Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 3 4 5 6 7 8
niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 1/5

Jak dbać o włosy,

28 kwi 2017 - 14:08:28

Na pewno musisz używać kosmetyków o naturalnym składzie, bez SLS, SLES, silikonów, parabenów i innych substancji które mogą mieć negatywny wpływ na włosy i skórę głowy. Mało jest firm które mogę Ci z czystym sumieniem polecić bo jeżeli chodzi o np. szampony do włosów to prawie każdy ma SLS. Sama dużo o tym czytałam i przeglądając otchłań internetu znalazłam firmę Bionigree <- i to jeszcze polską! Niszowa marka ale moim zdaniem z dużym potencjałem. Poczytaj sobie w ogóle o kosmetykach trychologicznych jeżeli nie wiesz. Ja tylko Ci zdradzę, że to kosmetyki trychologiczne to bardzo specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Stosuje się je i jak ma się jakieś problemy (np. łupież lub łysieje się) i totalnie profilaktycznie.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-08 16:53 przez moderator.

Jak dbać o włosy,

18 maj 2017 - 21:13:34

Ja używam na przemian szampon oczyszczający z pokrzywą i taki delikatny bez sls. Z masek używam waxa, kallosa a z odżywek raczej tylko emolientowe. Proteiny mi nie służą :/

Jak dbać o włosy,

01 cze 2017 - 16:59:27

Niestety jestem posiadaczką włosów wysokoporowatych... Ich puszenie następuje przy każdym kontakcie nawet z najmniejszą wilgocią, są z natury suche i łamliwe. Dodatkowe nigdy nie były proste. Jedynym, zbawiennym rozwiązanie w moim przypadku okazało się KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW. Dzięki niemu kondycja moich włosów bardzo się poprawiła. Mimo, że keratyna mi się już wypłukała, bo minęło już 9 miesięcy od zabiegu (a efekty utrzymują się od 3 do 6 miesięcy) to nadal moje włosy pozostają w dobrej kondycji.

Co do kosmetyków staram się unikać wszechobecnych SLS i parabenów. Używam:
- oleju z nasion bawełny, oleju lnianego lub mieszanki kilku olejów (co najmniej 2x w tygodniu przed myciem włosów; olej trzymam na włosach co najmniej 30 min),
- szamponu dla dzieci babydream (nie zawiera SLS), a raz na kilka dni szamponu z Nacomi z hydrolizowaną keratyną,
- różnych odżywek i masek np. Ziaja kozie mleko z hydrolizowaną keratyną, BioVax do włosów suchych i zniszczonych, Nioxin, Wella Professionals Brilliance (co jakiś czas zmieniam odżywki).

Suszę włosy średnim nawiewem suszarki, nie prostuje włosów (jedynie od większych okazji).

Jak dbać o włosy,

14 wrz 2017 - 13:08:22

Unikać sls i używać odżywek. Patrz też na składniki.

niezweryfikowana

Jak dbać o włosy,

20 wrz 2017 - 16:10:38

O, właśnie szukałem takich porad :) Dzięki wielkie za sprawdzone info :) Z całą pewnością mi się przydadzą :)

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 2/5

Jak dbać o włosy,

28 lut 2019 - 10:37:47

Kosmetyki bez tych składników niestety powodują oklapnięcie włosów. I są takie szare jakieś. Ja mam kręcone włosy i takie szampony sprawdzają się po keratynowym prostowaniu włosów. Używam kosmetyków do pielęgnacji po <moderacja> :)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-03-05 19:46 przez moderator.

niezweryfikowana

Jak dbać o włosy,

28 lut 2019 - 12:28:12

Czy możecie mi powiedzieć co słyszałyście o przewilżeniu włosów?

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 2/5

Jak dbać o włosy,

01 cze 2019 - 07:58:18

Osobiście nie słyszałam o przewilżaniu włosów hmm Jeśli chodzi o samo dbanie to na pewno postawienie na odpowiednio dobrany szampon i dobrą dietę. Chociaż ostatnio musiałam się wespreć i wziełam sobie w aptece Vitapil lotion i po myciu włosów nakładam. Całkiem niezły efekt daje, więc na razie przy nim zostanę.

Jak dbać o włosy,

14 cze 2019 - 12:25:54

Mam od tej zimy spory problem z wypadającymi włosami. Nie będzie wiele przesady w tym, jeśli napiszę, że leci i ich mnóstwo. Nie jestem zbyt pozytywnie nastawiona do chemii. Stąd moje pytanie o domowe sposoby. Co sądzicie na przykład o takich https://porostwlosow.pl/najlepsze-naturalne-sposoby-na-wypadanie-wlosow.html ? Czy są faktycznie tak skuteczne. Czy sprawdzą się również w przypadku cienkich włosów (tak niestety posiadam) Czy naprawdę takie rozwiązania nie mają skutków ubocznych? Nie chciałabym jeszcze bardziej "wykończyć" sobie fryzury

Jak dbać o włosy,

28 cze 2019 - 13:26:28

Wypadajace wlosy to moze byc takze problem z dieta. Lub jej brakiem.

Jak dbać o włosy,

19 lip 2019 - 15:26:33

No właśnie z tą dietą nie najlepiej... Ja wspomagam się tabletkami Vitapil i po kilku tygodniach stosowania zauważyłam pierwsze efekty (i nie tylko ja ;)) więc póki co, biorę dalej.

Jak dbać o włosy,

30 lip 2020 - 08:58:42

A mi właśnie żadne tabletki nie pomagają ;/ Męczę sie już z wypadaniem włosów tyle czasu, ze się dziwię, że jeszcze łysa nie jestem, ale chciałabym jakoś na nie zadziałać, a tu klops..

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 5/5

Jak dbać o włosy,

11 sie 2020 - 08:38:06

Przede wszystkim zadbaj odpowiednio o skórę głowy - regularne peelingi skóry głowy i zmiana szamponu na taki z delikatnymi detergentami i bez silikonów (np ecolab, petal fresh, anwen, Hairy Tale Cosmetics, mydło cedrowe lub miodowe z Agafii, viabek, na dobrą sprawę to płyn do higieny intymnej Facelle również się sprawdzi). Do tego możesz dodatkowo zadbać o skórę głowy i stosować na przykład wcierki połączone z masażem skóry głowy (tu z domowych np napar z pokrzywy, skrzypu lub kozieradki, a z gotowych to Sattva, Nowa Kosmetyka, Agafia czy Banfi), jakieś domowe maski czy olejowanie skóry głowy. No i nie zawijaj włosów w turban po myciu, jeśli długo ci schną to możesz je zaraz po umyciu możesz wysuszyć chłodnym nawiewem przy samej nasadzie. A w kwestii wypadania, do dodatkowo ważna jest również dieta (ale tu nie ma co brać losowych suplementów, bo jeśli nie masz niedoborów, to nic nie dadzą, więc jeśli już to najpierw badania), no i możesz spróbować unikać nakładania na skórę głowy produktów, które mają w sobie itchy msy. No i oczywiście nie nakładaj na skórę głowy produktów z silikonami

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaki kolor?