Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 6 ... 6 7 8 -->

Jak dbać o włosy,

09 kwi 2015 - 10:09:38

-szampon bez znaczenie, byleby mył,
-odżywka Garnier ultra Doux na przemian z maską (jaką mam pod ręką, najczęściej Wax),
-wcierka Jantar (ale nie po każdym myciu, tak co drugi raz),
-pije codziennie szklankę herbaty z pokrzywy,
-od pewnego czasu stosuję suplementy (skrzyp z bambusem, przerwa ok. 1-2 tyg. i Skrzypovita)
Nie narzekam na włosy, mam dużo mały a stare nie wypadają już tak jak kiedyś. Miałam z tym duży problem, doszło nawet do wizyt u trychologa, bo byłam już załamana. Myślałam, że łysieje. Ale to inna historia ;) Ogólnie obecnie jestem zadowolona ze stanu moich włosów, oczywiście mogłyby być dłuższe i gęstsze ale w takich kwestiach zawsze się chce więcej.
Pozdrawiam

Jak dbać o włosy,

22 kwi 2015 - 11:06:37

w skrajnych przypadkach osłabienia lub wypadania włosów można spróbować mezoterapii z osoczem bogatopłytkowym: http://urszulabrumer.pl/odbudowa-wlosow-po-wakacjach/

Jak dbać o włosy,

22 kwi 2015 - 18:28:18

Cytat
monnari16101
ja mialam ciagle ciezkie wlsoy jakby tluste po umyciu. pisalam o tym i rada"nie trzymac mokrego recznika w tzw tuban na glowie dlugo" ja trzymalam ok godz. wiecie wloski schly a mi nie przeszkadzaly i tak sobie pomykalam po domku. odradzono mi to i od razu poprawa :)

oo to musze wyprobowac~!! bo zawsze w turbanie chodze

Cytat
pysiaxdxd16
Włosy mam aktualnie za pośladki. Zdjęcie było zrobione rok temu ale pielęgnuję włosy ciągle tak samo a nawet lepiej.
Zacznę może od szamponów. Używam aktualnie trzech :
-Pollena Eva, Eva Nature Style, Szampon pokrzywowy
-Pollena-Ewa, Eva Nature Style, Szampon miodowy
-Avon naturals, Szampon wzmacniający Czarna Rzepa i Cedr

Tego trzeciego używam dzień po umyciu włosów, którymś z dwóch pierwszych szamponów :)
Po umyciu włosów, nie wycieram ich. Po prostu czekam aż będą suche bez użycia jakichkolwiek przyrządów.
W trakcie wysuszenia lub po używam JEDNEJ i tylko JEDNEJ odżywki, olejku lub balsamu. Między innymi :
-Joanna, Balsam do włosów nawilżająco regenerujący
-Marion, Olejek orientalny kokos, tamanu
-Mrs. Potter's, Ekspresowa odżywka bez spłukiwania lotos i kolagen

W ciepłe dni używam także :
-Avon, Spray UV

Od czasu do czasu nakładam maskę w postaci kremu :
-Isana, Body creme Olive
Lub wykonuję olejowanie :
- Bielenda, Olejek arganowy

Piję różne herbatki ziołowe, między innymi :
-Herbarium, Ziołowa kompozycja 7 ziół
-Herbarium, Mięta
-Herbarium, Lipa

Na noc zwykle wykładam włosy ku górze tak aby jak najmniej ocierały się o poduszkę lub robię warkocza :)
W wolnym czasie wykonuję również masaż cebulek masażerem lub palcami.
Czeszę włosy tylko i wyłącznie drewnianą szczotką ( ja mam szczotkę zakupioną w rossmannie For Your beauty ), i to w zasadzie tyle.
Kilka dni temu kupiłam sobie siemię lniane jednakże nie przypadł mi do gustu smak. Będę musiała trochę poeksperymentować z tym smakiem, może wtedy się przełamię bo słyszałam że naprawdę pomaga :)Wydaje się, że jest tego bardzo dużo ale jeśli mamy pod ręką wszystkie wymienione produkty to tego aż tak nie widać. Używam takich kosmetyków jakich aktualnie potrzebują moje włosy, a reszta po prostu wchodzi w nawyk :)


przycięłabym na Twoim miejscu z 20cm, bo na prawde wygladają jakby były przerzedzone od 2/3 długości



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-22 18:31 przez bjedroona.

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 1/5

Jak dbać o włosy,

27 kwi 2015 - 15:08:19

do odzywiania kallos na zmianę z l'oreal repair i sprawdza się znakomicie serce wieeelkie butle są na trena.pl do kupienia
a szampon..no właśnie..muszę zmienić..jakieś propozycje do tłustej skóry głowy i suchych włosów?

Jak dbać o włosy,

28 kwi 2015 - 00:09:40

No zdecydowanie będzie efekt jak zamienisz Kallos na l'oreal. Laurensia, sprawdź na i-styl.pl zestawy Tigi. Ja już używam i jestem zadowolona :) Słyszałam też, żeby odżywkę nakładać parę centymetrów od skóry, a nigdy nie na skórę i całe włosy.

Jak dbać o włosy,

03 maj 2015 - 19:00:33

Chętnie podzielę się moją metodą, dzięki której znacznie poprawiłam stan moich włosów. Myję je tylko 2 razy w tygodniu zaczynając od nałożenia oleju z korzenia łopianu najpierw na skalp a następnie na resztę włosów, nakładam czepek oraz owijam ręcznikiem. Trzymam tak ok 2 godz po czym zmywam wszystko dokładnie delikatnym ale nawilżającym szamponem z Amla bez SLS, silikonów, itp. Następnie na lekko osuszone ręcznikiem włosy nakładam maskę z WAX i znów nakładam czepek i ręcznik. Trzymam tak ok pół godz dając ciepło z suszarki dzięki czemu maska lepiej wnika we włosy. Ostatecznie zmywam, osuszam delikatnie ręcznikiem a końcówki spryskuje mgiełką z Gliss Kur. Włosów nigdy nie suszę i bardzo rzadko prostuje. Zauważyłam, że bez pomocy suszarki wyglądają o wiele lepiej. OLEJOWANIE TO NAJLEPSZE CO SPOTKAŁO MOJE WŁOSY ;) Kiedyś nie mogłam rozstać się z prostownicą ze względu na to, że włosy strasznie się puszyły, były zniszczone i suche. Na szczęście przetrwałam ten okres i dziś jestem dumna z moich włosów a co najważniejsze po myciu już nic nie muszę a robić i są naprawdę piękne ;)

niezweryfikowana
Posty: 63
Ostrzeżenia: 3/5

Jak dbać o włosy,

04 maj 2015 - 07:26:30

U mnie dbanie o włosy wygląda mniej więcej tak: co drugi dzień myję włosy, używam szamponu Garniera, tego żółtego i odżywki z Rossmanna - Alterra. Codziennie łykam suplement Bio silica max ze skrzypem, żeby włoski rosły szybko i ładnie błyszczały. Czasami robię sobie jakąś maskę, ale to tak 2-3 razy w miesiącu plus raz w tygodniu używam olejku kokosowego, ale średnio go lubię, bo ciężko zmyć.

Jak dbać o włosy,

15 lip 2015 - 10:25:10

spróbuj naturalnych sposobów takich jak np maseczki np z jajka robi się maseczkę, fajna jest też z czosnku ale potem umyj głowę- poczytaj jeszcze na ten temat, ja kiedyś stosowałam i moje włosy nabrały blasku i stały się rzeczywiście mocniejsze

niezweryfikowana
Posty: 27
Ostrzeżenia: 2/5

Jak dbać o włosy,

16 lip 2015 - 01:53:06

U mnie ta odżywka dała rewelacyjny efekt! [moderacja - link] W końcu włosy dają się rozczesać bez problemu, i są mega gładkie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-27 10:46 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 87
Ostrzeżenia: 6/5

Jak dbać o włosy,

18 lip 2015 - 10:15:27

przede wszystkim stosowac kosmetyki do włosów sprawdzonych firm i lepszej jakosci, bo gorsze mogą Ci zniszczyć włosy. JA mam np ten lakier do wlosów http://www.fryzomania.pl/cece-salon-hairspray-strong-suchy-lakier-do-wlosow-mocny-750ml-nowosc.html Keratin Complex Total jest bardzo dobry i nie dałam za niego dużo zamowilam sobie przez internet razem z innymi kosmetykami

niezweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 6/5

Jak dbać o włosy,

05 sie 2015 - 14:24:48

Powiem Wam,że ja w ostatnim czasie zupełnie zrezygnowałam z używania prostownicy oraz suszarki do włosów i od razu ich kondycja znacznie się poprawiła. Taka gorąca temperatura to największy niszczyciel naszych kosmyków pod słońcem. Odstawiłam je na specjalne okazje.
No i jestem mega zadowolona z nowego szamponu oraz odżywki .Sprawiłąm sobie kosmetyki marki Cece z nowej serii Experto, Odżałowałam te kilkadziesiąt złociszy ba komplet ale było warto bo mają działanie jak najlepsze profesjonalne kosmetyki.Wybrałam wersję volume. Sprawia,ze włosy stają się bardziej puszyste, nie klapią tak jak wcześniej. Tutaj fota:


Jak dbać o włosy,

11 sie 2015 - 10:56:53

UniqOne jest bardzo fajny. Pomaga na elektryzujące się włosy. Tylko że drogi :( Da się trafić na niego w TKmax, ale częściej kupuję na Allegro.

Jak dbać o włosy,

12 wrz 2015 - 11:43:50

Osobiście w pielęgnacji włosów stosuję jedwab. Naprawdę jest świetny dla włosów każdego rodzaju. Moje stały się o wiele miększe, są lśniące, a także lepiej sie rozczesują. Jedwab w zupełności mi wystarcza.

Jak dbać o włosy,

15 wrz 2015 - 15:35:05

Dla mnie najlepszy był po prostu jedwab do włosów, chociaż dużo słyszę głosów przeciwko. Myślę że to zależy 1. od producenta, co tam napcha, 2. od włosa. Nie każdy może stosować wszystko bez konewkwencji. Czasem boli, jak trzeb wyrzucać albo nawet oddać kosmetyki, ale przynajmniej nie stosuję tego, co widzę, że mi szkodzi.

niezweryfikowana
Posty: 38
Ostrzeżenia: 6/5

Jak dbać o włosy,

01 paź 2015 - 09:31:40

Zainwestuj w dobre kosmetyki do włosów i np. akcesoria fryzjerskie jak sama się "bawisz" w domu. Ja zamawiam zawsze z http://www.fryzart.pl/pol_m_Akcesoria-fryzjerskie-136.html Korzystam i jestem zadowolona z jakości.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ponowna dekoloryzacja-ombre ?(zdj)