient to nazwa nie powinna być jakaś zagraniczna tak myślę, ale jeśli nastawiasz się na kobiety z klasy średniej bądz wyższej jak bizneswoman czy coś to nazwa już powinna być taka bardziej profesjonalna ,że tak to określe dlatego zależy dużo od tego w jakim miejscu jest Twój salon jaki ma wystrój i prezencję a także jaki jest jego cennik i usługi, czy jest to TYLKO fryzjer czy także jeszcze solarium, kosmetyczka, paznokcie itd.

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

16 mar 2011 - 16:26:42

PRACOWNIA brzmi jak by tam uczyło się ścinać, czesać włosy itp.

ART-FRYZ - fryz? jakoś tak zamieszane lepiej art- hair

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

16 mar 2011 - 17:57:39

Cytat
mamaszymona
Cytat
razdwapiec
Otwierasz biznes a nie wiesz jak sie za to wziac. Nazwa musi zalezec od tego jakich klientow szukasz. Jesli maja to byc panie ok 30-40 lat majace duzo kasy, wlasne firmy i samochody to przyciagniesz ich nazwami typu Jean Paul CosTam (ze niby elegancki salon, dobrze wyszkoleni fryzjerzy itp). Jesli maja to byc mlode dziewczyny do 20 lat to nazwa typu HairCosTam (po angielsku), a jesli strzyzesz za 20 zl i masz maly salon w malym miasteczku to nazwa typu "Fryzjernia" albo "Salon Mariola" bo jak zobacza Jean Paul to pomysla ze elegancki drogi salon i ich nie stac. Twoja porpozycja jest troche dziwna, pracownia fryzur to brzmi jakos tak artystycznie i pompatycznie, jescze w polaczeniu z art-fryz dziwnie. Ja bym wymyslila jednak cos innego.
Nie wiem czy wiesz ze gdybym chciala uzywac nazwy znanych typu Franck Provost lub Jean Louis David musialabym zdecydowac sie na franchise (franchising) udostępnienie licencji jest płatne, w zależności od umowy formą rozliczenia może być procent od zysków, bądź też konkretna kwota wpłacana w danym okresie rozliczeniowym.
Jak na sam poczatek to ja podziekuje płacic za uzywanie nazwy.,Szukam takiej nazwy ktora bedzie sie kojarzyła własnie z miejscem artstycznym , nazwa typu salon lub zakład tak sie nie kojarzy.Pracownia fryzu jak najbardziej kojarzy mi sie z miejscem w ktorym powstaje cos artystycznego .Zawod fryzjer jest własnie takim artstycznym zawodem.Pracownia fryzur to moj pomysł ,Art-fryz zaproponował moj maz ale osobiscie mi nie pasuje stad własnie wole sie doradzic.Moze własnie cos podpowiecie :)

Nie chodzi mi o znane salony typu Jean Louis David, tylko o Twoja wlasna nazwe - wymyslic mozesz cokolwiek. Osobiscie jakos mi to skojarzenie fryzjera z miejscem artystycznym nie pasuje. To jest takie zbyt pompatyczne, raczej bym sie trzymala od takiego salonu z daleka bo mi sie to od razu kojarzy z nawiedzonymi artystami i ich dziwnymi wizjami, a na swojej glowie nie chce miec dziwactwa. No i to "Art-Fryz" nie pasuje do reszty. Poszukalabym jednak innej nazwy na Twoim miejscu, ale rob jak chcesz. Powodzenia:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przedłużanie włosów