Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 ... 6 7 8 -->
zweryfikowana
Posty: 703
Ostrzeżenia: 1/5

Jak dbać o włosy,

04 wrz 2012 - 21:15:57

pije drożdże
1-2 razy w tyg maseczka z żółtka nafty i olejku rycynowego
Odżywka po każdym myciu ale nie jestem w stanie polecić wciąż szukam idealnego szamponu i odżywki

Jak dbać o włosy,

04 wrz 2012 - 21:19:58

Nie wiem czy ktoś tu już o tym pisał, a nie bardzo mam czas żeby prześledzić wszystkie strony. Jeśli chodzi o pielęgnację włosów to polecam bloga Anwen :)

Jak dbać o włosy,

03 lip 2014 - 18:59:57

./



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-19 12:59 przez pysiaxdxd16.

Jak dbać o włosy,

05 lip 2014 - 11:33:07

Cytat
pysiaxdxd16
Włosy mam aktualnie za pośladki. Zdjęcie było zrobione rok temu ale pielęgnuję włosy ciągle tak samo a nawet lepiej.
Zacznę może od szamponów. Używam aktualnie trzech :
-Pollena Eva, Eva Nature Style, Szampon pokrzywowy
-Pollena-Ewa, Eva Nature Style, Szampon miodowy
-Avon naturals, Szampon wzmacniający Czarna Rzepa i Cedr

Tego trzeciego używam dzień po umyciu włosów, którymś z dwóch pierwszych szamponów :)
Po umyciu włosów, nie wycieram ich. Po prostu czekam aż będą suche bez użycia jakichkolwiek przyrządów.
W trakcie wysuszenia lub po używam JEDNEJ i tylko JEDNEJ odżywki, olejku lub balsamu. Między innymi :
-Joanna, Balsam do włosów nawilżająco regenerujący
-Marion, Olejek orientalny kokos, tamanu
-Mrs. Potter's, Ekspresowa odżywka bez spłukiwania lotos i kolagen

W ciepłe dni używam także :
-Avon, Spray UV

Od czasu do czasu nakładam maskę w postaci kremu :
-Isana, Body creme Olive
Lub wykonuję olejowanie :
- Bielenda, Olejek arganowy

Piję różne herbatki ziołowe, między innymi :
-Herbarium, Ziołowa kompozycja 7 ziół
-Herbarium, Mięta
-Herbarium, Lipa

Na noc zwykle wykładam włosy ku górze tak aby jak najmniej ocierały się o poduszkę lub robię warkocza :)
W wolnym czasie wykonuję również masaż cebulek masażerem lub palcami.
Czeszę włosy tylko i wyłącznie drewnianą szczotką ( ja mam szczotkę zakupioną w rossmannie For Your beauty ), i to w zasadzie tyle.
Kilka dni temu kupiłam sobie siemię lniane jednakże nie przypadł mi do gustu smak. Będę musiała trochę poeksperymentować z tym smakiem, może wtedy się przełamię bo słyszałam że naprawdę pomaga :)Wydaje się, że jest tego bardzo dużo ale jeśli mamy pod ręką wszystkie wymienione produkty to tego aż tak nie widać. Używam takich kosmetyków jakich aktualnie potrzebują moje włosy, a reszta po prostu wchodzi w nawyk :)[/quote strasznie obciazone masz te włosy

niezweryfikowana
Posty: 48
Ostrzeżenia: 4/5

Jak dbać o włosy,

16 lip 2014 - 13:32:42

Ja z natury jestem obdarzona chyba najcieńszymi włosami jakie mogła mi dać natura. Normalnie bym je ścięła ale krótka fryzurka totalnie mi nie pasuje. Tak czy inaczej bardzo lubię kosmetyki z olejkiem arganowym - od kiedy odkryłam ten składnik to moje włosy są w o wiele lepszym stanie.
Fajne kosmetyki wypuściła ostatnio w promocji biedronka. Można tam kupić nową serię z olejkiem arganowym Argan Professional - za 9,99 zł :) Są 3 wersje, ja wybrałam do włosów suchych.
Naprawdę świetne kosmetyki, włosy po zastosowaniu są lejące się, widać,że w lepszej kondycji, nie puszą się tak no i pięknie pachną (orientalny, głęboki zapach).
Za taką niską kaskę to warto.

niezweryfikowana
Posty: 97
Ostrzeżenia: 1/5

Jak dbać o włosy,

17 lip 2014 - 11:15:49

Ja mogę polecić miksturę do włosów bo działa cuda.
1 żółtko
10 kropli olejku rycynowego
10 kropli Devikap ( lek na receptę)
sok z połówki cytryny
( zostawić na głowie przez pół godziny, potem spłukać szamponem z rzepy, rzodkwi albo pokrzywy. Ja mam taki szampon Super rezultaty, włosy są lśniące, nie plączą się. Ja używam tej mikstury z tego powodu że wypadają mi włosy.

niezweryfikowana
Posty: 89
Ostrzeżenia: 3/5

Jak dbać o włosy,

20 lip 2014 - 21:27:15

Czy do tej mikstury konieczny jest ten lek na receptę? Dla mnie najlepszym sposobem na zadbane włosy jest nie farbowanie ich, nie prostowanie i nie suszenie ich suszarką. Tylko która z nas jest w stanie zrezygnować z tych zabiegów? Trzeba podcinać często końcówki i włosy się jakoś zregenerują.

niezweryfikowana
Posty: 66
Ostrzeżenia: 6/5

Jak dbać o włosy,

21 lip 2014 - 12:02:42

Ja mogę zrezygnować - nigdy nie farbowałam, prostuje raz do roku, podobnie z suszeniem. Włosy zawsze myje na noc i schną naturalnie
CO do odżywiania ich to polecam olejowanie, naprawdę daje to lesze rezultaty niż odżywki

Jak dbać o włosy,

22 lip 2014 - 13:51:45

Ja używam szamponu bez SLS - Alterra ( bardzo tani, a porządny szampon z Rosmanna), a od czasu do czasu stosuje szampon z SLS - GUHL ( jest to niemiecki szampon, ktorego niestety nie mozna dostać w Polsce), ponieważ moje włosy potrzebują czasami mocniejszego oczyszczenia :). Nigdy nie susze, ani nie prostuje włosów. Po myciu włosów oraz codziennie z rana robie masaż skalpu, aby pobudzić cebulki. Oprocz tego pije herbaty pokrzywowe i zamierzam kupić sobie Joanna Rzepa kuracja wzmacniająca. Moje wlsoy rosną zdrowo i szybko a na dodatek wyglądają bardzo ładnie :)

Jak dbać o włosy,

22 lip 2014 - 23:32:20

W pielęgnacji od dawna stosuję zasadę "im mniej tym lepiej". Myję włosy delikatnym szamponem bez sls, używam maski Biovax do włosów suchych i zniszczonych (aktualnie), na końce serum, raz w tygodniu olejowanie olejkiem arganowym (ten najlepiej służy moim włosom) i to wszystko.

Jak dbać o włosy,

13 paź 2014 - 13:25:43

Jak już wspomniałam w jednym z wątków ja stosuję szampon Londy (przeznaczony do salonów fryzjerskich) http://bellemonde.pl/kategorie/pielegnacja-wlosow/visable-repair-shampoo-silk-almond-oil-detail oraz olejek arganowy marki Avon http://allegro.pl/avon-marokanski-olejek-arganowy-do-wlosow-kuracja-i4687911573.html ;) Lubię też czasami porozpieszczać włosy maskami Pantena lub GlissKur, ale zostawiam je dłużej niż 10 min czy minutę. Mój sposób jest taki, że biorąc kąpiel jak mam więcej czasu nakładam maskę, na to czepek i dalej się relaksuje. Ważne żeby włosów nie spłukiwać gorącą wodą tylko taką bardzo letnią aby zamknąć ich łuski :)

Jak dbać o włosy,

05 lut 2015 - 01:36:01

Cytat
monnari16101
ja mialam ciagle ciezkie wlsoy jakby tluste po umyciu. pisalam o tym i rada"nie trzymac mokrego recznika w tzw tuban na glowie dlugo" ja trzymalam ok godz. wiecie wloski schly a mi nie przeszkadzaly i tak sobie pomykalam po domku. odradzono mi to i od razu poprawa :)

Ja mam ciężkie włosy i uwielbiam chodzić z ręcznikiem na głowie, robię turban i chodzę tak czasami nawet 2 godziny i robię wszystko inne, zwłaszcza wieczorem po kąpieli albo w weekend rano. Nie wiedziałam, że to ma aż taki wpływ na włosy. Nawet pisząc tę wiadomość mam ręcznik na głowie, zdarza mi się nawet spać z ręcznikiem.. raz zajęłam się czymś i zapomniałam totalnie, że pół dnia przechodziłam w turbanie.

Jak dbać o włosy,

10 lut 2015 - 11:26:45

a co sadzicie o odżywce do włosów jantar?

Jak dbać o włosy,

14 lut 2015 - 22:57:16

ja stosowałam przez jakieś 2 m-ce, ale nie widziałam jakiegoś większego efektu

zweryfikowana
Posty: 31
Ostrzeżenia: 1/5

Jak dbać o włosy,

19 lut 2015 - 19:36:10

dziewczyny! nie używajcie biosilku to najgorsze co może być! strasznie wysusza włosy, a potem końcówki są całkowicie do obcięcia![/color]

Co ja polecam?
-olejowanie włosów (najlepiej olejem kokosowym, oliwą z oliwek, broń boże olejem rycynowym bo wysusza)
- mycie włosów metodą OMO (najpierw nakładamy na włosy odżywkę co je zabezpiecza przed myciem, potem szamponem ale TYLKO SKALP, reszta umyje się nam pianą podczas spłukiwania, po umyciu znów nakładamy odżywkę)
UWAGA! Nie warto wydawac pieniędzy na drogie szampony pantene itp itd ponieważ mają w sobie mase silikonów i mase alkoholu co tylko wysusza nasze włosy. Najlepiej myć włosy szamponem bambi dla dzieci, a odżywkę polecam alterrę z granatem (do kupienia w rossmanie) włosy są po niej super)
-raz w tygodniu nakładamy maskę co najmniej na 30 min, również polecam alterrę
-po myciu zabezpieczamy końcówki przed czynnikami zewnętrznymi np jedwabiem (tu najlepiej ten z joanny jest najbardziej naturalny) bądź olejem (tu polecam arganowy) W żadnym wypadku nie zabezpieczajmy końcówek kosmetykami z alkoholem, bo to je bardziej niszczy
-wciearjmy wcierki np jantar, można też wcierać olejek rycynowy bo sprawia że włosy szybciej rosną ale trzeba z nim uważać bo może przesuszyć skap, polecam te ż wcierać kozieradkę

dziewczyny! nie używajcie biosilku to najgorsze co może być! strasznie wysusza włosy, a potem końcówki są całkowicie do obcięcia![/color]

Co ja polecam?
-olejowanie włosów (najlepiej olejem kokosowym, oliwą z oliwek, broń boże olejem rycynowym bo wysusza)
- mycie włosów metodą OMO (najpierw nakładamy na włosy odżywkę co je zabezpiecza przed myciem, potem szamponem ale TYLKO SKALP, reszta umyje się nam pianą podczas spłukiwania, po umyciu znów nakładamy odżywkę)
UWAGA! Nie warto wydawac pieniędzy na drogie szampony pantene itp itd ponieważ mają w sobie mase silikonów i mase alkoholu co tylko wysusza nasze włosy. Najlepiej myć włosy szamponem bambi dla dzieci, a odżywkę polecam alterrę z granatem (do kupienia w rossmanie) włosy są po niej super)
-raz w tygodniu nakładamy maskę co najmniej na 30 min, również polecam alterrę
-po myciu zabezpieczamy końcówki przed czynnikami zewnętrznymi np jedwabiem (tu najlepiej ten z joanny jest najbardziej naturalny) bądź olejem (tu polecam arganowy) W żadnym wypadku nie zabezpieczajmy końcówek kosmetykami z alkoholem, bo to je bardziej niszczy
-wciearjmy wcierki np jantar, można też wcierać olejek rycynowy bo sprawia że włosy szybciej rosną ale trzeba z nim uważać bo może przesuszyć skap, polecam te ż wcierać kozieradkę



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-19 19:36 przez lamida.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomóżcie jaki kolor (foto)